LAJMI I FUNDIT:
Era Istrefi

Era Istrefi

842 Artikuj

Info

Era Istrefi është e lindur më 4 korrik të vitit 1994 në Prishtinë. Është fëmija i tretë i prindërve Nezir Istrefi dhe Suzana Tahirsylaj.

Dashuria për muzikën vjen nga familja, kjo pasi e ëma e saj ka qenë këngëtare, dhe motra e saj e madhe, Nora Istrefi, është këngëtare e njohur gjithashtu.

Era debutimin e saj e pati në vitin 2013 me këngën “Mani për Money” të punuar nga Flori Mumajesi, këngë kjo e cila i siguroi çmimin “Artistja e re më e mirë” në festivalin “Videofesti muzikor” në vitin 2014.

Këngëtarja fillon të ketë sukses të madh edhe jashtë trojeve shqiptare, kur në vitin 2016 publikon hitin e padiskutueshëm “Bonbon”, me të cilin arrin të thyejë kufijtë e suksesit, duke u bërë e dëgjuar edhe jashtë trojeve shqip-folëse.

Disa nga hitet e saj më të njohura në karrierë janë: “Bonbon”, “Redrum”, “E dehun (Remix)”, “13”, “Shumë pis” (Feat. Ledri Vula), ‘Mani për money” etj.

Në vitin 2017 ajo sjell bashkëpunimin e parë ndërkombëtar me reperin French Montana, ku së bashku publikuan këngën “No I love yous”.

Era Istrefi paralajmëron këngën e re “Mona Lisa”

Era Istrefi paralajmëron këngën e re “Mona Lisa”

Muzikë
Era Istrefi dhe Dhurata Dora paralajmërojnë një duet

Era Istrefi dhe Dhurata Dora paralajmërojnë një duet

Muzikë
Era Istrefi rikthehet me poza provokuese në rrjete sociale: Ju kam munguar?

Era Istrefi rikthehet me poza provokuese në rrjete sociale: Ju kam munguar?

Yjet
Era Istrefi dhe Amir Rrahmani i japin fund lidhjes? Dyshja fshinë fotografitë e përbashkëta dhe hoqën njëri-tjetrin në Instagram

Era Istrefi dhe Amir Rrahmani i japin fund lidhjes? Dyshja fshinë fotografitë e përbashkëta dhe hoqën njëri-tjetrin në Instagram

Yjet
Era Istrefi merr vëmendje me stilin, teksa shfaqet provokuese në pozat e reja

Era Istrefi merr vëmendje me stilin, teksa shfaqet provokuese në pozat e reja

Yjet
Era Istrefi dhe Amir Rrahmani duken shumë elegantë, në fotografitë e fundit në Instagram

Era Istrefi dhe Amir Rrahmani duken shumë elegantë, në fotografitë e fundit në Instagram

Yjet
Era Istrefi duket provokuese teksa thekson format trupore në pozat e reja

Era Istrefi duket provokuese teksa thekson format trupore në pozat e reja

Yjet
Era Istrefi dhe Butrint Imeri publikojnë këngën e tyre të re “Lonely”

Era Istrefi dhe Butrint Imeri publikojnë këngën e tyre të re “Lonely”

Yjet
Rikthehet në vëmendje intervista 60 sekondëshe e Lumbardhit, ku kishte thënë se do ta donte çdo natë në shtrat Era Istrefin

Rikthehet në vëmendje intervista 60 sekondëshe e Lumbardhit, ku kishte thënë se do ta donte çdo natë në shtrat Era Istrefin

Yjet
Era Istrefi dhe Butrint Imeri të enjten sjellin këngën e re “Lonely”

Era Istrefi dhe Butrint Imeri të enjten sjellin këngën e re “Lonely”

Yjet
Nuk erdhi të luajë për Kosovën, Amir Rrahmani poston foto nën shoqërinë e Era Istrefit

Nuk erdhi të luajë për Kosovën, Amir Rrahmani poston foto nën shoqërinë e Era Istrefit

Yjet
Era Istrefi transformohet në një ‘lepurushe provokuese’ për Halloween

Era Istrefi transformohet në një ‘lepurushe provokuese’ për Halloween

Yjet
Era Istrefi merr vëmendje me të tjera poza atraktive në rrjete sociale

Era Istrefi merr vëmendje me të tjera poza atraktive në rrjete sociale

Yjet
Era Istrefi ndez atmosferën duke bërë “twerk” për fansat e saj në koncert

Era Istrefi ndez atmosferën duke bërë “twerk” për fansat e saj në koncert

Yjet
Era Istrefi vë në pah barkun e tonifikuar në fotosesionin e ri bardhë e zi në Instagram

Era Istrefi vë në pah barkun e tonifikuar në fotosesionin e ri bardhë e zi në Instagram

Yjet
Era Istrefi vjen me poza joshëse duke treguar barkun e saj të hollë

Era Istrefi vjen me poza joshëse duke treguar barkun e saj të hollë

Yjet
Era Istrefi e pandalshme, pas sukseseve të shumta vendore dhe ndërkombëtare vjen me projekte madhore në shtator

Era Istrefi e pandalshme, pas sukseseve të shumta vendore dhe ndërkombëtare vjen me projekte madhore në shtator

Muzikë
Era Istrefi publikon fotografi nga pushimet me të dashurin e ri, Amir Rrahmanin

Era Istrefi publikon fotografi nga pushimet me të dashurin e ri, Amir Rrahmanin

Yjet
Disa nga artistët e famshëm që do të performojnë në koncertin e Noizyt më 4 gusht

Disa nga artistët e famshëm që do të performojnë në koncertin e Noizyt më 4 gusht

Muzikë
Era Istrefi thekson format joshëse në një nga paraqitjet e radhës

Era Istrefi thekson format joshëse në një nga paraqitjet e radhës

Yjet
Era Istrefi nga Formula 1 direkt në Zone Club

Era Istrefi nga Formula 1 direkt në Zone Club

Muzikë
Motrat Istrefi, Nora dhe Era mahnisin me pozat në bikini

Motrat Istrefi, Nora dhe Era mahnisin me pozat në bikini

Yjet
Brenda festës së ditëlindjes të Era Istrefit për ditëlindjen e 29-të

Brenda festës së ditëlindjes të Era Istrefit për ditëlindjen e 29-të

Yjet
Era Istrefi konfirmon lidhjen me Amir Rrahmanin, shfaqet dorë për dore me futbollistin

Era Istrefi konfirmon lidhjen me Amir Rrahmanin, shfaqet dorë për dore me futbollistin

Yjet