LAJMI I FUNDIT:

Gjarpri

133 Artikuj

Gjarpri kishte ngecur në rrjetë, një burrë arriti t’ia shpëtojë jetën

Gjarpri kishte ngecur në rrjetë, një burrë arriti t’ia shpëtojë jetën

Fun Lajme
Australiani transmeton veten duke kapur për bishti një gjarpër shumë helmues

Australiani transmeton veten duke kapur për bishti një gjarpër shumë helmues

Interesante
Ky iluzion optik ju sfidon që t’i gjeni që të gjitha 13 kafshët e fshehura në një foto brenda 19 sekondave

Ky iluzion optik ju sfidon që t’i gjeni që të gjitha 13 kafshët e fshehura në një foto brenda 19 sekondave

Interesante
Shoferi anglez tmerrohet pasi gjeti një gjarpër në veturën e tij

Shoferi anglez tmerrohet pasi gjeti një gjarpër në veturën e tij

Interesante
Duket ekzotik, por vizitat janë të ndaluara: Ky është ishulli më i rrezikshmi në botë

Duket ekzotik, por vizitat janë të ndaluara: Ky është ishulli më i rrezikshmi në botë

Udhëpërshkrime
Gjarpri brenda aeroplanit e detyroi të bëjë ulje emergjente, piloti nga Afrika e Jugut rrëfen ngjarjen – tregon edhe si reaguan pasagjerët

Gjarpri brenda aeroplanit e detyroi të bëjë ulje emergjente, piloti nga Afrika e Jugut rrëfen ngjarjen – tregon edhe si reaguan pasagjerët

Interesante
Gjithçka që nuk dinit për nepërkën: Ku dhe si jetojnë dhe si t’i njohim

Gjithçka që nuk dinit për nepërkën: Ku dhe si jetojnë dhe si t’i njohim

A e dini se...
Një shofer autobusi në Australi largoi një gjarpër nga rruga duke e kapur nga bishti

Një shofer autobusi në Australi largoi një gjarpër nga rruga duke e kapur nga bishti

Interesante
Taipan, gjarpër i kafenjtë, piton … dhe një studim me tinguj: Në çfarë përfundimi arritën shkencëtarët?

Taipan, gjarpër i kafenjtë, piton … dhe një studim me tinguj: Në çfarë përfundimi arritën shkencëtarët?

Libri i madh i kafshëve
Një gjuetare zvarranikësh e largon një gjarpër nga guaca e tualetit në një shtëpi në Australi

Një gjuetare zvarranikësh e largon një gjarpër nga guaca e tualetit në një shtëpi në Australi

Fun Lajme
Oficeri amerikan ndau skifterin dhe gjarprin nga një ‘përleshje’

Oficeri amerikan ndau skifterin dhe gjarprin nga një ‘përleshje’

Interesante
Momenti i frikshëm kur një gjarpër zvarritet mbi pjesën e përparme të një veture në autostradë

Momenti i frikshëm kur një gjarpër zvarritet mbi pjesën e përparme të një veture në autostradë

Fun Lajme
Pitoni gjashtë metra në Indonezi përbiu trupin e një gruaje 54-vjeçare

Pitoni gjashtë metra në Indonezi përbiu trupin e një gruaje 54-vjeçare

Interesante
Mbyllet kopshti zoologjik në Suedi pasi një kobra e ‘zgjuar’ largohet nga ku ishte e mbyllur

Mbyllet kopshti zoologjik në Suedi pasi një kobra e ‘zgjuar’ largohet nga ku ishte e mbyllur

Fun Lajme
Gjarpri trazon pasagjerët e aeroplanit që po zbarkonte në New Jersey

Gjarpri trazon pasagjerët e aeroplanit që po zbarkonte në New Jersey

Interesante
Zbulohet gjarpri me dy koka “albino” në SHBA

Zbulohet gjarpri me dy koka “albino” në SHBA

Interesante
Burri në Alabama telefonon policinë kur gjen një gjarpër në tualet

Burri në Alabama telefonon policinë kur gjen një gjarpër në tualet

Interesante
Doli papritmas nga poshtë një karroce, momenti i tmerrshëm kur një punonjëse zyre në Bangkok detyrohet të luftojë me një gjarpër gjigant

Doli papritmas nga poshtë një karroce, momenti i tmerrshëm kur një punonjëse zyre në Bangkok detyrohet të luftojë me një gjarpër gjigant

Azia
Një gjarpër i madh i mbështjellë rreth fytyrës së qenit, videoja bëhet hit në internet

Një gjarpër i madh i mbështjellë rreth fytyrës së qenit, videoja bëhet hit në internet

Fun Lajme
Oficerët në Pensilvani qëllojnë gjarprin i cili po e ngufaste pronarin e tij, gati për ta mbytur

Oficerët në Pensilvani qëllojnë gjarprin i cili po e ngufaste pronarin e tij, gati për ta mbytur

Amerika
Parku i Gërmisë, fotografohet gjarpri duke e gëlltitur një ketër

Parku i Gërmisë, fotografohet gjarpri duke e gëlltitur një ketër

Virale
Shërbimi Spitalor thotë se ka furnizim të qëndrueshëm me serum kundër kafshimit nga gjarpëri

Shërbimi Spitalor thotë se ka furnizim të qëndrueshëm me serum kundër kafshimit nga gjarpëri

Donjeta Zeqiraj
Pasagjerët e AirAsia mbetën të tmerruar kur e panë në aeroplan, prezenca e gjarprit shkaktoi ulje emergjente

Pasagjerët e AirAsia mbetën të tmerruar kur e panë në aeroplan, prezenca e gjarprit shkaktoi ulje emergjente

Interesante
Bëhet virale videoja, në të cilën këngëtaren Maeta e kafshon gjarpri gjatë xhirimit të klipit

Bëhet virale videoja, në të cilën këngëtaren Maeta e kafshon gjarpri gjatë xhirimit të klipit

Po Flitet