LAJMI I FUNDIT:

Departamenti Amerikan i Shtetit

197 Artikuj

Departamenti Amerikan i Shtetit shpall “non grata” kryetarin e Komunës së Strugës, Ramiz Merko

Departamenti Amerikan i Shtetit shpall “non grata” kryetarin e Komunës së Strugës, Ramiz Merko

Komunat
DASH: Maqedonia e Veriut nuk i përmbush plotësisht standardet për eliminimin e trafikimit të qenieve njerëzore

DASH: Maqedonia e Veriut nuk i përmbush plotësisht standardet për eliminimin e trafikimit të qenieve njerëzore

Maqedonia e Veriut
Ambasadorja Amerikane në Shqipëri merr një nga pozicionet më të rëndësishme në Departamentin e Shtetit

Ambasadorja Amerikane në Shqipëri merr një nga pozicionet më të rëndësishme në Departamentin e Shtetit

Shqipëri
SHBA kërkon lirimin pa kushte të tre pjesëtarëve të policisë së Kosovës

SHBA kërkon lirimin pa kushte të tre pjesëtarëve të policisë së Kosovës

Kosovë
Walker: Presioni që po i bëhet Kosovës është i padrejtë, serbët vazhdojnë të marrin urdhra nga Beogradi

Walker: Presioni që po i bëhet Kosovës është i padrejtë, serbët vazhdojnë të marrin urdhra nga Beogradi

Politikë
Blinken: Veprimet e sotme në veri do të sjellin pasoja në raportet Kosovë – SHBA

Blinken: Veprimet e sotme në veri do të sjellin pasoja në raportet Kosovë – SHBA

Kosovë
Senatori amerikan për Vuçiqin: Narrativën e ka të ngjashme me vizionin e Putinit

Senatori amerikan për Vuçiqin: Narrativën e ka të ngjashme me vizionin e Putinit

Politikë
DASH publikon raportin për lirinë fetare, Kosova kritikohet për katër çështje

DASH publikon raportin për lirinë fetare, Kosova kritikohet për katër çështje

Kosovë
Ministri Krasniqi pritet nga Këshilltari i lartë në Departamentin e Shtetit Amerikan, flasin edhe për zgjedhjet në veri

Ministri Krasniqi pritet nga Këshilltari i lartë në Departamentin e Shtetit Amerikan, flasin edhe për zgjedhjet në veri

Kosovë
SHBA: Presim që Kosova dhe Serbia të përmbushin detyrimet dhe zbatimin e marrëveshjeve

SHBA: Presim që Kosova dhe Serbia të përmbushin detyrimet dhe zbatimin e marrëveshjeve

Kosovë
Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë viziton Luginën, flasin për sfidat e shqiptarëve atje

Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë viziton Luginën, flasin për sfidat e shqiptarëve atje

Lugina
Abazoviq pas takimit me Escobarin: FBI-ja dhe DEA na ndihmuan të luftojmë kartelin e drogës që vepronte brenda institucioneve tona

Abazoviq pas takimit me Escobarin: FBI-ja dhe DEA na ndihmuan të luftojmë kartelin e drogës që vepronte brenda institucioneve tona

Mali i Zi
Dritan Abazoviq në Departamentin e Shtetit – takime me Escobarin e senatorë amerikan

Dritan Abazoviq në Departamentin e Shtetit – takime me Escobarin e senatorë amerikan

Amerika
Tahiri i LDK-së: Departamenti Amerikan konstaton korrupsion serioz në Qeverinë Kurti

Tahiri i LDK-së: Departamenti Amerikan konstaton korrupsion serioz në Qeverinë Kurti

Kosovë
Avokati Gashi: DASH konstaton se ekspertiza zvicerane nuk i përjashton shkaqet e tjera të mundshme të vdekjes së Astrit Deharit

Avokati Gashi: DASH konstaton se ekspertiza zvicerane nuk i përjashton shkaqet e tjera të mundshme të vdekjes së Astrit Deharit

Drejtësi
DASH: Mangësitë në pavarësinë e gjyqësorit, mungesa e pavarësisë në media dhe korrupsioni, problemet kryesore në Shqipëri

DASH: Mangësitë në pavarësinë e gjyqësorit, mungesa e pavarësisë në media dhe korrupsioni, problemet kryesore në Shqipëri

Shqipëri
Osmani në takim me bizneset amerikane: Kosova është në një moment të rëndësishëm të përcaktimit të së ardhmes energjetike

Osmani në takim me bizneset amerikane: Kosova është në një moment të rëndësishëm të përcaktimit të së ardhmes energjetike

Energjetika
SHBA mirëpret takimin Kurti-Vuçiq në Bruksel: Themelimi i Asociacionit, kritik për të ardhmen e Kosovës

SHBA mirëpret takimin Kurti-Vuçiq në Bruksel: Themelimi i Asociacionit, kritik për të ardhmen e Kosovës

Kosovë
The officials of the United States of America expect that Kurti and Vučić will be constructive in the meeting on Monday

The officials of the United States of America expect that Kurti and Vučić will be constructive in the meeting on Monday

English
Shtetet e Bashkuara të Amerikës presin nga Kurti dhe Vuçiq të jenë konstruktiv në takimin e së hënës

Shtetet e Bashkuara të Amerikës presin nga Kurti dhe Vuçiq të jenë konstruktiv në takimin e së hënës

Kosovë
Zëdhënësi i DASH-it, Price tregon se çfarë përfiton Kosova dhe Serbia nëse arrijnë një marrëveshje

Zëdhënësi i DASH-it, Price tregon se çfarë përfiton Kosova dhe Serbia nëse arrijnë një marrëveshje

Politikë
SHBA: Nuk ka ndryshuar pozicioni për njohjen reciproke mes Kosovës dhe Serbisë

SHBA: Nuk ka ndryshuar pozicioni për njohjen reciproke mes Kosovës dhe Serbisë

Kosovë
Departamenti i Shtetit: Qëndrimi amerikan për Asociacionin është i qartë, nuk komentojmë korrespondencën e pretenduar diplomatike

Departamenti i Shtetit: Qëndrimi amerikan për Asociacionin është i qartë, nuk komentojmë korrespondencën e pretenduar diplomatike

Kosovë
DASH: Sofja dhe Maqedonia e Veriut të de-përshkallëzojnë retorikën dhe të zgjidhin mosmarrëveshjet dypalëshe

DASH: Sofja dhe Maqedonia e Veriut të de-përshkallëzojnë retorikën dhe të zgjidhin mosmarrëveshjet dypalëshe

Politikë