LAJMI I FUNDIT:
Duda Balje

Duda Balje

182 Artikuj

Info

Duda Balje është deputete e Kuvendit të Kosovës nga grupi multientik.

Ajo i përket minoritet boshnjak dhe për shumë legjislatura ka qenë zëri përfaqësues i komunitetit të boshnjakëve në parlament.

Është e lindur më 16 tetor të vitit 1977 dhe ka mbaruar studimet për ekonomi. Ajo është e martuar dhe ka tre fëmijë.

Kurti takon partnerët e koalicionit nga komunitetet joshumicë, flasin për zgjedhjet parlamentare

Kurti takon partnerët e koalicionit nga komunitetet joshumicë, flasin për zgjedhjet parlamentare

Politikë
Balje: Ne si grup multietnik do ta votonim shpërndarjen e Kuvendit

Balje: Ne si grup multietnik do ta votonim shpërndarjen e Kuvendit

Kosovë
Si do të votonin pakicat për shpërndarjen e mundshme të Kuvendit?

Si do të votonin pakicat për shpërndarjen e mundshme të Kuvendit?

Kosovë
Balje: Deklarata e Kurtit për Kodin Civil është provokuese, nuk votoj pro martesave të gjinisë së njëjtë

Balje: Deklarata e Kurtit për Kodin Civil është provokuese, nuk votoj pro martesave të gjinisë së njëjtë

Kosovë
Adelina Ismaili dhe Saranda Bogujevci kritikojnë qëndrimet e Duda Baljes në Komisionin për të drejtat e njeriut

“Ia ka futur kot në atë pjesë”, Adelina Ismaili dhe Saranda Bogujevci kritikojnë qëndrimet e Duda Baljes në Komisionin për të drejtat e njeriut

TV / Film
Policia serbe ndalon për më shumë se një orë Duda Baljen në Merdar

Policia serbe ndalon për më shumë se një orë Duda Baljen në Merdar

Kosovë
“Publikova fotografi me shqiponjë, babit tim i reaguan në Serbi”, Duda Balje kujton momentin e vështirë

“Publikova fotografi me shqiponjë, babit tim i reaguan në Serbi”, Duda Balje kujton momentin e vështirë

Yjet
Besa Gaxherri: Qysh guxon një deputete me shku me bisedu me një myfti për të miratuar një ligj

Besa Gaxherri: Qysh guxon një deputete me shku me bisedu me një myfti për të miratuar një ligj

Politikë
E kritikuan për takimin me Tërnavën në BIK, sqarohet Duda Balje: Ligjet s’kanë qenë temë e vizitës

E kritikuan për takimin me Tërnavën në BIK, sqarohet Duda Balje: Ligjet s’kanë qenë temë e vizitës

Kosovë
Mosmarrëveshje të thella me Duda Baljen, jep dorëheqje zëvendësministri i Zhvillimit Rajonal

Mosmarrëveshje të thella me Duda Baljen, jep dorëheqje zëvendësministri i Zhvillimit Rajonal

Politikë
YIHR kërkon sërish shkarkimin e Duda Baljes dhe Labinotë Demi Murtezi: Sjelljet dhe deklaratat e tyre janë diskriminuese ndaj komunitetit LGBTIQ+

YIHR kërkon sërish shkarkimin e Duda Baljes dhe Labinotë Demi Murtezi: Sjelljet dhe deklaratat e tyre janë diskriminuese ndaj komunitetit LGBTIQ+

Kosovë
E akuzojnë për homofe dhe kërkojnë shkarkimin e saj, Duda Balje: Presioni i askujt nuk do t’i ndryshojë qëndrimet e mia

E akuzojnë për homofe dhe kërkojnë shkarkimin e saj, Duda Balje: Presioni i askujt nuk do t’i ndryshojë qëndrimet e mia

Kosovë
“Homofobet s’kanë vend në Kuvend”, YIHR-ja i dërgon letër Konjufcës – kërkojnë shkarkimin e Duda Baljes dhe Labinotë Demi Murtezit

“Homofobet s’kanë vend në Kuvend”, YIHR-ja i dërgon letër Konjufcës – kërkojnë shkarkimin e Duda Baljes dhe Labinotë Demi Murtezit

Kosovë
Aksion gjatë mbledhjes së Komisionit për të Drejtat e Njeriut, YIHR-ja: Homofobet s’kanë vend në Kuvend  

Aksion gjatë mbledhjes së Komisionit për të Drejtat e Njeriut, YIHR-ja: Homofobet s’kanë vend në Kuvend  

Kosovë
Kërkohet që të mos ketë afat të verifikimit për viktimat e dhunës seksuale

Kërkohet që të mos ketë afat të verifikimit për viktimat e dhunës seksuale

Sociale
“Shpirti bardhësohet e zbukurohet pas sfidave të jetës” – rrëfimi i veçantë i Desës, vajza që ia doli të mposhtë kancerin e mbështetur nga miq si Duda Balje

“Shpirti bardhësohet e zbukurohet pas sfidave të jetës” – rrëfimi i veçantë i Desës, vajza që ia doli të mposhtë kancerin e mbështetur nga miq si Duda Balje

Butrint Avdyli
Deputetet Mimoza Kusari dhe Duda Balje festojnë ditëlindjen në të njëjtën ditë, publikojnë fotografi atraktive për rastin

Deputetet Mimoza Kusari dhe Duda Balje festojnë ditëlindjen në të njëjtën ditë, publikojnë fotografi atraktive për rastin

Yjet
Fillon shpërndarja e librave falas për komunitetin boshnjak dhe turk

Fillon shpërndarja e librave falas për komunitetin boshnjak dhe turk

Arsim
Shtëpia botuese “Dukagjini” dhuron libra falas për komunitetin boshnjak

Shtëpia botuese “Dukagjini” dhuron libra falas për komunitetin boshnjak

Arsim
Duda Balje reagon për performancën nudiste në DokuFest: Mos e prekni frymën e Prizrenit tradicional dhe kulturor

Duda Balje reagon për performancën nudiste në DokuFest: Mos e prekni frymën e Prizrenit tradicional dhe kulturor

TV / Film
Verifikimi i statusit të viktimave të dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë nuk duhet të ketë afat

Verifikimi i statusit të viktimave të dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë nuk duhet të ketë afat

Kosovë
Në ditën përkujtimore të masakrës, Duda Balje stampon simbolin e Srebrenicës në veshjen e saj në kuvend dhe e ndan atë me deputetë të tjerë

Në ditën përkujtimore të masakrës, Duda Balje stampon simbolin e Srebrenicës në veshjen e saj në kuvend dhe e ndan atë me deputetë të tjerë

Yjet
Balje: Viktimat e dhunës seksuale po përjetojnë dhunë të dyfishtë nga Komisioni Qeveritar

Balje: Viktimat e dhunës seksuale po përjetojnë dhunë të dyfishtë nga Komisioni Qeveritar

Kosovë
OJQ-të kritikojnë institucionet për diskriminimin e personave me aftësi të kufizuara

OJQ-të kritikojnë institucionet për diskriminimin e personave me aftësi të kufizuara

Sociale