LAJMI I FUNDIT:
Dafina Zeqiri

Dafina Zeqiri

1057 Artikuj

Info

Këngëtarja Dafina Zeqiri është e lindur më 14 prill të vitit 1989 në Varberg të Suedisë.

Karrierën si këngëtare, Dafina e nisi në moshën 10-vjeçare, duke u paraqitur në një nga festivalet e fëmijëve në Suedi, me një këngë në gjuhën angleze, tekstin e së cilës e kishte shkruar vet.

Ndërsa më vonë, ajo vendos të rikthehet në Kosovë, ku fillon karrierën e saj si e rritur, duke marrë pjesë në disa festivale.

Për tri vite rresh (2007, 2008 dhe 2009), Dafina ka arritur të shpërblehet me çmimin e publikut në festivalin “Polifest”.

Ka të edituar në treg tri albume: “Knockdown” (2008), “Just Me” (2011), dhe “King Ep” (2017″.

Disa nga hitet e saj më të njohura janë: “Amazing girl”, “Bateritë”, “Supernova”, “Time out”, “Tonight” (Feat/ Ledri Vula). etj.

“Ndiqni ëndrrat, mos vareni nga askush, luftoni që të arrini atë që doni”, është porosia që këngëtarja Dafina Zeqiri lë për fansat në intervistën e saj për Telegrafin, në vitin 2017.

“Duke menduar për ty” – Dafina Zeqiri ndan një moment me të dashurin e ri

“Duke menduar për ty” – Dafina Zeqiri ndan një moment me të dashurin e ri

Yjet
Dafina Zeqiri thekson fizikun joshës në imazhet e reja

Dafina Zeqiri thekson fizikun joshës në imazhet e reja

Yjet
Dafina Zeqiri shfaqet provokuese në prapaskenat e klipit të ri

Dafina Zeqiri shfaqet provokuese në prapaskenat e klipit të ri

Yjet
Dafina Zeqiri merr vëmendje me një nga videot e fundit duke vënë në pah fizikun atraktiv

Dafina Zeqiri merr vëmendje me një nga videot e fundit duke vënë në pah fizikun atraktiv

Yjet
Dafina Zeqiri publikon foto përkrah Mozzik nga xhirimet e videoklipit në Stamboll

Dafina Zeqiri publikon foto përkrah Mozzik nga xhirimet e videoklipit në Stamboll

Muzikë
Dafina Zeqiri dhe Mozzik po vijnë me një bashkëpunim të ri

Dafina Zeqiri dhe Mozzik po vijnë me një bashkëpunim të ri

Muzikë
Muzikë, mirënjohje e nderime – Radio Dukagjini shënon përvjetorin me koncert artistik: 24 vite me zanin që ju ndjek

Muzikë, mirënjohje e nderime – Radio Dukagjini shënon përvjetorin me koncert artistik: 24 vite me zanin që ju ndjek

Butrint Avdyli
Të kapur dorë për dore, Dafina Zeqiri publikon imazhin romantik me të dashurin e ri

Të kapur dorë për dore, Dafina Zeqiri publikon imazhin romantik me të dashurin e ri

Yjet
Radio Dukagjini ndan çmimin “Artistja e Vitit” për këngëtaren Dafina Zeqiri

Radio Dukagjini ndan çmimin “Artistja e Vitit” për këngëtaren Dafina Zeqiri

Muzikë
Dafina Zeqiri tregon se po vuan nga bronkiti

Dafina Zeqiri tregon se po vuan nga bronkiti

Yjet
Dafina Zeqiri shijon pushimet romantike në Greqi, publikon foto në krahët e partnerit

Dafina Zeqiri shijon pushimet romantike në Greqi, publikon foto në krahët e partnerit

Yjet
Dafina Zeqiri mahnit me pozat e reja nga Mykonos

Dafina Zeqiri mahnit me pozat e reja nga Mykonos

Yjet
Dafina Zeqiri publikon bashkëpunimin e ri “Xhane, xhane”

Dafina Zeqiri publikon bashkëpunimin e ri “Xhane, xhane”

Muzikë
Dafina Zeqiri ekspozon tatuazhet e shumta në fotografitë e reja nga pushimet në Greqi

Dafina Zeqiri ekspozon tatuazhet e shumta në fotografitë e reja nga pushimet në Greqi

Yjet
Drin Zatriqi padit Dafina Zeqirin, kërkon gjysmë milion euro dëmshpërblim

Drin Zatriqi padit Dafina Zeqirin, kërkon gjysmë milion euro dëmshpërblim

Yjet
Dafina Zeqiri thekson linjat joshëse në pozat nga pushimet

Dafina Zeqiri thekson linjat joshëse në pozat nga pushimet

Yjet
“Xhane, xhane” – Dafina paralajmëron bashkëpunimin e ri

“Xhane, xhane” – Dafina paralajmëron bashkëpunimin e ri

Muzikë
Dafina Zeqiri publikon video duke treguar se si i formëson të pasmet në fitnes

Dafina Zeqiri publikon video duke treguar se si i formëson të pasmet në fitnes

Yjet
Dafina Zeqiri blen dy vetura të reja luksoze, një “Porsche” dhe një “Lamborghini”

Dafina Zeqiri blen dy vetura të reja luksoze, një “Porsche” dhe një “Lamborghini”

Yjet
Dafina Zeqiri publikon një tjetër fotografi të të dashurit të saj të ri

Dafina Zeqiri publikon një tjetër fotografi të të dashurit të saj të ri

Yjet
Publikoi dhjetë këngë vetëm gjatë verës, Dafina Zeqiri: Nuk do të ndalem

Publikoi dhjetë këngë vetëm gjatë verës, Dafina Zeqiri: Nuk do të ndalem

Yjet
Dafina Zeqiri vazhdon të përjashtojë të famshmit nga lista e ndjekësve të saj, merr reagim nga Beatrix Ramosaj

Dafina Zeqiri vazhdon të përjashtojë të famshmit nga lista e ndjekësve të saj, merr reagim nga Beatrix Ramosaj

Yjet
Drama e Ledrit dhe Dafinës nëpër tekste, autori i këngëve Elgit Doda del me deklaratë për çështjen në fjalë

Drama e Ledrit dhe Dafinës nëpër tekste, autori i këngëve Elgit Doda del me deklaratë për çështjen në fjalë

Yjet
Dafina Zeqiri shfaqet në një video duke u freskuar me para në dorë: Ndiqni ëndrrat tuaja dhe punoni fort

Dafina Zeqiri shfaqet në një video duke u freskuar me para në dorë: Ndiqni ëndrrat tuaja dhe punoni fort

Yjet