LAJMI I FUNDIT:

Dogana e Kosovës

577 Artikuj

Sekuestrohen barna pa banderola në Skenderaj

Sekuestrohen barna pa banderola në Skenderaj

Kosovë
Zyrtarët e Doganës së Kosovës bëjnë debutimin në gjysmëmaratonën e Brukselit

Zyrtarët e Doganës së Kosovës bëjnë debutimin në gjysmëmaratonën e Brukselit

Atletikë
Dogana e Kosovës sekuestron rreth 500 pako të barnave pa banderola

Dogana e Kosovës sekuestron rreth 500 pako të barnave pa banderola

Të Tjera
Dogana e Kosovës sekuestron mbi 35 mijë litra pije alkoolike të prodhuara pa autorizim

Dogana e Kosovës sekuestron mbi 35 mijë litra pije alkoolike të prodhuara pa autorizim

Të Tjera
Mikuriya: Dëshirojmë ta shohim ekonominë e Kosovës në një tregti më të gjerë në botë

Mikuriya: Dëshirojmë ta shohim ekonominë e Kosovës në një tregti më të gjerë në botë

Të Tjera
Zbulohet një punëtori ilegale për prodhimin e duhanit në Viti

Zbulohet një punëtori ilegale për prodhimin e duhanit në Viti

Të Tjera
Dogana ia konfiskon gati 30 mijë euro të padeklaruara një qytetari në Vërmicë

Dogana ia konfiskon gati 30 mijë euro të padeklaruara një qytetari në Vërmicë

Kronika e Zezë
Drejtori i Doganës takon bizneset prodhuese, flasin për ndryshimin e politikave fiskale

Drejtori i Doganës takon bizneset prodhuese, flasin për ndryshimin e politikave fiskale

Prodhime Vendore
Dogana e Kosovës autorizon kompaninë e tetë si operator ekonomik

Dogana e Kosovës autorizon kompaninë e tetë si operator ekonomik

Biznes
Dogana del me sqarim për terminalin doganor në Pejë

Dogana del me sqarim për terminalin doganor në Pejë

Të Tjera
Kosova bilanc pozitiv tregtar me Zvicrën – 10 produktet më të eksportuara dhe ato të importuara nga shteti helvetik për vitin 2022

Kosova bilanc pozitiv tregtar me Zvicrën – 10 produktet më të eksportuara dhe ato të importuara nga shteti helvetik për vitin 2022

Ismail Jakupi
Gjendet bunkeri me medikamente të kontrabanduara në një barnatore në Prishtinë – Dogana publikon pamjet

Gjendet bunkeri me medikamente të kontrabanduara në një barnatore në Prishtinë – Dogana publikon pamjet

Kosovë
Dhjetë produktet kryesore që eksportoi dhe importoi Kosova me Gjermaninë gjatë vitit 2022

Dhjetë produktet kryesore që eksportoi dhe importoi Kosova me Gjermaninë gjatë vitit 2022

Ismail Jakupi
Barna të kontrabanduara në Ferizaj, në barnatoren ku u sekuestruan gjendet edhe një bunker

Barna të kontrabanduara në Ferizaj, në barnatoren ku u sekuestruan gjendet edhe një bunker

Kronika e Zezë
Importet nga Serbia në vitin 2022 u rritën me 21.7 për qind

Importet nga Serbia në vitin 2022 u rritën me 21.7 për qind

Ismail Jakupi
SHBA-ja për eksport, Turqia për import – partnerët kryesorë tregtar të Kosovës gjatë 2022-së

SHBA-ja për eksport, Turqia për import – partnerët kryesorë tregtar të Kosovës gjatë 2022-së

Albert Spahiu
Çka kontrabandohet më shumë në Kosovë nga vendet fqinje?

Çka kontrabandohet më shumë në Kosovë nga vendet fqinje?

Ekonomi
Dogana e Kosovës ka mbledhur 1 miliard e 531 milionë euro gjatë vitit 2022

Dogana e Kosovës ka mbledhur 1 miliard e 531 milionë euro gjatë vitit 2022

Financa
Prokurorja mungon për arsye shëndetësore, shtyhet gjykimi ndaj doganierit të akuzuar për korrupsion

Prokurorja mungon për arsye shëndetësore, shtyhet gjykimi ndaj doganierit të akuzuar për korrupsion

Drejtësi
Bllokimi i rrugëve në veri, doganierët në pikën kufitare në Jarinjë mbesin të bllokuar 

Bllokimi i rrugëve në veri, doganierët në pikën kufitare në Jarinjë mbesin të bllokuar 

Kosovë
Stavileci flet për sekuestrimin e pijeve alkoolike në Hoçë të Madhe

Stavileci flet për sekuestrimin e pijeve alkoolike në Hoçë të Madhe

Kosovë
Sekuestrimi i alkoolit në Hoçë të Madhe, policia ndihmon Doganën e Kosovës

Sekuestrimi i alkoolit në Hoçë të Madhe, policia ndihmon Doganën e Kosovës

Kosovë
Sekuestrohet 42 mijë litra alkool në Hoçë të Madhe të Rahovecit, Dogana: Afarist i paregjistruar që nuk i nënshtrohet as kontrolleve sanitare e higjienike

Sekuestrohet 42 mijë litra alkool në Hoçë të Madhe të Rahovecit, Dogana: Afarist i paregjistruar që nuk i nënshtrohet as kontrolleve sanitare e higjienike

Kosovë
Kapet mbi gjysmë kilogram ari gjatë tentim kontrabandës

Kapet mbi gjysmë kilogram ari gjatë tentim kontrabandës

Kronika e Zezë