LAJMI I FUNDIT:

Deputetet

119 Artikuj

Mosdeklarimi i pasurisë i çoi në gjykatë zyrtarët publikë edhe gjatë vitit 2023, asnjë dënim me burgim efektiv

Mosdeklarimi i pasurisë i çoi në gjykatë zyrtarët publikë edhe gjatë vitit 2023, asnjë dënim me burgim efektiv

Drejtësi
Gjyqtari Adriatik Bocaj zbulon rastet e dhunës në familje nga deputetë të Parlamentit

Gjyqtari Adriatik Bocaj zbulon rastet e dhunës në familje nga deputetë të Parlamentit

Shqipëri
Derisa Haxhiu kërkon votat e opozitës, një deputet i LVV-së del kundër marrëveshjes për burgjet me qira për Danimarkën

Derisa Haxhiu kërkon votat e opozitës, një deputet i LVV-së del kundër marrëveshjes për burgjet me qira për Danimarkën

Kosovë
​Miratohet Projektligji për promovimin e përdorimit të burimeve të ripërtërishme të energjisë

​Miratohet Projektligji për promovimin e përdorimit të burimeve të ripërtërishme të energjisë

Të Tjera
Konjufca u drejtohet deputetëve të LVV-së: A i keni numrat a jo, për një sekondë ju çoj në shtëpi

Konjufca u drejtohet deputetëve të LVV-së: A i keni numrat a jo, për një sekondë ju çoj në shtëpi

Kosovë
Tahiri thirrje deputetëve: Votojeni rezolutën e AAK-së për rritjen e koeficientit nga 105 në 129 euro

Tahiri thirrje deputetëve: Votojeni rezolutën e AAK-së për rritjen e koeficientit nga 105 në 129 euro

Të Tjera
Seancë plenare në kushte të pazakonta në Shqipëri – përmbysen karriget dhe ndizen flakadan në kuvend nga opozita

Seancë plenare në kushte të pazakonta në Shqipëri – përmbysen karriget dhe ndizen flakadan në kuvend nga opozita

Shqipëri
Në mungesë të kuorumit, ndërpritet seanca e Kuvendit

Në mungesë të kuorumit, ndërpritet seanca e Kuvendit

Kosovë
125 mijë euro paga për 10 deputetët serbë që shkuan veç një ditë në Kuvend

125 mijë euro paga për 10 deputetët serbë që shkuan veç një ditë në Kuvend

Kosovë
Nga akuzat dhe fyerjet deri te rrahja – gjithçka që ndodhi në Kuvend

Nga akuzat dhe fyerjet deri te rrahja – gjithçka që ndodhi në Kuvend

Kosovë
Deputetëve të dorëhequr nuk iu takon kompensimi kalimtar

Deputetëve të dorëhequr nuk iu takon kompensimi kalimtar

Kosovë
Mungojnë deputetët, shtyhet për nesër mbledhja e Komisionit për Integrim Evropian

Mungojnë deputetët, shtyhet për nesër mbledhja e Komisionit për Integrim Evropian

Kosovë
Veteranët “flladitin” me ujë deputetët e PDK-së, tentuan t’ua ndalin fjalën

Veteranët “flladitin” me ujë deputetët e PDK-së, tentuan t’ua ndalin fjalën

Kosovë
Kryetarët e komunave kërkojnë të paguhen sa deputetët dhe ministrat

Kryetarët e komunave kërkojnë të paguhen sa deputetët dhe ministrat

Kosovë
Deputetët nga Austria vizitojnë ICK-në

Deputetët nga Austria vizitojnë ICK-në

Kosovë
Shqipëri: Kush janë kandidatët e ‘djegur’ nga sistemi që kanë marrë më shumë vota se sa deputetët e rinj

Shqipëri: Kush janë kandidatët e ‘djegur’ nga sistemi që kanë marrë më shumë vota se sa deputetët e rinj

Shqipëri
Shumë paga e pak punë, deputetët me përfitime edhe pas përfundimit të mandatit

Shumë paga e pak punë, deputetët me përfitime edhe pas përfundimit të mandatit

Kosovë
​Deputetët shkojnë një pauzë

​Deputetët shkojnë një pauzë

Kosovë
Këta janë emrat që do t’i zëvendësojnë deputetët që kaluan në Qeveri

Këta janë emrat që do t’i zëvendësojnë deputetët që kaluan në Qeveri

Kosovë
Deputetët s’mbajnë distancën të rekomanduar nga IKSHPK për mbrojtje nga coronavirusi

Deputetët s’mbajnë distancën të rekomanduar nga IKSHPK për mbrojtje nga coronavirusi

Kosovë
Prioritetet sipas deputetëve – luftimi i krimit, zhvillimi ekonomik, taksa

Prioritetet sipas deputetëve – luftimi i krimit, zhvillimi ekonomik, taksa

Kosovë
Krasniqi, Nagavci e Shala zgjedhën nënkryetarë të Kuvendit

Krasniqi, Nagavci e Shala zgjedhën nënkryetarë të Kuvendit

Kosovë
Deputetet turke protestuan kundër vrasjes se 440 femrave, mbanin në duar imazhet e viktimave të dhunës në familje

Deputetet turke protestuan kundër vrasjes se 440 femrave, mbanin në duar imazhet e viktimave të dhunës në familje

Nga Bota
VV-LDK ende pa marrëveshje për bashkëqeverisje, por deputetët fillojnë regjistrimin në Kuvend

VV-LDK ende pa marrëveshje për bashkëqeverisje, por deputetët fillojnë regjistrimin në Kuvend

Kosovë