LAJMI I FUNDIT:

Granata dore

31 Artikuj

Ngritet aktakuzë ndaj Dejan Pantiqit dhe tre të tjerëve lidhur me demolimin e zyrave të KQZ-së në veri

Ngritet aktakuzë ndaj Dejan Pantiqit dhe tre të tjerëve lidhur me demolimin e zyrave të KQZ-së në veri

Kosovë
Presioni ndaj serbëve që punojnë në institucionet e Kosovës – granata dore ndaj nënkryetarit të Ranillukut dhe dy zyrtarëve të tjerë

Presioni ndaj serbëve që punojnë në institucionet e Kosovës – granata dore ndaj nënkryetarit të Ranillukut dhe dy zyrtarëve të tjerë

Kosovë
Shefi i EULEX-it: Shpërthimi në veri tregon se sa e paqëndrueshme është situata

Shefi i EULEX-it: Shpërthimi në veri tregon se sa e paqëndrueshme është situata

Kosovë
Hovenier: Jam i tronditur nga shpërthimet në shumë pjesë të Kosovës

Hovenier: Jam i tronditur nga shpërthimet në shumë pjesë të Kosovës

Kosovë
Gjenden dy granata dore në një fshat në Ferizaj

Gjenden dy granata dore në një fshat në Ferizaj

Kronika e Zezë
Policia gjen tritol dhe granata dore në një banesë të braktisur në Vlorë

Policia gjen tritol dhe granata dore në një banesë të braktisur në Vlorë

Shqipëri
Gjendet një granatë dore gjatë kontrollit në Tetovë

Gjendet një granatë dore gjatë kontrollit në Tetovë

Maqedonia e Veriut
Malishevë, gjenden dy granata dore nga Lufta e Dytë Botërore

Malishevë, gjenden dy granata dore nga Lufta e Dytë Botërore

Kronika e Zezë
Demolimi i zyrave të KKZ-së, shpërthime e granata dore të prodhimit jugosllav dhe deklarata e kryeministrit Kurti – gjithçka nga situata e sigurisë në veri

Demolimi i zyrave të KKZ-së, shpërthime e granata dore të prodhimit jugosllav dhe deklarata e kryeministrit Kurti – gjithçka nga situata e sigurisë në veri

Besnike Salihu
Gjenden katër granata dore në Prizren, dhe rreth dy mijë fishekë

Gjenden katër granata dore në Prizren, dhe rreth dy mijë fishekë

Kronika e Zezë
Shpërthimi në Prishtinë, dëmtohen tri vetura – dyshohet për granatë të dorës

Shpërthimi në Prishtinë, dëmtohen tri vetura – dyshohet për granatë të dorës

Kronika e Zezë
Gjenden nëntë granata dore në Prizren, FSK-ja bënë deminimin e tyre

Gjenden nëntë granata dore në Prizren, FSK-ja bënë deminimin e tyre

Kronika e Zezë
U fut në ndërtesën e qeverisë ukrainase, kërcënoi se do ta aktivizojë një granatë dore – policia arreston burrin në Kiev

U fut në ndërtesën e qeverisë ukrainase, kërcënoi se do ta aktivizojë një granatë dore – policia arreston burrin në Kiev

Evropa
Gjendet një granatë dore në oborrin e QKMF-së në Podujevë

Gjendet një granatë dore në oborrin e QKMF-së në Podujevë

Kronika e Zezë
Njëri me grushta e tjetri me granatë dore, rrahja në qytetin ukrainas përfundoi me shpërthimin e granatës – lëndohen pesë persona

Njëri me grushta e tjetri me granatë dore, rrahja në qytetin ukrainas përfundoi me shpërthimin e granatës – lëndohen pesë persona

Evropa
Në vend se ta hedh granatën e dorës larg, ushtarit të ri i bie te këmbët – instruktori kinez e shpëton në momentet e fundit

Në vend se ta hedh granatën e dorës larg, ushtarit të ri i bie te këmbët – instruktori kinez e shpëton në momentet e fundit

Dështime
I shpërthen granata në duar, vdes 6 vjeçari në Gramsh dhe plagoset një 5 vjeçar

I shpërthen granata në duar, vdes 6 vjeçari në Gramsh dhe plagoset një 5 vjeçar

Shqipëri
Po stërvitej që të hidhte granatën e dorës, kadeti kinez bën gabimin që ka mundur t’i kushtojë me jetë – e shpëton instruktori

Po stërvitej që të hidhte granatën e dorës, kadeti kinez bën gabimin që ka mundur t’i kushtojë me jetë – e shpëton instruktori

Dështime
Tre burra nga Ukraina lëndohen rëndë, njëri prej tyre aktivizon granatën e dorës brenda veturës – kamerat e sigurisë filmojnë momentin e shpërthimit

Tre burra nga Ukraina lëndohen rëndë, njëri prej tyre aktivizon granatën e dorës brenda veturës – kamerat e sigurisë filmojnë momentin e shpërthimit

Nga Bota
Sulm me dy granata dore në Gjilan, policia tregon dëmtimet që iu shkaktuan pronarit të shtëpisë

Sulm me dy granata dore në Gjilan, policia tregon dëmtimet që iu shkaktuan pronarit të shtëpisë

Kronika e Zezë
Paratë ose do t’iu hedh në erë më granatë – i armatosuri me avokado vjedh 8,300 dollarë në dy banka të Izraelit

Paratë ose do t’iu hedh në erë më granatë – i armatosuri me avokado vjedh 8,300 dollarë në dy banka të Izraelit

Interesante
Gjenden tri granata të fshehura në pronën e qytetarit nga Suhareka

Gjenden tri granata të fshehura në pronën e qytetarit nga Suhareka

Kronika e Zezë
Kadeti kinez po mësonte hedhjen e granatës së dorës – ajo përfundoi pak metra larg këmbëve – eprori e fut me shpejtësi në rov për t’ia shpëtuar jetën (Video)

Kadeti kinez po mësonte hedhjen e granatës së dorës – ajo përfundoi pak metra larg këmbëve – eprori e fut me shpejtësi në rov për t’ia shpëtuar jetën (Video)

Dështime
Në Mojstir të Istogut gjenden tri granata dore

Në Mojstir të Istogut gjenden tri granata dore

Kronika e Zezë