LAJMI I FUNDIT:

Dogana konfiskon pjesë rezerve për makineri të rënda në vlerë mbi 7 mijë euro në Vërmicë

Dogana konfiskon pjesë rezerve për makineri të rënda në vlerë mbi 7 mijë euro në Vërmicë

Dogana e Kosovës ka njoftuar se ka kapur sasi të konsiderueshme të mallrave të padeklaruara në pikën kufitare, Vërmicë.

Mallrat e konfiskuara janë kryesisht pjesë rezerve për makineri të rënda, transmeton Telegrafi.

“Në hyrje të Pikës Kufitare të Kontrollit në Vërmicë ka arritur një veturë e drejtuar nga shtetas turk. Në pyetjen e zyrtarit doganor nëse kishte diçka për të deklaruar për zhdoganim, ai është përgjigjur negativisht. Pas kontrollit të detajuar në vijën e dytë, së bashku me zyrtarët policorë, është zbuluar një sasi e konsiderueshme e mallrave të padeklaruara “Pjesë rezerve për makineri të rënda”. Gjatë kontrollit, janë gjetur edhe fatura e blerjes së mallrave. Vlera totale e këtyre mallrave është 7,900 euro”, bëhet e ditur në njoftim.


Tutje, thuhet  se personi ka vepruar nënë kundërshtim me Kodin Doganor, ku ka shkaktuar kundërvajtje doganore.

“Mallrat janë konfiskuar dhe janë ndërmarrë veprimet e nevojshme ligjore”./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Digjen dy vetura në lagjen

Digjen dy vetura në lagjen "Marigona Rezidencë"

Kronika e Zezë
Drogë, armë, vetura dhe para - policia jep detaje nga aksioni kundër fajdes në Prishtinë ku u arrestuan katër persona

Drogë, armë, vetura dhe para - policia jep detaje nga aksioni kundër fajdes në Prishtinë ku u arrestuan katër persona

Lajme
Arrestimi i Nazmi Mulakut, prokuroria kërkon sërish nga qytetarët të ofrojnë dëshmi

Arrestimi i Nazmi Mulakut, prokuroria kërkon sërish nga qytetarët të ofrojnë dëshmi

Lajme
Çka tha Artan Hajrizi për vëllain e arratisur nga burgu, rasti i vrasjes së policit në Serbi dhe deklaratat

Çka tha Artan Hajrizi për vëllain e arratisur nga burgu, rasti i vrasjes së policit në Serbi dhe deklaratat

Lajme
​Mbi 1 mijë raste të reja me kancer në Kosovë vetëm brenda gjashtë muajve

​Mbi 1 mijë raste të reja me kancer në Kosovë vetëm brenda gjashtë muajve

Shëndetësi
Aksion kundër

Aksion kundër "Fajdes", arrestohen katër persona në Prishtinë

Lajme
Kalo në kategori