LAJMI I FUNDIT:

Pas “rënies” së Facebook, Musk tallet me rivalët: Nëse jeni duke lexuar këtë postim, do të thotë se serverët tanë janë duke punuar

Pas “rënies” së Facebook, Musk tallet me rivalët: Nëse jeni duke lexuar këtë postim, do të thotë se serverët tanë janë duke punuar

Pas “rënies” së Facebook, Elon Musk pronar i rrjetit social X si dhe përdoruesit e këtij rrjeti, filluan të tallen në llogari të rivalëve.

Musk dhe mijëra tjerë filluan të shpërndajnë “meme” lidhur me aplikacionet e njohura të Meta, Facebook dhe Instagram që ishin jashtë funksionit për afro një orë, transmeton Telegrafi.


Musk postoi deklaratën e kreut të zyrës për komunikim në Meta, Andy Stone – duke ironizuar me tre pinguinë (Facebook, Instagram Threads” duke i qëndruar gatitur pinguinit që mbi kokë kishte logon X.

Sikur kjo të mos mjaftonte, “tallja” vazhdoi kur Musk shkroi një postim interesant në të cilin thuhej: “Nëse jeni duke e lexuar këtë postim, kjo do të thotë se serverët tanë janë duke punuar”, duke ironizuar me ato të Meta që ishin jashtë funksionit.

E atij i është kundërpërgjigjur i pari i Meta, Mark Zuckerberg i cili përbri postimit të Musk shkroi: “Kjo po ndodhë sepse i kam lënë të hynë brenda”. /Telegrafi/

Në trend Teknologji

Më shumë
Traileri i video lojës Grand Theft Auto VI është parë zyrtarisht më shumë se 200 milionë herë

Traileri i video lojës Grand Theft Auto VI është parë zyrtarisht më shumë se 200 milionë herë

Lojëra
Musk thotë se përpjekja për vrasjen e Trump po e bën atë të mendojë të ndërtojë një

Musk thotë se përpjekja për vrasjen e Trump po e bën atë të mendojë të ndërtojë një "kostum të blinduar fluturues"

Teknologji
Pajisjet aktuale të rrjetit 5G mund të arrijnë shpejtësinë 6G

Pajisjet aktuale të rrjetit 5G mund të arrijnë shpejtësinë 6G

Teknologji
Telekomi i Kosovës nis zëvendësimin e BTS-ve me teknologjinë e fundit 5G

Telekomi i Kosovës nis zëvendësimin e BTS-ve me teknologjinë e fundit 5G

Teknologji
Historia e mahnitshme e një Apple Watch që qëndroi në oqean për 18 muaj dhe ende punon

Historia e mahnitshme e një Apple Watch që qëndroi në oqean për 18 muaj dhe ende punon

Teknologji
Apple po përgatitet për “një cikël masiv përmirësimi” pas lansimit të iPhone 16

Apple po përgatitet për “një cikël masiv përmirësimi” pas lansimit të iPhone 16

Teknologji
Kalo në kategori