LAJMI I FUNDIT:

Facebook

1279 Artikuj

Taylor Swift, Papa, Putini: Kujt i beson në epokën e gënjeshtrës dhe inteligjencës artificiale?

Taylor Swift, Papa, Putini: Kujt i beson në epokën e gënjeshtrës dhe inteligjencës artificiale?

Fakte
Mark Zuckerberg shpjegon pse kompanitë teknologjike po pushojnë nga puna kaq shumë njerëz, pikërisht tani

Mark Zuckerberg shpjegon pse kompanitë teknologjike po pushojnë nga puna kaq shumë njerëz, pikërisht tani

Botë
“Quest është një produkt më i mirë dhe pikë”, thotë Zuckerberg pasi rishikoi pajisjet e Apple, Vision Pro

“Quest është një produkt më i mirë dhe pikë”, thotë Zuckerberg pasi rishikoi pajisjet e Apple, Vision Pro

Lajme Teknologji
Facebook dhe Instagram fshijnë llogaritë e liderit suprem iranian

Facebook dhe Instagram fshijnë llogaritë e liderit suprem iranian

Lajme Teknologji
Si ta kuptoni nëse dikush ka hyrë në llogarinë tuaj në Instagram?

Si ta kuptoni nëse dikush ka hyrë në llogarinë tuaj në Instagram?

Lajme Teknologji
Meta paguan për herë të parë divident – kush do të fitojë më së shumti

Meta paguan për herë të parë divident – kush do të fitojë më së shumti

Botë
Mësohet arsyeja pse Meta nuk e hoqi videon e rreme të Bidenit

Mësohet arsyeja pse Meta nuk e hoqi videon e rreme të Bidenit

Lajme Teknologji
20 vjet Facebook – shpresë, rreziqe, tregti e të dhënave

20 vjet Facebook – shpresë, rreziqe, tregti e të dhënave

Lajme Teknologji
Facebook shënon 20 vjetorin e themelimit – gjërat kryesore që kanë ndodhur gjatë këtyre viteve

Facebook shënon 20 vjetorin e themelimit – gjërat kryesore që kanë ndodhur gjatë këtyre viteve

Lajme Teknologji
Pas kritikave të shumta në Uashington, Meta njofton për rritje të të ardhurave të saj

Pas kritikave të shumta në Uashington, Meta njofton për rritje të të ardhurave të saj

Lajme Teknologji
Meta po punon në krijimin e çipave të personalizuar të mbështetur nga Inteligjenca Artificiale

Meta po punon në krijimin e çipave të personalizuar të mbështetur nga Inteligjenca Artificiale

Lajme Teknologji
Krerët e teknologjisë dëshmojnë para Senatit amerikan

Krerët e teknologjisë dëshmojnë para Senatit amerikan

Lajme Teknologji
Një truk që pak e dinë ju tregon nëse dikush po hyn fshehurazi në llogarinë tuaj në Facebook

Një truk që pak e dinë ju tregon nëse dikush po hyn fshehurazi në llogarinë tuaj në Facebook

Lajme Teknologji
Rrjetet sociale, thikë me dy presa

Rrjetet sociale, thikë me dy presa

Cult+
Miliona fjalëkalime të hakuara – kontrolloni nëse është edhe i juaji në mesin e tyre

Miliona fjalëkalime të hakuara – kontrolloni nëse është edhe i juaji në mesin e tyre

Lajme Teknologji
Kurti kërkon nga zyrtarja e Metas që Facebook të heq kufizimet e monetizimit në Kosovë

Kurti kërkon nga zyrtarja e Metas që Facebook të heq kufizimet e monetizimit në Kosovë

Kosovë
Mark Zuckerberg ka zbuluar detaje rreth projektit të tij të fundit

Mark Zuckerberg ka zbuluar detaje rreth projektit të tij të fundit

Interesante
Meta do të kufizojë përmbajtjet e ndjeshme për adoleshentët në Instagram dhe Facebook

Meta do të kufizojë përmbajtjet e ndjeshme për adoleshentët në Instagram dhe Facebook

Lajme Teknologji
Sa fitojnë rrjetet sociale nga të miturit?

Sa fitojnë rrjetet sociale nga të miturit?

Lajme Teknologji
“Link History”, mënyra e re e Facebook për të gjurmuar faqet e internetit që vizitoni

“Link History”, mënyra e re e Facebook për të gjurmuar faqet e internetit që vizitoni

Media Sociale
Çfarë duhet bërë me dezinformimin

Çfarë duhet bërë me dezinformimin

Fakte
Meta anulon mundësinë për të biseduar me miqtë nga Facebook në Instagram

Meta anulon mundësinë për të biseduar me miqtë nga Facebook në Instagram

Media Sociale
Sa kushton llogaria juaj në “Dark Web”?

Sa kushton llogaria juaj në “Dark Web”?

Media Sociale
TikTok dhe Meta sfidojnë rregullat e reja të Evropës që “godasin” gjigantët dixhitalë

TikTok dhe Meta sfidojnë rregullat e reja të Evropës që “godasin” gjigantët dixhitalë

Media Sociale