LAJMI I FUNDIT:

Frutat

59 Artikuj

Mbron zemrën dhe trurin: Ky është fruti më i shëndetshëm që mund të hani, sipas dietologëve

Mbron zemrën dhe trurin: Ky është fruti më i shëndetshëm që mund të hani, sipas dietologëve

Ushqim i shëndetshëm
Dietat heqin kilogramët, por i shkatërrojnë dhëmbët

Dietat heqin kilogramët, por i shkatërrojnë dhëmbët

Shëndetësi Lajme
Si të kontrolloni urinë ose tundimin për të ngrënë pa pushim

Si të kontrolloni urinë ose tundimin për të ngrënë pa pushim

Si të…
Frutat që duhet t’i hani në mëngjes për të humbur kilogramët e tepërt

Frutat që duhet t’i hani në mëngjes për të humbur kilogramët e tepërt

Ushqim i shëndetshëm
Ngrënia e rrushit një herë në ditë mund ta përmirësojë ndjeshëm shikimin tuaj

Ngrënia e rrushit një herë në ditë mund ta përmirësojë ndjeshëm shikimin tuaj

Këshilla mjekësore
Përfitime të shumta, por duhet edhe të keni kujdes: Çfarë ndodh me trupin tuaj nëse hani rregullisht kivi

Përfitime të shumta, por duhet edhe të keni kujdes: Çfarë ndodh me trupin tuaj nëse hani rregullisht kivi

Ushqim i shëndetshëm
A e dini pse duhet t’i lani bananet dhe shalqirin para se t’i qëroni

A e dini pse duhet t’i lani bananet dhe shalqirin para se t’i qëroni

Bëje vet
Shtatë lloje frutash që përmbajnë një përqindje të lartë kalciumi: Një mineral jashtëzakonisht i rëndësishëm

Shtatë lloje frutash që përmbajnë një përqindje të lartë kalciumi: Një mineral jashtëzakonisht i rëndësishëm

Të njohim produktet
Mund të hani fruta edhe nëse keni nivel të lartë sheqeri: Një gjë është e rëndësishme për të ruajtur shëndetin

Mund të hani fruta edhe nëse keni nivel të lartë sheqeri: Një gjë është e rëndësishme për të ruajtur shëndetin

Nutricion
Lehtësoni dhimbjen e shpinës përmes këtyre ushqimeve

Lehtësoni dhimbjen e shpinës përmes këtyre ushqimeve

Këshilla mjekësore
Ndihmojnë në përthithje: Frutat që duhet t’i konsumoni më shpesh në rast të mungesës së hekurit

Ndihmojnë në përthithje: Frutat që duhet t’i konsumoni më shpesh në rast të mungesës së hekurit

Të njohim produktet
Gabimet që i bëjmë kur hamë pemë

Gabimet që i bëjmë kur hamë pemë

Të njohim produktet
Nga ananasi te rrushi i thatë, pesë frutat më të pasura me karbohidrate

Nga ananasi te rrushi i thatë, pesë frutat më të pasura me karbohidrate

Nutricion
Cilat pemë kanë pak sheqer e cilat kanë shumë

Cilat pemë kanë pak sheqer e cilat kanë shumë

Nutricion
Nëse dëshironi të humbni në peshë, shmangi këto fruta

Nëse dëshironi të humbni në peshë, shmangi këto fruta

Ushqim i shëndetshëm
Pesë gjëra që duhet t’i bëni në mëngjes për figurë të hollë trupore

Pesë gjëra që duhet t’i bëni në mëngjes për figurë të hollë trupore

Lifestyle
A janë lëngjet e shtrydhura më të shëndetshme sesa konsumimi i frutave dhe perimeve të plota

A janë lëngjet e shtrydhura më të shëndetshme sesa konsumimi i frutave dhe perimeve të plota

Mjekësi alternative
Katër fruta që ndihmojnë në mbrojtjen kundër artritit

Katër fruta që ndihmojnë në mbrojtjen kundër artritit

Këshilla mjekësore
Përfitimet që sjell ngrënia e frutave në mëngjes

Përfitimet që sjell ngrënia e frutave në mëngjes

Të njohim produktet
Fruta më e rrezikshme për sheqerin e lartë në gjak: Edhe dardhat janë rrezik, qe se çfarë tjetër duhet të shmangni

Fruta më e rrezikshme për sheqerin e lartë në gjak: Edhe dardhat janë rrezik, qe se çfarë tjetër duhet të shmangni

Të njohim produktet
Sodë buke në vend të pesticideve: Mbroni frutat dhe perimet nga kalbja në këtë mënyrë!

Sodë buke në vend të pesticideve: Mbroni frutat dhe perimet nga kalbja në këtë mënyrë!

Kopshtaria
Cilat fruta përmbajnë më shumë sheqer?

Cilat fruta përmbajnë më shumë sheqer?

Të njohim produktet
Ushqimet që ndihmojnë në baraspeshimin e hormoneve te femrat

Ushqimet që ndihmojnë në baraspeshimin e hormoneve te femrat

Femra
Shtatë frutat që duhet t’i hani secilën ditë

Shtatë frutat që duhet t’i hani secilën ditë

Të njohim produktet