LAJMI I FUNDIT:

Dita Ndërkombëtare e Grave

24 Artikuj

Lidhja Demokratike e Gruas organizon protestë në Tiranë

Lidhja Demokratike e Gruas organizon protestë në Tiranë

Shqipëri
Krerët e shtetit urojnë Ditën e Gruas, bëjnë thirrje për barazi gjinore

Krerët e shtetit urojnë Ditën e Gruas, bëjnë thirrje për barazi gjinore

Kosovë
LDK: Dhuna ndaj grave të trajtohet me seriozitet

LDK: Dhuna ndaj grave të trajtohet me seriozitet

Kosovë
Kurti: Sot nderojmë sukseset e grave që kanë arritur historikisht, e luftojmë bashkërisht për më shumë të drejta e barazi

Kurti: Sot nderojmë sukseset e grave që kanë arritur historikisht, e luftojmë bashkërisht për më shumë të drejta e barazi

Kosovë
“Për një jetë pa dhunë”, thirrje për protestë në Ditën Ndërkombëtare të Gruas në Tiranë

“Për një jetë pa dhunë”, thirrje për protestë në Ditën Ndërkombëtare të Gruas në Tiranë

Shqipëri
Rama e nis ditën me urim për 8 Marsin, njofton mbështetjen për nënat e papuna me mbi tre fëmijë

Rama e nis ditën me urim për 8 Marsin, njofton mbështetjen për nënat e papuna me mbi tre fëmijë

Shqipëri
8 Marsi në Shqipëri, protestë dhe mesazhe kundër dhunës e vrasjes së grave

8 Marsi në Shqipëri, protestë dhe mesazhe kundër dhunës e vrasjes së grave

Shqipëri
Krasniqi uron 8 Marsin: Së bashku do të luftojmë çdo ditë për fuqizimin e rolit të gruas në shoqërinë tonë

Krasniqi uron 8 Marsin: Së bashku do të luftojmë çdo ditë për fuqizimin e rolit të gruas në shoqërinë tonë

Kosovë
Në Ditën Ndërkombëtare të Gruas, u organizua marsh kundër vrasjes së grave në Kosovë

Në Ditën Ndërkombëtare të Gruas, u organizua marsh kundër vrasjes së grave në Kosovë

Kosovë
Dita Ndërkombëtare e Gruas 2022 – Data, historia, rëndësia dhe tema e këtij viti

Dita Ndërkombëtare e Gruas 2022 – Data, historia, rëndësia dhe tema e këtij viti

Psikoprofil
Gratë që udhëheqin biznese të vogla përfitojnë nga Programi i Rimëkëmbjes

Gratë që udhëheqin biznese të vogla përfitojnë nga Programi i Rimëkëmbjes

Biznes
Kryeministri Hoti sot nënshkruan marrëveshjen me përfitueset e bizneseve të vogla të grave

Kryeministri Hoti sot nënshkruan marrëveshjen me përfitueset e bizneseve të vogla të grave

Biznes
Demonstrata me slogane eksplicite, veshje të hapura dhe dekorime erotike: Si ka ndryshuar Dita Ndërkombëtare e Gruas në 111 vitet e fundit

Demonstrata me slogane eksplicite, veshje të hapura dhe dekorime erotike: Si ka ndryshuar Dita Ndërkombëtare e Gruas në 111 vitet e fundit

Interesante
90 përqind e vrasjeve bëhen nga armët ilegale

90 përqind e vrasjeve bëhen nga armët ilegale

Kosovë
Në Kosovë shënohet Dita Ndërkombëtare e Grave për Paqe dhe Çarmatim

Në Kosovë shënohet Dita Ndërkombëtare e Grave për Paqe dhe Çarmatim

Kosovë
Dita Ndërkombëtare e Grave: Përse e festojmë 8 marsin?

Dita Ndërkombëtare e Grave: Përse e festojmë 8 marsin?

Femra
Veseli uron 8 marsin: Kosova është krenare me sukseset e grave (Video)

Veseli uron 8 marsin: Kosova është krenare me sukseset e grave (Video)

Kosovë
Limaj uron 8 Marsin, përmend sakrificën e grave për lirinë e Kosovës

Limaj uron 8 Marsin, përmend sakrificën e grave për lirinë e Kosovës

Kosovë
Thaçi: Gratë çdo ditë sakrifikojnë për mirëqenien tonë

Thaçi: Gratë çdo ditë sakrifikojnë për mirëqenien tonë

Politikë
Mbahet marshi protestues “Marshojmë s’festojmë”

Mbahet marshi protestues “Marshojmë s’festojmë”

Kosovë
Shënohet Dita Ndërkombëtare e Gruas

Shënohet Dita Ndërkombëtare e Gruas

Kosovë
Stolitë PANDORA me super ofertë për 8 mars – për çdo blerje mbi 125 euro, rruazat vetëm 1 euro

Stolitë PANDORA me super ofertë për 8 mars – për çdo blerje mbi 125 euro, rruazat vetëm 1 euro

Femra
Prezanton motin për 22 vjet, ka pamjen e njëjtë si ditën e parë kur doli në televizion (Video)

Prezanton motin për 22 vjet, ka pamjen e njëjtë si ditën e parë kur doli në televizion (Video)

Fun Lajme
Dita Ndërkombëtare e Grave: Si është themeluar dhe a nevojitet ende?!

Dita Ndërkombëtare e Grave: Si është themeluar dhe a nevojitet ende?!

Këshilla dhe arsye