LAJMI I FUNDIT:

Gjykata e Hagës

57 Artikuj

Holanda ndalon eksportin e pjesëve të aeroplanëve luftarak F-35 në Izrael

Holanda ndalon eksportin e pjesëve të aeroplanëve luftarak F-35 në Izrael

Botë
Çfarë kanë thënë Izraeli dhe Hamasi për çështjen e gjenocidit në Gjykatën Ndërkombëtare të Drejtësisë?

Çfarë kanë thënë Izraeli dhe Hamasi për çështjen e gjenocidit në Gjykatën Ndërkombëtare të Drejtësisë?

Azia
Molliqaj: Kam informacione se ish-krerët e UÇK-së në Hagë janë izoluar, s’po i lejojnë të komunikojnë as me njëri-tjetrin

Molliqaj: Kam informacione se ish-krerët e UÇK-së në Hagë janë izoluar, s’po i lejojnë të komunikojnë as me njëri-tjetrin

Drejtësi
Prokurori i Hagës, Khan: Pesë vende kanë kërkuar që të hetohen krimet në Gaza dhe Bregun Perëndimor

Prokurori i Hagës, Khan: Pesë vende kanë kërkuar që të hetohen krimet në Gaza dhe Bregun Perëndimor

Azia
Sheshel për aktakuzën e re të Hagës: Jam gati të shkoj vullnetarisht, por me një kusht

Sheshel për aktakuzën e re të Hagës: Jam gati të shkoj vullnetarisht, por me një kusht

Serbia
Haga liron kriminelin serb të luftës Franko Simatoviq – ai pritet të dëshmojë për rastin Panda në Pejë

Haga liron kriminelin serb të luftës Franko Simatoviq – ai pritet të dëshmojë për rastin Panda në Pejë

Serbia
Avokati i Thaçit ballafaqon dëshmitaren serbe me deklaratat e kaluara: Civilët serbë ishin të armatosur

Avokati i Thaçit ballafaqon dëshmitaren serbe me deklaratat e kaluara: Civilët serbë ishin të armatosur

Kosovë
13-vjetori i opinionit të GJND-s, Fevziu: Vizitova Thaçin e të tjerët në Hagë, krenarë që kanë luftuar për lirinë e Kosovës

13-vjetori i opinionit të GJND-s, Fevziu: Vizitova Thaçin e të tjerët në Hagë, krenarë që kanë luftuar për lirinë e Kosovës

Kosovë
Nuk e solli dëshmitarin, gjykatësi paralajmëron sanksione për ZPS-në

Nuk e solli dëshmitarin, gjykatësi paralajmëron sanksione për ZPS-në

Kosovë
Pavarësisht imunitetit diplomatik, Afrika e Jugut po shqyrton opsionet ligjore lidhur me arrestimin e Putinit

Pavarësisht imunitetit diplomatik, Afrika e Jugut po shqyrton opsionet ligjore lidhur me arrestimin e Putinit

Evropa
Vendimi i Hagës për Stanishiqin dhe Simatoviqin pothuajse u injorua në Serbi

Vendimi i Hagës për Stanishiqin dhe Simatoviqin pothuajse u injorua në Serbi

Serbia
Zelensky nga Gjykata e Hagës: Të gjithë duam ta shohim këtu Vladimir Putinin

Zelensky nga Gjykata e Hagës: Të gjithë duam ta shohim këtu Vladimir Putinin

Evropa
Qytetarët besojnë në pafajësinë e ish-krerëve të UÇK-së: Janë njerëzit kryesor që e kanë sjellë lirinë në Kosovë

Qytetarët besojnë në pafajësinë e ish-krerëve të UÇK-së: Janë njerëzit kryesor që e kanë sjellë lirinë në Kosovë

Elfije Boletini
​Pritet proces i gjatë gjyqësor në rastin ndaj Thaçit dhe të tjerëve

​Pritet proces i gjatë gjyqësor në rastin ndaj Thaçit dhe të tjerëve

Drejtësi
Gjykimi ndaj Thaçit dhe të tjerëve, “mund të shkelet parimi i gjykimit brenda afatit të arsyeshëm”

Gjykimi ndaj Thaçit dhe të tjerëve, “mund të shkelet parimi i gjykimit brenda afatit të arsyeshëm”

Drejtësi
Zyra e Orbanit: Nuk do ta arrestonim Putinin nëse do të hynte në Hungari

Zyra e Orbanit: Nuk do ta arrestonim Putinin nëse do të hynte në Hungari

Evropa
Për çfarë krimesh të tjera lufte akuzohet Rusia?

Për çfarë krimesh të tjera lufte akuzohet Rusia?

Evropa
Dëshmi për Gjykatën e Hagës: Lvova-Belova ia konfirmon Putinit se adoptoi një adoleshent nga Donbasi

Dëshmi për Gjykatën e Hagës: Lvova-Belova ia konfirmon Putinit se adoptoi një adoleshent nga Donbasi

Evropa
Gjykata e Hagës lëshon urdhër-arrest për Putinin, Biden: Ai qartazi ka kryer krime lufte

Gjykata e Hagës lëshon urdhër-arrest për Putinin, Biden: Ai qartazi ka kryer krime lufte

Amerika
A ka lëshuar Gjykata e Hagës urdhër-arrest për presidentë të tjerë?

A ka lëshuar Gjykata e Hagës urdhër-arrest për presidentë të tjerë?

Evropa
Shtëpia e Bardhë për urdhër-arrestin ndërkombëtar ndaj Putinit: Pa dyshim se rusët po kryejnë krime lufte në Ukrainë

Shtëpia e Bardhë për urdhër-arrestin ndërkombëtar ndaj Putinit: Pa dyshim se rusët po kryejnë krime lufte në Ukrainë

Evropa
A ka qenë Putin diku ku mund të arrestohej?

A ka qenë Putin diku ku mund të arrestohej?

Evropa
Kryeprokurori i Gjykatës së Hagës, Khan: Putin është përgjegjës për dëbimin me forcë të fëmijëve ukrainas

Kryeprokurori i Gjykatës së Hagës, Khan: Putin është përgjegjës për dëbimin me forcë të fëmijëve ukrainas

Evropa
Pas lëshimit të urdhër-arrestit ndërkombëtar për Putinin, reagon BE-ja dhe Britania e Madhe

Pas lëshimit të urdhër-arrestit ndërkombëtar për Putinin, reagon BE-ja dhe Britania e Madhe

Evropa