LAJMI I FUNDIT:

Emigrantët e Paligjshëm

91 Artikuj

Flet deputeti italian që protestoi kundër Melonit: Emigrantët do të burgosen

Flet deputeti italian që protestoi kundër Melonit: Emigrantët do të burgosen

Shqipëri
Meloni: Fushatë denigruese ndaj Shqipërisë vetëm se i ofroi ndihmë Italisë

Meloni: Fushatë denigruese ndaj Shqipërisë vetëm se i ofroi ndihmë Italisë

Shqipëri
Rama në konferencë me Melonin: E turpshme të hidhet baltë mbi Shqipërinë për të kundërshtuar marrëveshjen

Rama në konferencë me Melonin: E turpshme të hidhet baltë mbi Shqipërinë për të kundërshtuar marrëveshjen

Shqipëri
Kryeministrja italiane mbërrin në Gjadër, pritet nga Edi Rama

Kryeministrja italiane mbërrin në Gjadër, pritet nga Edi Rama

Shqipëri
Meloni sot në Shqipëri, viziton qendrat për emigrantët në Shëngjin, konferencë me Ramën

Meloni sot në Shqipëri, viziton qendrat për emigrantët në Shëngjin, konferencë me Ramën

Shqipëri
Rama për ”Financial Times”: Marrëveshja me Italinë për emigrantët një rast unik

Rama për ”Financial Times”: Marrëveshja me Italinë për emigrantët një rast unik

Shqipëri
Marrëveshja me emigrantët, Rama: Shtyrja e hapjes së kampeve çështje e Italisë

Marrëveshja me emigrantët, Rama: Shtyrja e hapjes së kampeve çështje e Italisë

Shqipëri
Gjendet i pajetë trupi i një emigranti në Drenove të Korçës

Gjendet i pajetë trupi i një emigranti në Drenove të Korçës

Shqipëri
Aksidenti me emigrantët në Shqipëri ndez polemika për trafikimin me njerëz

Aksidenti me emigrantët në Shqipëri ndez polemika për trafikimin me njerëz

Shqipëri
Aksidenti me tetë viktima në Këlcyrë, arrestohen dy persona, identifikohen tre viktima

Aksidenti me tetë viktima në Këlcyrë, arrestohen dy persona, identifikohen tre viktima

Shqipëri
Pas aksidentit tragjik në Këlcyrë, kapet një tjetër makinë me emigrantë të paligjshëm

Pas aksidentit tragjik në Këlcyrë, kapet një tjetër makinë me emigrantë të paligjshëm

Shqipëri
Po transportonin emigrantë nga India, arrestohen dy persona në Gjirokastër

Po transportonin emigrantë nga India, arrestohen dy persona në Gjirokastër

Shqipëri
7 mijë të ndaluar në vitin 2023, refugjatët nga Lindja dhe Afrika përdorin Shqipërinë për të shkuar në BE

7 mijë të ndaluar në vitin 2023, refugjatët nga Lindja dhe Afrika përdorin Shqipërinë për të shkuar në BE

Shqipëri
I shpallur në kërkim për transportin e 11 emigrantëve të paligjshëm, arrestohet 31-vjeçari në Fier

I shpallur në kërkim për transportin e 11 emigrantëve të paligjshëm, arrestohet 31-vjeçari në Fier

Shqipëri
Transport emigrantësh për 150 euro drejt vendeve të BE-së, arrestohet 24-vjeçari nga Korça dhe një pakistanez

Transport emigrantësh për 150 euro drejt vendeve të BE-së, arrestohet 24-vjeçari nga Korça dhe një pakistanez

Shqipëri
Dy furgona me emigrantë nga Lindja e Mesme përplasen me njëri-tjetrin në Këlcyrë, dy të plagosur

Dy furgona me emigrantë nga Lindja e Mesme përplasen me njëri-tjetrin në Këlcyrë, dy të plagosur

Shqipëri
Arrestohet 25-vjeçari i shpallur në kërkim, transportonte emigrantë të paligjshëm

Arrestohet 25-vjeçari i shpallur në kërkim, transportonte emigrantë të paligjshëm

Shqipëri
E ndoqën për një kohë, momenti kur policia britanike hapi rimorkion e një kamioni që mbante emigrantë të paligjshëm – pamje që tregojnë operacionin

E ndoqën për një kohë, momenti kur policia britanike hapi rimorkion e një kamioni që mbante emigrantë të paligjshëm – pamje që tregojnë operacionin

Evropa
Si fshihen shqiptarët në kamion për të kaluar kufirin në Britani, goditet grupi i trafikantëve

Si fshihen shqiptarët në kamion për të kaluar kufirin në Britani, goditet grupi i trafikantëve

Shqipëri
Transportonte 10 emigrantë dhe nuk iu bind urdhrit të policisë, arrestohet 62-vjeçari në Tepelenë

Transportonte 10 emigrantë dhe nuk iu bind urdhrit të policisë, arrestohet 62-vjeçari në Tepelenë

Shqipëri
Shqipëria nënshkruan marrëveshjen me FRONTEX për operacionet në kufi

Shqipëria nënshkruan marrëveshjen me FRONTEX për operacionet në kufi

Shqipëri