LAJMI I FUNDIT:

Hormonet

55 Artikuj

Gjatë ditëve 12-16, më të nxehta dhe më tërheqëse

Gjatë ditëve 12-16, më të nxehta dhe më tërheqëse

Në çift
Gjinekologia Sara Gottfried pohon: “Këto katër hormone janë fajtore për faktin që nuk mund të humbni peshë”

Gjinekologia Sara Gottfried pohon: “Këto katër hormone janë fajtore për faktin që nuk mund të humbni peshë”

Këshilla mjekësore
Nga disponimi te shëndeti i kockave – roli i serotoninës në organizëm

Nga disponimi te shëndeti i kockave – roli i serotoninës në organizëm

Këshilla mjekësore
Hormonet të cilat ju bëjnë të ndiheni të uritur, rriten gjatë mbrëmjes

Hormonet të cilat ju bëjnë të ndiheni të uritur, rriten gjatë mbrëmjes

Të tjera
Doza e duhur dhe ushqimet ku mund ta merrni jodin për shëndetin e tiroides

Doza e duhur dhe ushqimet ku mund ta merrni jodin për shëndetin e tiroides

Të njohim produktet
Si ta kuptoni se hormonet tuaja nuk janë në balancë

Si ta kuptoni se hormonet tuaja nuk janë në balancë

Psikoprofil
Pesë arsyet pse keni kruarje të vazhdueshme vagjinale

Pesë arsyet pse keni kruarje të vazhdueshme vagjinale

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Po nëse testi i shtatzënisë rezulton pozitiv pas një aborti: Hormonet nuk janë fajtori i vetëm

Po nëse testi i shtatzënisë rezulton pozitiv pas një aborti: Hormonet nuk janë fajtori i vetëm

Shtatzëna
Këshilla për seks pas lindjes

Këshilla për seks pas lindjes

Në çift
Jeni vazhdimisht të lodhura, nuk doni marrëdhënie intime: Katër shenja të sigurta që po ju “tronditin” hormonet

Jeni vazhdimisht të lodhura, nuk doni marrëdhënie intime: Katër shenja të sigurta që po ju “tronditin” hormonet

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Disa metoda për të ndaluar shpërthimin e akneve hormonale

Disa metoda për të ndaluar shpërthimin e akneve hormonale

Këshilla mjekësore
Arsyet pse kruhet lëkura dhe si të shpëtojmë nga ky fenomen i pakëndshëm

Arsyet pse kruhet lëkura dhe si të shpëtojmë nga ky fenomen i pakëndshëm

Këshilla mjekësore
Gjërat që duhet t’i dini për rënien e flokëve te femrat

Gjërat që duhet t’i dini për rënien e flokëve te femrat

Këshilla dhe arsye
Si ndikon kafeja e parë në mëngjes në hormonet

Si ndikon kafeja e parë në mëngjes në hormonet

Shëndetësi Lajme
Kur mashkulli shikon femrat e tjera: Zemërimi nuk ndihmon, ja cila është zgjidhja!

Kur mashkulli shikon femrat e tjera: Zemërimi nuk ndihmon, ja cila është zgjidhja!

Në çift
Arsyet e zgjimit të shpeshtë në të njëjtën kohë

Arsyet e zgjimit të shpeshtë në të njëjtën kohë

Lifestyle
Mënyra për eliminimin e akneve hormonale

Mënyra për eliminimin e akneve hormonale

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
E vërtetë apo thashetheme plakash: Djegësira në shtatzëni domethënë që bebja do t’i ketë flokët të dendura?

E vërtetë apo thashetheme plakash: Djegësira në shtatzëni domethënë që bebja do t’i ketë flokët të dendura?

Shtatzëna
Gjëndra tiroide dërgon tri shenja për ndihmë: Kur duhet të shkoni te mjeku për shkak të çrregullimit hormonal

Gjëndra tiroide dërgon tri shenja për ndihmë: Kur duhet të shkoni te mjeku për shkak të çrregullimit hormonal

Këshilla mjekësore
Ushqimet që ndihmojnë në baraspeshimin e hormoneve te femrat

Ushqimet që ndihmojnë në baraspeshimin e hormoneve te femrat

Femra
Si e dini se keni një nivel të ulët të hormoneve që ndikon në humorin tuaj? Shtoni dopaminën

Si e dini se keni një nivel të ulët të hormoneve që ndikon në humorin tuaj? Shtoni dopaminën

Shëndetësi Lajme
Zëri zbulon tradhtinë

Zëri zbulon tradhtinë

Lifestyle
Pesë shenja që tregojnë që hormonet janë fajtorët kryesorë për dhjamin tuaj në stomak

Pesë shenja që tregojnë që hormonet janë fajtorët kryesorë për dhjamin tuaj në stomak

Këshilla mjekësore
Si ta dalloni çekuilibrin e hormoneve te femrat e meshkujt?

Si ta dalloni çekuilibrin e hormoneve te femrat e meshkujt?

Këshilla mjekësore