LAJMI I FUNDIT:

Demokratët

20 Artikuj

Biden mban fjalim në Kongresin amerikan, Republikanët i vërshëllejnë

Biden mban fjalim në Kongresin amerikan, Republikanët i vërshëllejnë

Amerika
Zgjedhjet në SHBA, Demokratët forcojnë shumicën në Senat – kandidati i tyre fitoi në Gjeorgji

Zgjedhjet në SHBA, Demokratët forcojnë shumicën në Senat – kandidati i tyre fitoi në Gjeorgji

Amerika
Fitore e madhe e Bidenit, Demokratët arrijnë ta ruajnë kontrollin e Senatit

Fitore e madhe e Bidenit, Demokratët arrijnë ta ruajnë kontrollin e Senatit

Amerika
Tre skenarët e mundshëm pas zgjedhjeve në SHBA

Tre skenarët e mundshëm pas zgjedhjeve në SHBA

Amerika
FBI publikon pamjet e burrit që kishte vendosur bombat para selisë së partisë Republikane dhe asaj Demokratike – një natë para sulmit në Capitol

FBI publikon pamjet e burrit që kishte vendosur bombat para selisë së partisë Republikane dhe asaj Demokratike – një natë para sulmit në Capitol

Amerika
Demokratët paraqesin pamjet dramatike, “të papara deri më tani” – si prova në gjyqin ndaj ish-presidentit Trump

Demokratët paraqesin pamjet dramatike, “të papara deri më tani” – si prova në gjyqin ndaj ish-presidentit Trump

Amerika
Demokratët, gati me akuzat për shkarkimin e Trumpit

Demokratët, gati me akuzat për shkarkimin e Trumpit

Amerika
Demokratët fitojnë njërën nga garat e balotazhit në Xhorxhia

Demokratët fitojnë njërën nga garat e balotazhit në Xhorxhia

Amerika
Demokratët në Kongresin amerikan gjunjëzohen në nder të George Floyd

Demokratët në Kongresin amerikan gjunjëzohen në nder të George Floyd

Nga Bota
​‘Super e marta’, demokratët në SHBA vazhdojnë zgjedhjet për kandidatin kundër Trump

​‘Super e marta’, demokratët në SHBA vazhdojnë zgjedhjet për kandidatin kundër Trump

Nga Bota
U fut në politikë në vitin 2017, është kandidati më i ri i Demokratëve – njihuni me Pete Buttigies pretendent për president të SHBA-së

U fut në politikë në vitin 2017, është kandidati më i ri i Demokratëve – njihuni me Pete Buttigies pretendent për president të SHBA-së

Nga Bota
Demokratët shpallin akuzat për shkarkimin e presidentit Trump

Demokratët shpallin akuzat për shkarkimin e presidentit Trump

Nga Bota
Demokratët fitojnë zgjedhjet në Louisiana

Demokratët fitojnë zgjedhjet në Louisiana

Nga Bota
“Të gjitha rrugët me ju na çojnë te Putini”: Mediat tregojnë detajet e takimit që “doli jashtë shinave”, ndërmjet presidentit Trump dhe Demokratëve

“Të gjitha rrugët me ju na çojnë te Putini”: Mediat tregojnë detajet e takimit që “doli jashtë shinave”, ndërmjet presidentit Trump dhe Demokratëve

Nga Bota
Vështirësohet pozita e Trump, demokratët vazhdojnë hapat për procedurën e shkarkimit të Presidentit

Vështirësohet pozita e Trump, demokratët vazhdojnë hapat për procedurën e shkarkimit të Presidentit

Nga Bota
​Shtohet një kandidat tjetër për president në listën e demokratëve

​Shtohet një kandidat tjetër për president në listën e demokratëve

Nga Bota
SHBA: Kandidatët demokratë për president në garë të gjatë e të vështirë

SHBA: Kandidatët demokratë për president në garë të gjatë e të vështirë

Nga Bota
SHBA, marrëveshje mes demokratëve dhe republikanëve që shmang mbylljen e qeverisë

SHBA, marrëveshje mes demokratëve dhe republikanëve që shmang mbylljen e qeverisë

Nga Bota
Demokratët sfidojnë Trumpin për buxhetin

Demokratët sfidojnë Trumpin për buxhetin

Të Tjera
Trump: Demokratët ta rishkruajnë raportin

Trump: Demokratët ta rishkruajnë raportin

Nga Bota