LAJMI I FUNDIT:

Ilir Deda

240 Artikuj

Për deklaratën e Liburn Aliut se Kosova është shtet i përkohshëm, Deda: I ka bërë dëm Kurtit, Osmanit dhe qeverisë së vet

Për deklaratën e Liburn Aliut se Kosova është shtet i përkohshëm, Deda: I ka bërë dëm Kurtit, Osmanit dhe qeverisë së vet

Politikë
Deda: 14 shkurti i viti 2021 e simbolizon transformimin e lidershipit politik në Kosovë

Deda: 14 shkurti i viti 2021 e simbolizon transformimin e lidershipit politik në Kosovë

Kosovë
Lëvizjet më të bujshme të deputetëve kosovarë ndër vite

Lëvizjet më të bujshme të deputetëve kosovarë ndër vite

Ismail Jakupi
Deda: 6 tetori mundësi historike për kapërcimin e madh

Deda: 6 tetori mundësi historike për kapërcimin e madh

Zgjedhjet 2019
Këta janë të dorëhequrit e Alternativës në Prishtinë

Këta janë të dorëhequrit e Alternativës në Prishtinë

Kosovë
Zafir Berisha i kërkon falje publike Ilir Dedës

Zafir Berisha i kërkon falje publike Ilir Dedës

Dukagjini
Mimoza Kusari tregon se pse Ilir Deda u largua nga “Alternativa”

Mimoza Kusari tregon se pse Ilir Deda u largua nga “Alternativa”

Kosovë
Ilir Deda konfirmon se nuk do të garojë në zgjedhjet e 6 tetorit

Ilir Deda konfirmon se nuk do të garojë në zgjedhjet e 6 tetorit

Kosovë
Deda: Ndryshimi më 6 tetor ndodhë vetëm nëse në një listë janë edhe Vjosa edhe Albini

Deda: Ndryshimi më 6 tetor ndodhë vetëm nëse në një listë janë edhe Vjosa edhe Albini

Kosovë
Deda tregon sesi shoqëria civile i kërkoi Isa Mustafës të garonte për kryetar të LDK-së

Deda tregon sesi shoqëria civile i kërkoi Isa Mustafës të garonte për kryetar të LDK-së

Kosovë
Mimoza Kusari-Lila konfirmon se Ilir Deda është larguar nga Alternativa

Mimoza Kusari-Lila konfirmon se Ilir Deda është larguar nga Alternativa

Politikë
Deda tregon arsyet se pse nuk do t’i bashkohet Kusari-Lilës në Vetëvendosje

Deda tregon arsyet se pse nuk do t’i bashkohet Kusari-Lilës në Vetëvendosje

Kosovë
Deda thotë se qysh para dhjetë vitesh kanë pritur kalimin e Shpend Ahmetit në AAK

Deda thotë se qysh para dhjetë vitesh kanë pritur kalimin e Shpend Ahmetit në AAK

Kosovë
Deda: Në qeverinë e ardhshme të mos ketë pjesë të PAN-it

Deda: Në qeverinë e ardhshme të mos ketë pjesë të PAN-it

Politikë
Deda: Kosovës i duhet patjetër ndryshimi i qeverisjes, këtë mund ta bëjë vetëm opozita e bashkuar

Deda: Kosovës i duhet patjetër ndryshimi i qeverisjes, këtë mund ta bëjë vetëm opozita e bashkuar

Kosovë
Deda: S’ka ndryshim nëse partitë opozitare shkojnë të vetme në zgjedhje

Deda: S’ka ndryshim nëse partitë opozitare shkojnë të vetme në zgjedhje

Politikë
Deda fton LDK-në t’i prijë bashkimit të partive opozitare

Deda fton LDK-në t’i prijë bashkimit të partive opozitare

Politikë
Deda: Shpërndarja e Kuvendit më 22 gusht, hajgare

Deda: Shpërndarja e Kuvendit më 22 gusht, hajgare

Kosovë
Deda: Perëndimi e ka humbur durimin, Kosova ka treguar papjekuri politike

Deda: Perëndimi e ka humbur durimin, Kosova ka treguar papjekuri politike

Kosovë
Deda: Nëse Presidenti nuk vepron në bazë të Kushtetutës, brenda javës së ardhshme ne do ta shpërndajmë vet Kuvendin

Deda: Nëse Presidenti nuk vepron në bazë të Kushtetutës, brenda javës së ardhshme ne do ta shpërndajmë vet Kuvendin

Kosovë
Deda për koalicionet e mundshme parazgjedhore: Të gjithë po e presin 3 gushtin e LDK-së

Deda për koalicionet e mundshme parazgjedhore: Të gjithë po e presin 3 gushtin e LDK-së

Kosovë
Kuvendi s’ka asnjë raport për monitorimin e zbatimit të ligjeve

Kuvendi s’ka asnjë raport për monitorimin e zbatimit të ligjeve

Kosovë
Deda: E gjithë opozita e tanishme duhet të unifikohet dhe të garojë e bashkuar në zgjedhje

Deda: E gjithë opozita e tanishme duhet të unifikohet dhe të garojë e bashkuar në zgjedhje

Kosovë
Ilir Deda tregon se çfarë e pret qeverinë e ardhshme, që në 100 ditët e para

Ilir Deda tregon se çfarë e pret qeverinë e ardhshme, që në 100 ditët e para

Kosovë