LAJMI I FUNDIT:

Dielli

166 Artikuj

Gjatë një eklipsi diellor, diçka e çuditshme ndodh me retë

Gjatë një eklipsi diellor, diçka e çuditshme ndodh me retë

Shkencë
Pse na duhen vitet e brishta dhe si erdhën ato?

Pse na duhen vitet e brishta dhe si erdhën ato?

Shkencë
Bën 500 trilionë herë më shumë dritë sesa dielli, zbulohet objekti më i ndritshëm dhe më i dhunshëm në univers

Bën 500 trilionë herë më shumë dritë sesa dielli, zbulohet objekti më i ndritshëm dhe më i dhunshëm në univers

Shkencë
Nëse dielli do të shpërthente, sa kohë do të na duhej neve në Tokë ta marrim vesh?

Nëse dielli do të shpërthente, sa kohë do të na duhej neve në Tokë ta marrim vesh?

Shkencë
Qyteti kanadez feston lindjen e diellit pas 30 netësh

Qyteti kanadez feston lindjen e diellit pas 30 netësh

Interesante
NASA publikoi foto të shpërthimit diellor që shkaktoi ndërprerje të komunikimeve radio në Tokë

NASA publikoi foto të shpërthimit diellor që shkaktoi ndërprerje të komunikimeve radio në Tokë

Shkencë
Astronomët zbuluan se Dielli është më i vogël nga sa besohej më parë

Astronomët zbuluan se Dielli është më i vogël nga sa besohej më parë

Shkencë
Ndryshimi i thjeshtë në rutinën e mëngjesit, mund ta forcojë sistemin imunitar

Ndryshimi i thjeshtë në rutinën e mëngjesit, mund ta forcojë sistemin imunitar

Këshilla Lifestyle
Harrojeni Viagren, kjo vitaminë është çelësi për seks të mirë!

Harrojeni Viagren, kjo vitaminë është çelësi për seks të mirë!

Intimitet dhe Pasion
Shpëlajini flokët nga kripa dhe klori pas larjes në det dhe mbrojini nga dielli

Shpëlajini flokët nga kripa dhe klori pas larjes në det dhe mbrojini nga dielli

Flokë dhe stil
Moti në Maqedoninë e Veriut

Moti në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut
Anija kozmike indiane dërgoi imazhet e para nga udhëtimi drejt Diellit

Anija kozmike indiane dërgoi imazhet e para nga udhëtimi drejt Diellit

Shkencë
India nis misionin e saj të parë drejt Diellit

India nis misionin e saj të parë drejt Diellit

Shkencë
Qëndrimi në diell zvogëlon rrezikun për kancer të gjirit

Qëndrimi në diell zvogëlon rrezikun për kancer të gjirit

Shëndetësi Lajme
Mjekët paralajmërojnë për trendin e rrezikshëm të rrezitjes që premton “tenin më të mirë ndonjëherë”

Mjekët paralajmërojnë për trendin e rrezikshëm të rrezitjes që premton “tenin më të mirë ndonjëherë”

Shëndetësi Lajme
A është e vërtetë që dielli na bën më të lumtur?

A është e vërtetë që dielli na bën më të lumtur?

Shëndetësi Lajme
Përbërësit natyralë që mund të ndihmojnë në lehtësimin e djegies nga dielli

Përbërësit natyralë që mund të ndihmojnë në lehtësimin e djegies nga dielli

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Pamje që tregojnë pasojat kur pronari la një palë syze “të ekspozuara ndaj diellit” në një makinë në Angli

Pamje që tregojnë pasojat kur pronari la një palë syze “të ekspozuara ndaj diellit” në një makinë në Angli

Auto Lajme
Më nxehtë, më thatë dhe më me diell – çfarë po ndodh me klimën evropiane?

Më nxehtë, më thatë dhe më me diell – çfarë po ndodh me klimën evropiane?

Evropa
Një ushtrim i thjeshtë pesëminutësh në mëngjes do ta ndryshojë jetën tuaj

Një ushtrim i thjeshtë pesëminutësh në mëngjes do ta ndryshojë jetën tuaj

Sport / Fitnes
Kjo video do t’ju bindë që të mos dilni nga shtëpia pa vendosur faktor mbrojtës!

Kjo video do t’ju bindë që të mos dilni nga shtëpia pa vendosur faktor mbrojtës!

Shëndetësi Lajme
Sateliti i vjetër i NASA-s do të bie në Tokë në orët e para të së enjtes, cilat janë gjasat që mund të godasë dikë?

Sateliti i vjetër i NASA-s do të bie në Tokë në orët e para të së enjtes, cilat janë gjasat që mund të godasë dikë?

Shkencë
Moti sot në Maqedoni

Moti sot në Maqedoni

Maqedonia e Veriut
Koha e lindjes është vendimtare: Çfarë flet për ty dhe karakterin tënd?

Koha e lindjes është vendimtare: Çfarë flet për ty dhe karakterin tënd?

Lifestyle