LAJMI I FUNDIT:

Emmanuel Macron

1085 Artikuj

Mbappe i dha lamtumirën PSG-së me darkë në një restorant luksoz, i pranishëm ishte edhe presidenti i Francës

Mbappe i dha lamtumirën PSG-së me darkë në një restorant luksoz, i pranishëm ishte edhe presidenti i Francës

Ligue 1
Disa vende të NATO-s “po lobojnë për më shumë guxim” kur është në pyetje dërgimi i trupave ushtarake perëndimore në Ukrainë

Disa vende të NATO-s “po lobojnë për më shumë guxim” kur është në pyetje dërgimi i trupave ushtarake perëndimore në Ukrainë

Nga Bota
Dështimi i NATO-s për ta shpëtuar Ukrainën, shtron pyetjen ekzistenciale: Për çfarë ekziston?

Dështimi i NATO-s për ta shpëtuar Ukrainën, shtron pyetjen ekzistenciale: Për çfarë ekziston?

Simon Tisdall
Presidenti i Francës e zyrtarizon Mbappen te klubi i ri, ka një lutje të madhe për ta

Presidenti i Francës e zyrtarizon Mbappen te klubi i ri, ka një lutje të madhe për ta

Ligue 1
Macron uron Siljanovskën: Franca mbetet në anën e Maqedonisë së Veriut për të ardhmen e saj evropiane

Macron uron Siljanovskën: Franca mbetet në anën e Maqedonisë së Veriut për të ardhmen e saj evropiane

Politikë
Presidenti francez Macron e pranon se ka bërë ‘presion maksimal’ ndaj Real Madridit për të liruar Kylian Mbappen për Lojërat Olimpike

Presidenti francez Macron e pranon se ka bërë ‘presion maksimal’ ndaj Real Madridit për të liruar Kylian Mbappen për Lojërat Olimpike

La Liga
Lufta në Kosovë dhe bombardimi i ambasadës kineze në Beograd: Vizita dashakeqe e Jinpingut në Evropë

Lufta në Kosovë dhe bombardimi i ambasadës kineze në Beograd: Vizita dashakeqe e Jinpingut në Evropë

Gideon Rachman
Emmanuel Macron edhe një herë ndërhyn në të ardhmen e Mbappes

Emmanuel Macron edhe një herë ndërhyn në të ardhmen e Mbappes

Ligue 1
A mund të ndikojë lufta në Ukrainë në marrëdhëniet franko-gjermane?

A mund të ndikojë lufta në Ukrainë në marrëdhëniet franko-gjermane?

Evropa
Macron tregon se në çfarë rrethana do të dërgonte trupa në Ukrainë

Macron tregon se në çfarë rrethana do të dërgonte trupa në Ukrainë

Evropa
Ish-ylli i Liverpoolit mashtroi me mjeshtëri Macronin, presidenti i Francës e faulloi ashpër atë

Ish-ylli i Liverpoolit mashtroi me mjeshtëri Macronin, presidenti i Francës e faulloi ashpër atë

Ndërkombëtare
Macron: Evropa mund të vdesë, duhet të tregojmë që nuk jemi vasal i Shteteve të Bashkuara

Macron: Evropa mund të vdesë, duhet të tregojmë që nuk jemi vasal i Shteteve të Bashkuara

Evropa
A është Asociacioni çelësi i Kosovës për anëtarësim në Këshillin e Evropës?

A është Asociacioni çelësi i Kosovës për anëtarësim në Këshillin e Evropës?

Kosovë
“Serbia po frikëson dhe shantazhon qytetarët e Kosovës”- Qeveria shpalos detaje tjera nga biseda telefonike Kurti-Macron

“Serbia po frikëson dhe shantazhon qytetarët e Kosovës”- Qeveria shpalos detaje tjera nga biseda telefonike Kurti-Macron

Kosovë
Biseda telefonike ndërmjet presidentit francez Macron dhe kryeministrit Kurti, anëtarësimi në Këshill të Evropës dhe Asociacioni i komunave me shumicë serbe

Biseda telefonike ndërmjet presidentit francez Macron dhe kryeministrit Kurti, anëtarësimi në Këshill të Evropës dhe Asociacioni i komunave me shumicë serbe

Kosovë
Kurti pas telefonatës me Macron: Besojmë që Franca ta mbështesë Kosovën në KiE pa parakushte

Kurti pas telefonatës me Macron: Besojmë që Franca ta mbështesë Kosovën në KiE pa parakushte

Kosovë
Macron bisedon në telefon me Kurtin – e lidh anëtarësimin e Kosovës në Këshill të Evropës me zbatimin e Asociacionit

Macron bisedon në telefon me Kurtin – e lidh anëtarësimin e Kosovës në Këshill të Evropës me zbatimin e Asociacionit

Kosovë
DW: Marrëveshja e Ohrit zyrtarisht pjesë e negociatave BE-Serbi

DW: Marrëveshja e Ohrit zyrtarisht pjesë e negociatave BE-Serbi

Kosovë
Franca e kërcënuar nga një sulm terrorist? Macron me plane alternative për mbajtjen e Lojërave Olimpike

Franca e kërcënuar nga një sulm terrorist? Macron me plane alternative për mbajtjen e Lojërave Olimpike

Evropa
Macron kërkon që Kosova dhe Serbia t’i normalizojnë raportet

Macron kërkon që Kosova dhe Serbia t’i normalizojnë raportet

Kosovë
Macron: Franca e angazhuar për integrimin e Shqipërisë dhe Ballkanit Perëndimor në BE

Macron: Franca e angazhuar për integrimin e Shqipërisë dhe Ballkanit Perëndimor në BE

Shqipëri
Franca bashkësponsorizon rezolutën për Srebrenicën, Macron tha se nuk do ta harrojë kurrë gjenocidin në Bosnje

Franca bashkësponsorizon rezolutën për Srebrenicën, Macron tha se nuk do ta harrojë kurrë gjenocidin në Bosnje

Bosnja
Ndërkohë që Franca mbështet Ukrainën ajo vazhdon importin e gazit rus – ku pozicionohet në të vërtetë shteti francez?

Ndërkohë që Franca mbështet Ukrainën ajo vazhdon importin e gazit rus – ku pozicionohet në të vërtetë shteti francez?

Evropa
Rama vizitë në Paris: Hapa konkretë për bashkëpunimin strategjik me Francën

Rama vizitë në Paris: Hapa konkretë për bashkëpunimin strategjik me Francën

Shqipëri