LAJMI I FUNDIT:

Erërat e forta

108 Artikuj

Rënia e kulmit të objektit të Komunës së Prishtinës ku u lëndua rëndë një vajzë, ​Demokraci Plus publikon analizën

Rënia e kulmit të objektit të Komunës së Prishtinës ku u lëndua rëndë një vajzë, ​Demokraci Plus publikon analizën

Prishtina
Pesë të vdekur nga rrëzimi i pemëve teksa erërat arrijnë shpejtësinë prej 155 km/h në Poloni

Pesë të vdekur nga rrëzimi i pemëve teksa erërat arrijnë shpejtësinë prej 155 km/h në Poloni

Evropa
Komuna e Prishtinës njoftoi për kujdes ndaj erërave të forta, komenti epik i Elza Ujkanit

Komuna e Prishtinës njoftoi për kujdes ndaj erërave të forta, komenti epik i Elza Ujkanit

Prishtina
E pazakontë, erërat e forta bëjnë që sera të përfundojë në kulmin e një shtëpie në Kosovë

E pazakontë, erërat e forta bëjnë që sera të përfundojë në kulmin e një shtëpie në Kosovë

Interesante
Erëra të forta me shpejtësi 70km/h – Komuna e Prishtinës apel qytetarëve që të kenë kujdes

Erëra të forta me shpejtësi 70km/h – Komuna e Prishtinës apel qytetarëve që të kenë kujdes

Kosovë
Shi dhe borë në viset malore – priten edhe erëra të fuqishme

Shi dhe borë në viset malore – priten edhe erëra të fuqishme

Kosovë
Prishtina përballet me erërat e forta – mbi 12 raste të intevenimeve deri më tani

Prishtina përballet me erërat e forta – mbi 12 raste të intevenimeve deri më tani

Komunat
Erërat e forta në Prishtinë, ekipet mbrëmë intervenuan në disa raste e sot në gjendje gatishmërie

Erërat e forta në Prishtinë, ekipet mbrëmë intervenuan në disa raste e sot në gjendje gatishmërie

Kosovë
Erërat e forta në Prishtinë, rrugët mbushen me mbeturina

Erërat e forta në Prishtinë, rrugët mbushen me mbeturina

Kosovë
Rënia e kulmit të komunës, arkitekti: Fajtor është puna e keqe, pjesa e mbetur paraqet rrezik

Rënia e kulmit të komunës, arkitekti: Fajtor është puna e keqe, pjesa e mbetur paraqet rrezik

Kosovë
Komuna e Prishtinës: Erëra të fuqishme, qytetarët të kenë kujdes gjatë lëvizjes në rrugë 

Komuna e Prishtinës: Erëra të fuqishme, qytetarët të kenë kujdes gjatë lëvizjes në rrugë 

Prishtina
Erërat e forta në Britaninë e Madhe gati “rrëzojnë” gazetarët teksa këta të fundit raportojnë për motin

Erërat e forta në Britaninë e Madhe gati “rrëzojnë” gazetarët teksa këta të fundit raportojnë për motin

Evropa
Rama kërkon hetime pas lëndimit të vajzës nga çatia e objektit të Komunës së Prishtinës

Rama kërkon hetime pas lëndimit të vajzës nga çatia e objektit të Komunës së Prishtinës

Komunat
Aeroplani i pasagjerëve shkaktoi kaos pasi filloi të lëvizte vetvetiu në pistë teksa erërat me shpejtësi 160 km/h goditën edhe aeroportin argjentinas

Aeroplani i pasagjerëve shkaktoi kaos pasi filloi të lëvizte vetvetiu në pistë teksa erërat me shpejtësi 160 km/h goditën edhe aeroportin argjentinas

Amerika Latine
Në Mbretërinë e Bashkuar pritet të ketë erëra të forta që mund të përbëjnë “rrezik për jetën”

Në Mbretërinë e Bashkuar pritet të ketë erëra të forta që mund të përbëjnë “rrezik për jetën”

Evropa
Erërat e forta rrëzojnë një shtyllë elektrike në Klinë – disa fshatra mbesin pa rrymë

Erërat e forta rrëzojnë një shtyllë elektrike në Klinë – disa fshatra mbesin pa rrymë

Komunat
Erërat e forta, KEDS: Situatë e përkeqësuar në distriktet e Pejës, Gjakovës, Mitrovicës dhe Prizrenit – dëme në shtylla dhe në përçues elektrikë

Erërat e forta, KEDS: Situatë e përkeqësuar në distriktet e Pejës, Gjakovës, Mitrovicës dhe Prizrenit – dëme në shtylla dhe në përçues elektrikë

Energjetika
Erërat e forta dëmtojnë kulmin e shkollës në Zhabar të Mitrovicës – të hënën nuk mbahet mësim

Erërat e forta dëmtojnë kulmin e shkollës në Zhabar të Mitrovicës – të hënën nuk mbahet mësim

Komunat
Erërat dëmtojnë disa ndërtesa në Prishtinë, këshillohen qytetarët të evitojnë lëvizjet e panevojshme

Erërat dëmtojnë disa ndërtesa në Prishtinë, këshillohen qytetarët të evitojnë lëvizjet e panevojshme

Prishtina
Mot i vranët të dielën, priten erëra të fuqishme me dëme materiale në disa zona

Mot i vranët të dielën, priten erëra të fuqishme me dëme materiale në disa zona

Kosovë
Parashikimi i motit për fundjavë – IHMK tregon edhe shpejtësinë e erës në Dukagjin

Parashikimi i motit për fundjavë – IHMK tregon edhe shpejtësinë e erës në Dukagjin

Kosovë
Sylë Tahirsylaj: Qytetarët të qëndrojnë në shtëpi, erërat janë të fuqishme

Sylë Tahirsylaj: Qytetarët të qëndrojnë në shtëpi, erërat janë të fuqishme

Kosovë
Erërat e fuqishme që frynin me 150 kilometra në orë në Zelandën e Re, rrokullisin kamionin në lëvizje

Erërat e fuqishme që frynin me 150 kilometra në orë në Zelandën e Re, rrokullisin kamionin në lëvizje

Australia
Erëra të forta në Lipjan, dëmtohet një shkollë

Erëra të forta në Lipjan, dëmtohet një shkollë

Kosovë