LAJMI I FUNDIT:

Driton Selmanaj

346 Artikuj

​Sërish s’ka kuorum për marrëveshjet ndërkombëtare, opozita lëshon sallën

​Sërish s’ka kuorum për marrëveshjet ndërkombëtare, opozita lëshon sallën

Kosovë
“Ëndërron të bëhesh ministër i Drejtësisë”, “Po të doja do të bëhesha”, përplasen në Kuvend ministrja Haxhiu dhe deputeti Selmanaj

“Ëndërron të bëhesh ministër i Drejtësisë”, “Po të doja do të bëhesha”, përplasen në Kuvend ministrja Haxhiu dhe deputeti Selmanaj

Politikë
SBASHK alarmon për ndryshimet në skemën pensionale që prekin punëtorët arsimorë

SBASHK alarmon për ndryshimet në skemën pensionale që prekin punëtorët arsimorë

Arsim
Selmanaj i reagon Bislimit: Për një grusht vota bëni politikë me të pagjeturit

Selmanaj i reagon Bislimit: Për një grusht vota bëni politikë me të pagjeturit

Kosovë
Hoti dhe Selmanaj takojnë Escobarin, bisedojnë për sfidat që po kalon Kosova në procesin e dialogut me Serbinë

Hoti dhe Selmanaj takojnë Escobarin, bisedojnë për sfidat që po kalon Kosova në procesin e dialogut me Serbinë

Kosovë
​LDK e konsideron antikushtetues vendimin e presidentes Osmani për mosdekretim të Isufajt

​LDK e konsideron antikushtetues vendimin e presidentes Osmani për mosdekretim të Isufajt

Kosovë
Sulmi terrorist në veri, Selmanaj: Sveçla rrezikon ta pengojë procesin hetimor

Sulmi terrorist në veri, Selmanaj: Sveçla rrezikon ta pengojë procesin hetimor

Kosovë
LDK zgjedh kryetarët e degëve në disa qytete, Alban Zogaj udhëheq degën e presidentit të ndjerë, Rugova

LDK zgjedh kryetarët e degëve në disa qytete, Alban Zogaj udhëheq degën e presidentit të ndjerë, Rugova

Kosovë
Selmanaj: Albin Kurti për të mbijetuar në politikë gjithnjë i duhet një “armik” kujdestarë

Selmanaj: Albin Kurti për të mbijetuar në politikë gjithnjë i duhet një “armik” kujdestarë

Kosovë
Selmanaj për takimin Kurti-Vuçiq në Bruksel: Cila është tema e këtij takimi?

Selmanaj për takimin Kurti-Vuçiq në Bruksel: Cila është tema e këtij takimi?

Kosovë
Masat ndëshkuese të BE-së, Selmanaj: Janë bllokuar miliona euro për projektet kapitale të nivelit qendror dhe lokal

Masat ndëshkuese të BE-së, Selmanaj: Janë bllokuar miliona euro për projektet kapitale të nivelit qendror dhe lokal

Financa
Selmanaj: Kurti po mbron hajnat dhe shkelësit e ligjit, e po sulmon prokurorët

Selmanaj: Kurti po mbron hajnat dhe shkelësit e ligjit, e po sulmon prokurorët

Kosovë
Selmanaj: Dita e 50 nën sanksionet e BE-së, Kosova nuk e meriton këtë qeveri – populli s’e meriton këtë ndëshkim

Selmanaj: Dita e 50 nën sanksionet e BE-së, Kosova nuk e meriton këtë qeveri – populli s’e meriton këtë ndëshkim

Kosovë
S’ka kuorum për votim të projektligjit për ndryshimin dhe plotësimin e ligjit për zyrtarët publikë

S’ka kuorum për votim të projektligjit për ndryshimin dhe plotësimin e ligjit për zyrtarët publikë

Kosovë
Haxhiu prezanton Projektligjin për KPK-në, opozita e konsideron problematike dhe rrezik për demokracinë

Haxhiu prezanton Projektligjin për KPK-në, opozita e konsideron problematike dhe rrezik për demokracinë

Kosovë
Opozita kërkon llogari nga Kurti, ai “topin” e hedh te KFOR-i – gjithçka që u tha në seancën ku u debatua për kidnapimin e policëve nga Serbia

Opozita kërkon llogari nga Kurti, ai “topin” e hedh te KFOR-i – gjithçka që u tha në seancën ku u debatua për kidnapimin e policëve nga Serbia

Ismail Jakupi
Selmanaj: Si mundet në pikat më të rrezikshme të shtetit t’i vendosim tre policë në moshë të shtyrë

Selmanaj: Si mundet në pikat më të rrezikshme të shtetit t’i vendosim tre policë në moshë të shtyrë

Kosovë