LAJMI I FUNDIT:

Ecja

87 Artikuj

“Është shtatë muajsh dhe tashmë ecën”: Kur mund të qëndrojë një bebe në këmbë?

“Është shtatë muajsh dhe tashmë ecën”: Kur mund të qëndrojë një bebe në këmbë?

Këshilla për prindër
Sa hapa në ditë duhet të bëjmë për të jetuar më gjatë: Studiuesit hedhin poshtë mitin

Sa hapa në ditë duhet të bëjmë për të jetuar më gjatë: Studiuesit hedhin poshtë mitin

Shëndetësi Lajme
Këto janë dy ‘momentet’ ku na vijnë idetë më të mira: E gjeni dot cilat janë?

Këto janë dy ‘momentet’ ku na vijnë idetë më të mira: E gjeni dot cilat janë?

Të tjera
Mënyra se si ecni zbulon a rrezikoheni nga infarkti

Mënyra se si ecni zbulon a rrezikoheni nga infarkti

Shëndetësi Lajme
Për çdo gjysmë ore që qëndroni ulur, ecni pesë minuta

Për çdo gjysmë ore që qëndroni ulur, ecni pesë minuta

Shëndetësi Lajme
Diabeti dhe ecja – fuqia e ecjes për ta ulur sheqerin në gjak

Diabeti dhe ecja – fuqia e ecjes për ta ulur sheqerin në gjak

Temat Javore
Të qenit më aktiv fizikisht gjatë orarit të punës

Të qenit më aktiv fizikisht gjatë orarit të punës

Këshilla Lifestyle
Rritja e kolesterolit mund të zbulohet nga një shenjë gjatë ecjes: Kushtojini vëmendje, nuk bën ta injoroni

Rritja e kolesterolit mund të zbulohet nga një shenjë gjatë ecjes: Kushtojini vëmendje, nuk bën ta injoroni

Këshilla mjekësore
Orlando Bloom rikujton periudhën e vështirë jetësore: Më thanë se mund të mos ecja më kurrë

Orlando Bloom rikujton periudhën e vështirë jetësore: Më thanë se mund të mos ecja më kurrë

Po Flitet
Ecja me një ritëm të shpejtë është çelësi për uljen e rrezikut të demencës dhe kancerit, pretendon hulumtimi

Ecja me një ritëm të shpejtë është çelësi për uljen e rrezikut të demencës dhe kancerit, pretendon hulumtimi

Këshilla mjekësore
Përmirësimi i funksionit të zemrës me ecje nordike

Përmirësimi i funksionit të zemrës me ecje nordike

Këshilla mjekësore
Ndryshimet që ndodhin në trup nëse ecni 60 minuta në ditë

Ndryshimet që ndodhin në trup nëse ecni 60 minuta në ditë

Këshilla mjekësore
Hani diçka “në këmbë” dhe “në shpejtësi”? Ngrënia duke ecur është zakon shumë i pashëndetshëm

Hani diçka “në këmbë” dhe “në shpejtësi”? Ngrënia duke ecur është zakon shumë i pashëndetshëm

Shëndetësi Lajme
Ndikimi i ecjes në uljen e presionit të gjakut

Ndikimi i ecjes në uljen e presionit të gjakut

Këshilla mjekësore
Mbase kanë nevojë për ushtrime: Përse fëmijët ecin në gishta dhe kur duhet të shqetësoheni?

Mbase kanë nevojë për ushtrime: Përse fëmijët ecin në gishta dhe kur duhet të shqetësoheni?

Prindër dhe fëmijë
Arsyet pse ecja në rërë është e shëndetshme

Arsyet pse ecja në rërë është e shëndetshme

Këshilla mjekësore
Disa arsye pse duhet të ecni në mëngjes

Disa arsye pse duhet të ecni në mëngjes

Të tjera
25 persona në Zvicër pësojnë djegie pas ecjes në thëngjill të nxehtë

25 persona në Zvicër pësojnë djegie pas ecjes në thëngjill të nxehtë

Evropa
Ritmi me të cilin ecni tregon rrezikun për sëmundje serioze

Ritmi me të cilin ecni tregon rrezikun për sëmundje serioze

Shëndetësi Lajme
Pse është e rëndësishme të ecim 10 mijë hapa në ditë?

Pse është e rëndësishme të ecim 10 mijë hapa në ditë?

Të tjera
Pse mendojmë më mirë ndërsa ecim? Shkencëtarët kanë zbuluar se ecja ka një efekt të dobishëm në tru

Pse mendojmë më mirë ndërsa ecim? Shkencëtarët kanë zbuluar se ecja ka një efekt të dobishëm në tru

Shëndetësi Lajme
Ecja në këtë mënyrë pas menopauzës mund t’ju ndihmojë të digjni më shumë yndyrë në bark

Ecja në këtë mënyrë pas menopauzës mund t’ju ndihmojë të digjni më shumë yndyrë në bark

Shëndetësi Lajme
Ecja promovon humbje peshe të shëndetshme, lehtëson stresin dhe ul rrezikun e sëmundjeve të zemrës

Ecja promovon humbje peshe të shëndetshme, lehtëson stresin dhe ul rrezikun e sëmundjeve të zemrës

Shëndetësi Lajme
Nëse të rriturit do të ushtronin së paku 10 minuta në ditë, qindra mijëra vdekje do të parandaloheshin çdo vit

Nëse të rriturit do të ushtronin së paku 10 minuta në ditë, qindra mijëra vdekje do të parandaloheshin çdo vit

Sport / Fitnes