LAJMI I FUNDIT:

Vërmicë

103 Artikuj

Dogana e Kosovës gjen mallra të fshehura në një automjet në pikën kufitare të Vërmicës

Dogana e Kosovës gjen mallra të fshehura në një automjet në pikën kufitare të Vërmicës

Kosovë
Dogana konfiskon pjesë rezerve për makineri të rënda në vlerë mbi 7 mijë euro në Vërmicë

Dogana konfiskon pjesë rezerve për makineri të rënda në vlerë mbi 7 mijë euro në Vërmicë

Kosovë
Lejoi të kalonte një furgon që po vinte nga Shqipëria pa i përfillur rregullat – nisin hetimet ndaj zyrtarit policor

Lejoi të kalonte një furgon që po vinte nga Shqipëria pa i përfillur rregullat – nisin hetimet ndaj zyrtarit policor

Kronika e Zezë
Vetaksident në autostradën “Ibrahim Rugova”, dy të lënduar

Vetaksident në autostradën “Ibrahim Rugova”, dy të lënduar

Kronika e Zezë
Konfiskimi i rreth 33 kg drogë në Vërmicë, policia gjen edhe dy vetura të personave të dyshuar

Konfiskimi i rreth 33 kg drogë në Vërmicë, policia gjen edhe dy vetura të personave të dyshuar

Kronika e Zezë
Tentoi t’i jepte ryshfet zyrtarit policor në Vërmicë – aktakuzë ndaj shtetasit të Shqipërisë

Tentoi t’i jepte ryshfet zyrtarit policor në Vërmicë – aktakuzë ndaj shtetasit të Shqipërisë

Drejtësi
Arrestohet një person në Vërmicë, policia i gjeti drogë të fshehur në trup

Arrestohet një person në Vërmicë, policia i gjeti drogë të fshehur në trup

Kronika e Zezë
Konfiskohen 270 kg mish në Vërmicë, AUV konstaton se ishte i papërdorshëm

Konfiskohen 270 kg mish në Vërmicë, AUV konstaton se ishte i papërdorshëm

Kosovë
Parandalohet futja e mbi 35 mijë eurove të padeklaruara në Vërmicë

Parandalohet futja e mbi 35 mijë eurove të padeklaruara në Vërmicë

Kronika e Zezë
Dogana kap 1.4 ton çokollata me afat të skaduar

Dogana kap 1.4 ton çokollata me afat të skaduar

Kosovë
65 mijë euro tentohen të futen ilegalisht nga Shqipëria në Kosovë

65 mijë euro tentohen të futen ilegalisht nga Shqipëria në Kosovë

Kosovë
Prizren, policia ndalon 15 migrantë nga Siria, Somalia, Eritrea e Egjipti

Prizren, policia ndalon 15 migrantë nga Siria, Somalia, Eritrea e Egjipti

Kosovë
Parandalohet kontrabanda në Vërmicë

Parandalohet kontrabanda në Vërmicë

Kronika e Zezë
Tentoi të fuste armë dhe municion në Kosovë nga Shqipëria, arrestohet 37 vjeçari në Vërmicë

Tentoi të fuste armë dhe municion në Kosovë nga Shqipëria, arrestohet 37 vjeçari në Vërmicë

Kronika e Zezë
Gjatë fundjavës, 60 mijë pushues nga Kosova hynë në Shqipëri – kthimi është “makth”

Gjatë fundjavës, 60 mijë pushues nga Kosova hynë në Shqipëri – kthimi është “makth”

Kosovë
Krijohen kolona të gjata në kufirin Kosovë-Shqipëri

Krijohen kolona të gjata në kufirin Kosovë-Shqipëri

Kosovë
Arrestohet një shtetas i Shqipërisë në Vërmicë, dyshohet se bashkë me një tjetër falsifikuan kartëmonedhën 50 euroshe

Arrestohet një shtetas i Shqipërisë në Vërmicë, dyshohet se bashkë me një tjetër falsifikuan kartëmonedhën 50 euroshe

Kronika e Zezë


mob5