LAJMI I FUNDIT:

Hamasi

549 Artikuj

Hamasi ‘kërkon garanci me shkrim nga SHBA’ përpara se të bie dakord për marrëveshjen e armëpushimit

Hamasi ‘kërkon garanci me shkrim nga SHBA’ përpara se të bie dakord për marrëveshjen e armëpushimit

Nga Bota
Hamasi shpjegon përgjigjen që ka dhënë ndaj planit të mbështetur nga SHBA për një armëpushim në Gaza

Hamasi shpjegon përgjigjen që ka dhënë ndaj planit të mbështetur nga SHBA për një armëpushim në Gaza

Nga Bota
Publikohen pamjet e momentit dramatik kur ushtarët izraelitë ‘bastisin ndërtesën e Hamasit’ dhe shpëtojnë pengjet

Publikohen pamjet e momentit dramatik kur ushtarët izraelitë ‘bastisin ndërtesën e Hamasit’ dhe shpëtojnë pengjet

Nga Bota
Biden i bën thirrje Hamasit të ‘dëshmojë’ se dëshiron armëpushim

Biden i bën thirrje Hamasit të ‘dëshmojë’ se dëshiron armëpushim

Nga Bota
KS i OKB-së miratoi një rezolutë amerikane që mbështet marrëveshjen e armëpushimit Izrael-Hamas

KS i OKB-së miratoi një rezolutë amerikane që mbështet marrëveshjen e armëpushimit Izrael-Hamas

Azia
Dorëheqja e Gantzit nga Kabineti i Luftës i Izraelit, sjell telashe të tjera për Netanyahun

Dorëheqja e Gantzit nga Kabineti i Luftës i Izraelit, sjell telashe të tjera për Netanyahun

Opinione
Skenat ngjanin me ‘një film horror’, rreth 200 palestinezë u vranë gjatë misionit të shpëtimit izraelit – thotë Hamasi

Skenat ngjanin me ‘një film horror’, rreth 200 palestinezë u vranë gjatë misionit të shpëtimit izraelit – thotë Hamasi

Nga Bota
Udhëheqësi i opozitës izraelite i kërkon Netanyahut të pranojë marrëveshjen e armëpushimit në Gaza, të parashtruar nga Joe Biden

Udhëheqësi i opozitës izraelite i kërkon Netanyahut të pranojë marrëveshjen e armëpushimit në Gaza, të parashtruar nga Joe Biden

Nga Bota
Shanset për armëpushim ndërmjet Izraelit dhe Hamasit ‘jo aq reale’, thotë një ekspert

Shanset për armëpushim ndërmjet Izraelit dhe Hamasit ‘jo aq reale’, thotë një ekspert

Nga Bota
Hamasi thotë se është gati për një ‘marrëveshje të plotë’ nëse Izraeli ndalon luftën

Hamasi thotë se është gati për një ‘marrëveshje të plotë’ nëse Izraeli ndalon luftën

Nga Bota
Nuk janë të rastësishme sulmet çnjerëzore në Rafah, ato janë baza e strategjisë brutale humbëse e IDF-së

Nuk janë të rastësishme sulmet çnjerëzore në Rafah, ato janë baza e strategjisë brutale humbëse e IDF-së

Paul Rogers
Tanket izraelite arrijnë në qendër të qytetit të Rafahut

Tanket izraelite arrijnë në qendër të qytetit të Rafahut

Nga Bota
Sulmet në Rafah janë ‘të tmerrshme’ dhe Gaza është ‘ferr në tokë’ – publikohen pamje që tregojnë shkatërrimin

Sulmet në Rafah janë ‘të tmerrshme’ dhe Gaza është ‘ferr në tokë’ – publikohen pamje që tregojnë shkatërrimin

Nga Bota
Sulmet ajrore në Rafah thuhet se vranë 30 persona pasi Hamasi lëshoi raketa në Tel Aviv

Sulmet ajrore në Rafah thuhet se vranë 30 persona pasi Hamasi lëshoi raketa në Tel Aviv

Nga Bota
Hamasi sulmon me raketa Izraelin për herë të parë pas shumë muajsh

Hamasi sulmon me raketa Izraelin për herë të parë pas shumë muajsh

Nga Bota
Gjykata Ndërkombëtare në Hagë kërkon arrestimin e Netanyahut dhe liderit të Hamasit

Gjykata Ndërkombëtare në Hagë kërkon arrestimin e Netanyahut dhe liderit të Hamasit

Azia
Izraeli nuk mund t’ia dalë mbanë vetëm dhe Netanyahu këtë e di

Izraeli nuk mund t’ia dalë mbanë vetëm dhe Netanyahu këtë e di

Gideon Rachman
Erdogan mbron Hamasin, thotë se 1 mijë anëtarë të grupit militant palestinez po trajtohen në spitalet turke

Erdogan mbron Hamasin, thotë se 1 mijë anëtarë të grupit militant palestinez po trajtohen në spitalet turke

Turqia
Bideni dëshiron që lufta të mbarojë, por as Netanyahut dhe as Hamasit nuk i ngutet

Bideni dëshiron që lufta të mbarojë, por as Netanyahut dhe as Hamasit nuk i ngutet

Jonathan Freedland
Për Putinin, Gaza është dhurata më e madhe

Për Putinin, Gaza është dhurata më e madhe

Edward Luce
SHBA ka “pauzuar” dërgesën e bombave për Izraelin për shkak të shqetësimeve të Rafah

SHBA ka “pauzuar” dërgesën e bombave për Izraelin për shkak të shqetësimeve të Rafah

Azia
“E dua Gazën”, momenti kur tanku izraelit shkatërron mbishkrimin në Rafah

“E dua Gazën”, momenti kur tanku izraelit shkatërron mbishkrimin në Rafah

Azia
IDF-ja izraelite vret 20 militantë të Hamasit gjatë operacionit për marrjen nën kontroll të pjesës kufitare të Gazës

IDF-ja izraelite vret 20 militantë të Hamasit gjatë operacionit për marrjen nën kontroll të pjesës kufitare të Gazës

Azia
Në pamundësi për të “fituar” në Gazë, Izraeli po e hedh shikimin diku tjetër

Në pamundësi për të “fituar” në Gazë, Izraeli po e hedh shikimin diku tjetër

Hussein Ibish