LAJMI I FUNDIT:
Britania e Madhe

Britania e Madhe

3566 Artikuj

Ushtria duhet ‘të përgatitet me të vërtetë për luftë’, paralajmërojnë ish-shefat e mbrojtjes dhe sigurisë në Britani të Madhe

Ushtria duhet ‘të përgatitet me të vërtetë për luftë’, paralajmërojnë ish-shefat e mbrojtjes dhe sigurisë në Britani të Madhe

Evropa
Shkoi për të asistuar pensionisten që ishte rrëzuar në oborrin e shtëpisë, mjeku britanik kapet duke vjedhur para nga 94-vjeçarja

Shkoi për të asistuar pensionisten që ishte rrëzuar në oborrin e shtëpisë, mjeku britanik kapet duke vjedhur para nga 94-vjeçarja

Evropa
Gjatë vozitjes së rrezikshme u përplas me BMW-në e tij direkt me një veturë tjetër, motoçiklisti britanik që ishte prapa tij fluturoi poshtë urës

Gjatë vozitjes së rrezikshme u përplas me BMW-në e tij direkt me një veturë tjetër, motoçiklisti britanik që ishte prapa tij fluturoi poshtë urës

Evropa
Rusia vazhdon me dezinformim, historia e rreme e vdekjes së mbretit Charles III u përhap nga mediat pro-Kremlin

Rusia vazhdon me dezinformim, historia e rreme e vdekjes së mbretit Charles III u përhap nga mediat pro-Kremlin

Evropa
Aeroplani nuk arrin të aterrojë në pistë nga erërat e forta, e shtynin prapa fluturaken në Londër – piloti ia arrin qëllimit në tentimin e dytë

Aeroplani nuk arrin të aterrojë në pistë nga erërat e forta, e shtynin prapa fluturaken në Londër – piloti ia arrin qëllimit në tentimin e dytë

Interesante
Adoleshenti godet dhe e detyron me forcë bashkëmoshatarin me ngjyrë t’i puthë çizmen me baltë – policia britanike arrestohen të riun

Adoleshenti godet dhe e detyron me forcë bashkëmoshatarin me ngjyrë t’i puthë çizmen me baltë – policia britanike arrestohen të riun

Evropa
Sekretari britanik i Mbrojtjes anuloi udhëtimin e tij në Odesa të Ukrainës gjatë javës së kaluar, për arsye të sigurisë

Sekretari britanik i Mbrojtjes anuloi udhëtimin e tij në Odesa të Ukrainës gjatë javës së kaluar, për arsye të sigurisë

Evropa
Kush është Vaughan Gething, udhëheqësi i parë me ngjyrë i një shteti në Evropë?

Kush është Vaughan Gething, udhëheqësi i parë me ngjyrë i një shteti në Evropë?

Evropa
Ajo ka filmuar atletet dhe ka çmendur internetin – britanikja ka një pyetje “çfarë ngjyre kanë ato”

Ajo ka filmuar atletet dhe ka çmendur internetin – britanikja ka një pyetje “çfarë ngjyre kanë ato”

Fun Lajme
Në një stacion të trenit në Britani thuhet se 76% e shërbimeve janë të vonuara

Në një stacion të trenit në Britani thuhet se 76% e shërbimeve janë të vonuara

Kuriozitete
I dashuri i tha se do të luante biliardo me miqtë – britanikja më pas ndezi kompjuterin dhe mësoi të vërtetën e hidhur

I dashuri i tha se do të luante biliardo me miqtë – britanikja më pas ndezi kompjuterin dhe mësoi të vërtetën e hidhur

Evropa
DragonFire, arma e re laserike e ushtrisë britanike – mund të godasë me saktësi monedhën 1 funtëshe nga një distancë prej një kilometri

DragonFire, arma e re laserike e ushtrisë britanike – mund të godasë me saktësi monedhën 1 funtëshe nga një distancë prej një kilometri

Evropa
Britani, hijet e rekrutimit të emigrantëve shqiptarë në industrinë e kanabisit

Britani, hijet e rekrutimit të emigrantëve shqiptarë në industrinë e kanabisit

Shqipëri
Britaniku shikojë në telefon teksa po i grabitej shtëpia – policisë i tregoi se çfarë kërkuan hajnat

Britaniku shikojë në telefon teksa po i grabitej shtëpia – policisë i tregoi se çfarë kërkuan hajnat

Evropa
Shqiptari kthen ish-redaksinë e gazetës në shtëpi kanabisi në Angli, gjykata kërkon që dënimin ta kryejë në Shqipëri

Shqiptari kthen ish-redaksinë e gazetës në shtëpi kanabisi në Angli, gjykata kërkon që dënimin ta kryejë në Shqipëri

Shqipëri
Rikthehet Mercedes AMG E-Class 53, por tashmë si model elektrik

Rikthehet Mercedes AMG E-Class 53, por tashmë si model elektrik

Auto Lajme
Boris Johnson udhëtoi për në Venezuelë për “një takim sekret” me Nicolas Maduron – dhe i dërgoi një mesazh, sekretarit të jashtëm Cameron

Boris Johnson udhëtoi për në Venezuelë për “një takim sekret” me Nicolas Maduron – dhe i dërgoi një mesazh, sekretarit të jashtëm Cameron

Nga Bota
Një veturë përplaset në portën e pallatit Buckingham në Londër, forca të shumta të policisë arrestojnë shoferin

Një veturë përplaset në portën e pallatit Buckingham në Londër, forca të shumta të policisë arrestojnë shoferin

Evropa
“Ndërhyrje e pazakontë” në Britani, dy ministra i kërkojnë kryeministrit Sunak që të rrisë shpenzimet e mbrojtjes

“Ndërhyrje e pazakontë” në Britani, dy ministra i kërkojnë kryeministrit Sunak që të rrisë shpenzimet e mbrojtjes

Evropa
Cilat janë vendet më të mira evropiane për gratë që të ndërtojnë karrierë

Cilat janë vendet më të mira evropiane për gratë që të ndërtojnë karrierë

Evropa
Kjo është kamerierja më e ‘vjetër’ britanike – thotë se nuk dëshiron të pensionohet, por shëndeti po e detyron

Kjo është kamerierja më e ‘vjetër’ britanike – thotë se nuk dëshiron të pensionohet, por shëndeti po e detyron

Evropa
Lëvizja e guximshme e grave britanike, për të drejtën e votës

Lëvizja e guximshme e grave britanike, për të drejtën e votës

Histori
Sekretari britanik i mbrojtjes në Kiev të Ukrainës – për të ‘ngritur alarmin’

Sekretari britanik i mbrojtjes në Kiev të Ukrainës – për të ‘ngritur alarmin’

Nga Bota
Thonë se të gjithë njerëzit kanë një shpirt binjak – këta dy britanikë kanë të njëjtin emër, numrin e njëjtë të fëmijëve dhe shumëçka të njëjtë

Thonë se të gjithë njerëzit kanë një shpirt binjak – këta dy britanikë kanë të njëjtin emër, numrin e njëjtë të fëmijëve dhe shumëçka të njëjtë

Kuriozitete