LAJMI I FUNDIT:

Iraki

26 Artikuj

Shpërthim në një bazë ushtarake irakiane që kishte lidhje me Iranin, SHBA-ja dhe Izraeli thonë se nuk e kryen sulmin

Shpërthim në një bazë ushtarake irakiane që kishte lidhje me Iranin, SHBA-ja dhe Izraeli thonë se nuk e kryen sulmin

Azia
Kush janë grupet e milicisë të mbështetur nga Irani?

Kush janë grupet e milicisë të mbështetur nga Irani?

Azia
Çfarë dimë për sulmet hakmarrëse të SHBA-së në Irak dhe Siri

Çfarë dimë për sulmet hakmarrëse të SHBA-së në Irak dhe Siri

Amerika
Iraku u informua përpara sulmeve amerikane

Iraku u informua përpara sulmeve amerikane

Amerika
Mediumi amerikan: SHBA-ja së shpejti do të nis sulmet ajrore në Irak dhe Siri

Mediumi amerikan: SHBA-ja së shpejti do të nis sulmet ajrore në Irak dhe Siri

Azia
Militantët kurdë sulmohen në Irak dhe Siri – Turqia publikon pamjet e bombardimeve ndaj PKK-së

Militantët kurdë sulmohen në Irak dhe Siri – Turqia publikon pamjet e bombardimeve ndaj PKK-së

Turqia
Vriten pesë ushtarë turq në veri të Irakut

Vriten pesë ushtarë turq në veri të Irakut

Turqia
Irakiani kapet nga policia në Kroaci, prezantoi letërnjoftim të rremë të Kosovës

Irakiani kapet nga policia në Kroaci, prezantoi letërnjoftim të rremë të Kosovës

Kroacia
Tre sulme në bazat ushtarake amerikane në Irak dhe Siri – lëndohet një ushtar i SHBA-së

Tre sulme në bazat ushtarake amerikane në Irak dhe Siri – lëndohet një ushtar i SHBA-së

Azia
Sulme të ndryshme ndaj forcave amerikane në Irak

Sulme të ndryshme ndaj forcave amerikane në Irak

Azia
Blinken: SHBA po punon fort për të ndaluar përhapjen e konfliktit

Blinken: SHBA po punon fort për të ndaluar përhapjen e konfliktit

Azia
Iraku bllokon funksionimin e Telegram

Iraku bllokon funksionimin e Telegram

Aplikacione
Mbi 50 gradë Celsius në Irak – ka mungesë të ujit dhe rrymës elektrike

Mbi 50 gradë Celsius në Irak – ka mungesë të ujit dhe rrymës elektrike

Azia
ISIS konfirmon vdekjen e liderit – grupi prezanton udhëheqësin e ri

ISIS konfirmon vdekjen e liderit – grupi prezanton udhëheqësin e ri

Azia
I vihet zjarri ambasadës suedeze në Bagdad për shkak të njoftimit për djegien e Kuranit

I vihet zjarri ambasadës suedeze në Bagdad për shkak të njoftimit për djegien e Kuranit

Azia