LAJMI I FUNDIT:

Guvernatori

18 Artikuj

Zgjedhja e guvernatorit, Gent Sejko i BSH-së uron Ahmet Ismailin me rastin e emërimit në krye të BQK-së

Zgjedhja e guvernatorit, Gent Sejko i BSH-së uron Ahmet Ismailin me rastin e emërimit në krye të BQK-së

Financa
Kuvendit dhe Qeverisë i dërgohen emrat e dy kandidatëve të përzgjedhur për Guvernator të Bankës Qendrore

Kuvendit dhe Qeverisë i dërgohen emrat e dy kandidatëve të përzgjedhur për Guvernator të Bankës Qendrore

Financa
Komisioni i rekomandoi Konjufcës ta kthejë në pikën zero procesin e përzgjedhjes së guvernatorit të BQK-së

Komisioni i rekomandoi Konjufcës ta kthejë në pikën zero procesin e përzgjedhjes së guvernatorit të BQK-së

Financa
Pozita e guvernatorit do të ushtrohet përkohësisht nga kryetari i Bordit të BQK-së

Pozita e guvernatorit do të ushtrohet përkohësisht nga kryetari i Bordit të BQK-së

Ekonomi
​Komisioni pa kuorum, vonohet votimi i Kuvendit për guvernatorin e BQK-së

​Komisioni pa kuorum, vonohet votimi i Kuvendit për guvernatorin e BQK-së

Ekonomi
​Komisioni për Buxhet shqyrton emrat për guvernator të BQK-së

​Komisioni për Buxhet shqyrton emrat për guvernator të BQK-së

Financa
Mehmeti: Procesi për guvernator të BQK-së është komplet i dyshimtë

Mehmeti: Procesi për guvernator të BQK-së është komplet i dyshimtë

Financa
Shkëndije Himaj më e vlerësuara nga Ambasada britanike në intervistën për guvernatore të BQK-së

Shkëndije Himaj më e vlerësuara nga Ambasada britanike në intervistën për guvernatore të BQK-së

Financa
Ngushtohet lista për kreun e BQK-së – vetëm një grua në garë, jashtë mbetet Bajra

Ngushtohet lista për kreun e BQK-së – vetëm një grua në garë, jashtë mbetet Bajra

Albert Spahiu
Strasburgu refuzon kërkesën e ish-guvernatorit të Bankës së Shqipërisë Adrian Fullanit

Strasburgu refuzon kërkesën e ish-guvernatorit të Bankës së Shqipërisë Adrian Fullanit

Shqipëri
Shkëlqim Devolli takon guvernatorin e Texasit, Greg Abbott, flasin për rritje të bashkëpunimit Kosovë – SHBA

Shkëlqim Devolli takon guvernatorin e Texasit, Greg Abbott, flasin për rritje të bashkëpunimit Kosovë – SHBA

Kosovë
Guvernatori Mehmeti takoi zëvendëspresidentin e Bankës Botërore

Guvernatori Mehmeti takoi zëvendëspresidentin e Bankës Botërore

Financa
Guvernatori Mehmeti merr mbështetje nga FMN-ja dhe Thesari Amerikan

Guvernatori Mehmeti merr mbështetje nga FMN-ja dhe Thesari Amerikan

Ekonomi
Shefja e FMN-së uron Guvernatorin e BQK-së

Shefja e FMN-së uron Guvernatorin e BQK-së

Financa
Katër kandidatë në garë për Guvernator të BQK

Katër kandidatë në garë për Guvernator të BQK

Financa
BQK me Guvernator të ri nga prill i vitit 2018

BQK me Guvernator të ri nga prill i vitit 2018

Lulzim Ahmeti
26 persona në garë për të drejtuar BQK-në

26 persona në garë për të drejtuar BQK-në

Të Tjera
Postin e guvernatorit të BQK-së e synojnë 24 kandidatë

Postin e guvernatorit të BQK-së e synojnë 24 kandidatë

Të Tjera