LAJMI I FUNDIT:

Ishin futur në strehimore me shpresën se do të shpëtojnë, militantët e Hamasit hedhin granata dore në bunkerin ku ishin dhjetëra civilë

Ishin futur në strehimore me shpresën se do të shpëtojnë, militantët e Hamasit hedhin granata dore në bunkerin ku ishin dhjetëra civilë

Një video e re shfaq tre burra izraelitë të rrëmbyer gjatë 7 tetorit, video kjo e bërë publike nga familjarët e tyre me qëllimin e vetëm që të rritet presioni mbi liderët botëror që të pajtohen për një marrëveshje për shpëtimin e pengjeve që po mbahen në Gaza.

Hersh Goldberg-Polin, apo Lyvy dhe Eliya Cohen ishin në mesin e qindra pjesëmarrësve në festivalin e muzikës Nova, kur Hamasi sulmoi pjesën jugore të Izraelit gjatë vitit të kaluar, transmeton Telegrafi.

Treshja ishin zënë rob nga ajo që më vonë u bë e njohur si “strehimorja e vdekjes”, ku militantët e Hamasin hodhën granata dore në strehimoren ku ishin fshehur pjesëmarrësit e festivalit.


Një prej militantëve të Hamasi kishte zbuluar bunkerin, mbi të cilin shtiu me armë dhe hodhi granata dore – duke vrarë disa e të tjerët i morën peng.

Videoja e shokuar nga militantët e Hamasit, shfaq persona të armatosur rëndë duke tërhequr zvarrë të mbijetuarit nga bunkeri – të cilët i hidhnin në pjesën e pasme të një veture që lëvizte në drejtim të Gazas.

Militantët e Hamasit dëgjohen duke iu referuar pengjeve si “qentë” – ku njërin e kapin për koke dhe i bërtasin – duke ia bërë me dije se duan të bëjnë selfie me të. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Paralajmërohet fundi i vapës së madhe në Evropë - ekspertët parashikojnë datën e përfundimit dhe stuhitë që mund të pasojnë

Paralajmërohet fundi i vapës së madhe në Evropë - ekspertët parashikojnë datën e përfundimit dhe stuhitë që mund të pasojnë

Evropa
Liqeni gjigant në Kaliforni kthehet papritur 130 vjet pas zhdukjes

Liqeni gjigant në Kaliforni kthehet papritur 130 vjet pas zhdukjes

Botë
Si u lokalizua Faton Hajrizi, mediat serbe publikojnë detaje të reja

Si u lokalizua Faton Hajrizi, mediat serbe publikojnë detaje të reja

Serbia
Plumbi i krijoi një plagë të gjerë në vesh, Trump ndan përditësime për shëndetin e tij pas atentatit

Plumbi i krijoi një plagë të gjerë në vesh, Trump ndan përditësime për shëndetin e tij pas atentatit

Amerika
Ndryshimi i klimës po i bën ditët më të gjata - kjo nuk ka ndodhur në mijëvjeçarë

Ndryshimi i klimës po i bën ditët më të gjata - kjo nuk ka ndodhur në mijëvjeçarë

Botë
Pas infektimit me COVID, mjeku i Bidenit del me deklaratë rreth gjendjes shëndetësore të presidentit

Pas infektimit me COVID, mjeku i Bidenit del me deklaratë rreth gjendjes shëndetësore të presidentit

Amerika
Kalo në kategori