LAJMI I FUNDIT:

Dafina Zeqiri mahnit me vokalin teksa këndon ‘live’ në darkën e organizuar nga presidentja Osmani

Dafina Zeqiri mahnit me vokalin teksa këndon ‘live’ në darkën e organizuar nga presidentja Osmani

Artistja shqiptare me famë botërore, Rita Ora këto ditë po qëndron në Kosovë.

Në vizitën e saj në vendlindje, Rita po shoqërohet edhe nga bashkëshorti i saj, regjisori Taika Waititi, për të cilin është hera e parë që vjen në Kosovë.

Arsyeja e ardhjes së yllit të muzikës ishte festimi i ditëlindjes së saj të 33-të që u shënua të dielën, më 26 nëntor.

Foto: Dafina Zeqiri/Instagram

Ndërkohë, mbrëmë (e hënë) u organizua edhe një darkë speciale nga presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani.

Përveç Ritës, partnerit dhe familjes së artistes, në darkë ishin të ftuar edhe shumë fytyra publike shqiptare, mes tyre edhe këngëtarja e njohur Dafina Zeqiri.

Foto: Dafina Zeqiri/Instagram

Në pamjet e publikuara nga darka në një moment Dafina para të ftuarve shihet teksa interpreton ‘live’ një prej hiteve të saj “Gurbeti”.

Videoja u bë virale në rrjetet sociale dhe autorja e “Malli” u komentua për vokalin e saj të mrekullueshëm.

Presidentja Osmani: Bashkë me disa artistë nga Kosova festuam arritjet globale të Rita Orës dhe të shqiptarëve kudo që janë
Lexo po ashtu Presidentja Osmani: Bashkë me disa artistë nga Kosova festuam arritjet globale të Rita Orës dhe të shqiptarëve kudo që janë

Ndërkohë, theksojmë që tjerë të ftuar në darkën e presidentes Osmani ishin edhe Majlinda Kelmendi, Edona Reshitaj, Yll Limani, Valdrin Sahiti, Blerta Basholli etj. /Telegrafi/


Në trend Magazina

Më shumë
Tre banorë të rinj futen brenda shtëpisë së Big Brother Vip Albania

Tre banorë të rinj futen brenda shtëpisë së Big Brother Vip Albania

Magazina
Dua Lipa tregon se si cimerja e saj në Londër e spiunonte te prindërit në Kosovë: Fotografonte dhomën time rrëmujë dhe ia dërgonte mamasë

Dua Lipa tregon se si cimerja e saj në Londër e spiunonte te prindërit në Kosovë: Fotografonte dhomën time rrëmujë dhe ia dërgonte mamasë

Magazina
Babi ishte i vetmi që sillte bukën në shtëpi, vëllai shkonte në shkollë me këpucët e mamit

Babi ishte i vetmi që sillte bukën në shtëpi, vëllai shkonte në shkollë me këpucët e mamit" - Rrëfimi tejet prekës i Egla Cenos

Magazina
Zarf i zi gjatë spektaklit: Katër banorë shkojnë direkt në televotim për thyerje të rregullave

Zarf i zi gjatë spektaklit: Katër banorë shkojnë direkt në televotim për thyerje të rregullave

Magazina
Ledion Liço sqaron publikun: Big Brother nuk është racist, ishte rastësi që Bardhi hapi zarfin e zi

Ledion Liço sqaron publikun: Big Brother nuk është racist, ishte rastësi që Bardhi hapi zarfin e zi

Magazina
Arta Kabashi, e eliminuara e dytë e mbrëmjes nga Big Brother VIP Albania 3

Arta Kabashi, e eliminuara e dytë e mbrëmjes nga Big Brother VIP Albania 3

Magazina
Kalo në kategori