LAJMI I FUNDIT:

Irani

784 Artikuj

Trump u regjistrua duke pranuar se kishte mbajtur dokumente të klasifikuara për Iranin

Trump u regjistrua duke pranuar se kishte mbajtur dokumente të klasifikuara për Iranin

Amerika
Irani thotë se ka lëshuar me sukses një raketë balistike me rreze 2000 kilometra – e aftë të arrijë bazat në rajon të operuara nga Izraeli dhe SHBA

Irani thotë se ka lëshuar me sukses një raketë balistike me rreze 2000 kilometra – e aftë të arrijë bazat në rajon të operuara nga Izraeli dhe SHBA

Nga Bota
Kush është Ali Akbar Ahmadian, shefi i ri i sigurisë i Iranit?

Kush është Ali Akbar Ahmadian, shefi i ri i sigurisë i Iranit?

Nga Bota
Irani ekzekuton tre persona pasi protestuan kundër qeverisë

Irani ekzekuton tre persona pasi protestuan kundër qeverisë

Azia
Lindja i afrohet Kinës, amniston Assadin, shpërfill palestinezët

Lindja i afrohet Kinës, amniston Assadin, shpërfill palestinezët

Opinione
Udhëheqësi suprem i Iranit: Edhe një amerikan në Irak është i tepërt

Udhëheqësi suprem i Iranit: Edhe një amerikan në Irak është i tepërt

Nga Bota
Amerikanët i vendosin sanksionet FSB-së ruse dhe inteligjencës iraniane

Amerikanët i vendosin sanksionet FSB-së ruse dhe inteligjencës iraniane

Amerika
Irani pritet të rikthehet në Shqipëri përmes Ambasadës turke

Irani pritet të rikthehet në Shqipëri përmes Ambasadës turke

Shqipëri
Shumë vende nuk e festojnë deri nesër Bajramin – si u prit sot në disa shtete të botës?

Shumë vende nuk e festojnë deri nesër Bajramin – si u prit sot në disa shtete të botës?

Nga Bota
Irani instalon kamera në publik për të identifikuar gratë pa shami

Irani instalon kamera në publik për të identifikuar gratë pa shami

Azia
Angelina Jolie u jep mbështetjen e saj protestuesve iranianë që po kërkojnë ndryshime gjithëpërfshirëse në ligjet strikte të vendit

Angelina Jolie u jep mbështetjen e saj protestuesve iranianë që po kërkojnë ndryshime gjithëpërfshirëse në ligjet strikte të vendit

Yjet
Sulmet izraelite në Liban mund të nxisin reagimin e Hezbollahut të cilat mund të çojnë në luftë

Sulmet izraelite në Liban mund të nxisin reagimin e Hezbollahut të cilat mund të çojnë në luftë

Azia
U futën në lokal pa shamia në kokë, burri sulmon dy gratë në Iran – u hedh jogurt

U futën në lokal pa shamia në kokë, burri sulmon dy gratë në Iran – u hedh jogurt

Azia
A ka qenë Putin diku ku mund të arrestohej?

A ka qenë Putin diku ku mund të arrestohej?

Evropa
Një tërmet me magnitudë 5 godet rajonin kufitar midis Iranit dhe Irakut

Një tërmet me magnitudë 5 godet rajonin kufitar midis Iranit dhe Irakut

Nga Bota
Paguan trafikantë që t’i dërgonin në Britani me një varkë: 12 vjeçari tregon se si ‘për pak u mbytën’ në Kanalin Anglez pas udhëtimit 3,000 kilometra nga Irani me familjen e tij

Paguan trafikantë që t’i dërgonin në Britani me një varkë: 12 vjeçari tregon se si ‘për pak u mbytën’ në Kanalin Anglez pas udhëtimit 3,000 kilometra nga Irani me familjen e tij

Nga Bota
Netanyahu: Do të shpërthejë luftë e tmerrshme bërthamore nëse nuk ndalet Irani

Netanyahu: Do të shpërthejë luftë e tmerrshme bërthamore nëse nuk ndalet Irani

Azia
Irani dhe Arabia Saudite bien dakord për rivendosjen e marrëdhënieve

Irani dhe Arabia Saudite bien dakord për rivendosjen e marrëdhënieve

Nga Bota
Pamje rrëqethëse, nxënëset iraniane mezi arrijnë të marrin frymë në oborrin e shkollës – dyshohet se 5 mijë fëmijë janë helmuar

Pamje rrëqethëse, nxënëset iraniane mezi arrijnë të marrin frymë në oborrin e shkollës – dyshohet se 5 mijë fëmijë janë helmuar

Azia
Shefi i diplomacisë izraelite gjatë takimit me Zelenskyn: Ne kemi një armik të përbashkët

Shefi i diplomacisë izraelite gjatë takimit me Zelenskyn: Ne kemi një armik të përbashkët

Evropa
Hakerët ndërpresin fjalimin televiziv të presidentit të Iranit në përvjetorin e revolucionit

Hakerët ndërpresin fjalimin televiziv të presidentit të Iranit në përvjetorin e revolucionit

Nga Bota
Tërmeti në Turqi dhe Siri bashkoi botën, aeroplanët izraelitë dhe iranianë krah për krah në aeroportin e Gaziantepit

Tërmeti në Turqi dhe Siri bashkoi botën, aeroplanët izraelitë dhe iranianë krah për krah në aeroportin e Gaziantepit

Turqia
Senatorët amerikanë pyesin Mark Zuckerbergun për qasjen e kinezëve dhe rusëve në të dhënat e përdoruesve në platformat e Metas – dyshohet se mund të janë përdorur për spiunazh

Senatorët amerikanë pyesin Mark Zuckerbergun për qasjen e kinezëve dhe rusëve në të dhënat e përdoruesve në platformat e Metas – dyshohet se mund të janë përdorur për spiunazh

Lajme Teknologji
Microsoft thotë se Irani qëndron pas sulmit të hakerëve ndaj revistës franceze Charlie Hebdo

Microsoft thotë se Irani qëndron pas sulmit të hakerëve ndaj revistës franceze Charlie Hebdo

Lajme Teknologji