LAJMI I FUNDIT:

Presidentja Osmani: Bashkë me disa artistë nga Kosova festuam arritjet globale të Rita Orës dhe të shqiptarëve kudo që janë

Presidentja Osmani: Bashkë me disa artistë nga Kosova festuam arritjet globale të Rita Orës dhe të shqiptarëve kudo që janë
Foto: Screenshot/Facebook

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, ndodhet prej disa ditësh në Kosovë.

Ajo është e shoqëruar nga familjarët si dhe nga bashkëshorti i saj, regjisori Taika Waititi.

Në prag të festave të Nëntorit, është organizuar edhe një ndejë, ku përveç familjes Ora të pranishëm qenë edhe një pjesë e madhe e figurave publike.

Foto: Screenshot/YouTube

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka ndarë disa fotografi në Facebook, ku tregon se të gjithë janë mbledhur për të festuar sukseset e Ritës.

Rita Ora së bashku me familjen në Kosovë - pamje nga befasia që iu bë për ditëlindje
Lexo po ashtu Rita Ora së bashku me familjen në Kosovë - pamje nga befasia që iu bë për ditëlindje

Aty shihen edhe artistë si: Dafina Zeqiri, Ylli Limani, Alma Bektashi, Valdrin Sahiti etj.

Foto: Screenshot/Facebook

Të pranishëm qenë edhe disa aktorë përfshirë, Kaltrina Krasniqin, Blerta Basholli e Samir Karahoda.

“Sukseset e Ritës kthyen sytë e botës kah vendi ynë, e prej atëherë ajo u ngjit lartë e më lartë duke ngjitur skenat e muzikës anekënd botës”, tha Osmani.

Foto: Screenshot/Facebook

Presidentja shtoi: “Sonte, në prag të Ditës së Flamurit, bashkë me miq dhe disa nga artistët më të suksesshëm nga Kosova, festuam arritjet e panumërta globale të Rita Orës dhe të shqiptarëve kudo që janë, duke uruar që arritjet e tyre të vazhdojnë të shërbejnë si frymëzim për gjeneratat e reja”.

Rita theksojmë se festoi edhe ditëlindjen e 33-të në Kosovë, ku me të arritur në aeroport iu organizua një befasi. /Telegrafi/


Në trend Magazina

Më shumë
Ndërpret emisionin me një telefonatë - Stresi thotë se i beson grimerit shqiptar, i cili hodhi akuza të rënda kundrejt Meriton Mjekiqit

Ndërpret emisionin me një telefonatë - Stresi thotë se i beson grimerit shqiptar, i cili hodhi akuza të rënda kundrejt Meriton Mjekiqit

Magazina
Një tjetër ish-partner i Sara Gjordenit futet në Big Brother?

Një tjetër ish-partner i Sara Gjordenit futet në Big Brother?

Magazina
Nuk i del inati - Olsi Bylyku thumbon sërish produksionin e Big Brother

Nuk i del inati - Olsi Bylyku thumbon sërish produksionin e Big Brother

Magazina
Dua Lipa tregon se si cimerja e saj në Londër e spiunonte te prindërit në Kosovë: Fotografonte dhomën time rrëmujë dhe ia dërgonte mamasë

Dua Lipa tregon se si cimerja e saj në Londër e spiunonte te prindërit në Kosovë: Fotografonte dhomën time rrëmujë dhe ia dërgonte mamasë

Magazina
Me disa kilogramë më shumë dhe pamje të çrregullt - Al Pacino fotografohet me të dashurën 53 vjet më të re

Me disa kilogramë më shumë dhe pamje të çrregullt - Al Pacino fotografohet me të dashurën 53 vjet më të re

Magazina

"Një njeri i thjeshtë, sikur të mos jetë i famshëm" - përshtypjet për Keanu Reeves pas vizitës në Kroaci

Magazina
Kalo në kategori