LAJMI I FUNDIT:

BQK

850 Artikuj

Bislimi e Petkoviq përballë njëri-tjetrit, dinari diskutohet sërish javën e ardhshme në Bruksel

Bislimi e Petkoviq përballë njëri-tjetrit, dinari diskutohet sërish javën e ardhshme në Bruksel

Jehona Hulaj
​Qeveria insiston se Rregullorja e BQK-së s’do të ndryshohet, opozita kërkon koordinim me aleatë

​Qeveria insiston se Rregullorja e BQK-së s’do të ndryshohet, opozita kërkon koordinim me aleatë

Financa
Dy muaj nga vendimi i Bankës Qendrore për dinarin, Lajçak optimist se të enjten do të arrihet një zgjidhje

Dy muaj nga vendimi i Bankës Qendrore për dinarin, Lajçak optimist se të enjten do të arrihet një zgjidhje

Kosovë
Dhoma e Tregtisë: BQK largon tarifën për depozitimin e monedhave metalike

Dhoma e Tregtisë: BQK largon tarifën për depozitimin e monedhave metalike

Financa
​Diskutimet për dinarin vazhdojnë në Bruksel, pushteti: Po bëhen për të gjetur alternativa për zbatim

​Diskutimet për dinarin vazhdojnë në Bruksel, pushteti: Po bëhen për të gjetur alternativa për zbatim

Të Tjera
Gjatë shkurtit mërgata dërgoi në Kosovë rreth 88 milionë euro  

Gjatë shkurtit mërgata dërgoi në Kosovë rreth 88 milionë euro  

Financa
BQK miraron Manualin e Mbikëqyrjes për parandalimin e pastrimit të parave dhe luftimin e financimit të terrorizmit

BQK miraron Manualin e Mbikëqyrjes për parandalimin e pastrimit të parave dhe luftimin e financimit të terrorizmit

Ekonomi
Guvernatori Ismaili mirëpret një delegacion të nivelit të lartë të Thesarit të Bankës Botërore

Guvernatori Ismaili mirëpret një delegacion të nivelit të lartë të Thesarit të Bankës Botërore

Financa
​Nesër takimi Bislimi-Petkoviq, optimizëm për arritjen e një dakordimi për dinarin

​Nesër takimi Bislimi-Petkoviq, optimizëm për arritjen e një dakordimi për dinarin

Kosovë
Deklarata e ndihmës-sekretarit amerikan pas kërcënimeve të Vuçiqit, reagimi i presidentes Osmani dhe largimi i mbi 47 mijë monedhave të falsifikuara – lajmet e javës

Deklarata e ndihmës-sekretarit amerikan pas kërcënimeve të Vuçiqit, reagimi i presidentes Osmani dhe largimi i mbi 47 mijë monedhave të falsifikuara – lajmet e javës

Besnike Salihu
BQK-ja dhe bankat për tre muaj i tërhoqën nga qarkullimi mbi 47 mijë monedha 2 euroshe, të dyshuara si të falsifikuara

BQK-ja dhe bankat për tre muaj i tërhoqën nga qarkullimi mbi 47 mijë monedha 2 euroshe, të dyshuara si të falsifikuara

Financa
Çështja e dinarit, Sarrazin thotë se në Bruksel po bëhet punë e mirë

Çështja e dinarit, Sarrazin thotë se në Bruksel po bëhet punë e mirë

Kosovë
Çështja e dinarit, Hovenier: E rëndësishme të ndryshohet mënyra e zbatimit të rregullores së BQK-së

Çështja e dinarit, Hovenier: E rëndësishme të ndryshohet mënyra e zbatimit të rregullores së BQK-së

Financa
Mushkolaj: BQK-ja është kapur prej Kurtit

Mushkolaj: BQK-ja është kapur prej Kurtit

Kosovë
DASH-i kërkon që diskutimet për dinarin të vazhdojnë me urgjencë

DASH-i kërkon që diskutimet për dinarin të vazhdojnë me urgjencë

Kosovë
Ismaili: BQK-ja do ta ketë në fokus edukimin financiar

Ismaili: BQK-ja do ta ketë në fokus edukimin financiar

Financa
Takimi me Escobarin, Kurti: Serbisë t’i kërkohet llogari për sulmin në Banjskë

Takimi me Escobarin, Kurti: Serbisë t’i kërkohet llogari për sulmin në Banjskë

Kosovë
Më 19 mars rundi i ri i dialogut mes kryenegociatorëve të Kosovës dhe Serbisë

Më 19 mars rundi i ri i dialogut mes kryenegociatorëve të Kosovës dhe Serbisë

Kosovë
Escobar në Pejë: Komuniteti serb po vuan shkaku i vendimit për dinarin, duhet një zgjidhje urgjente

Escobar në Pejë: Komuniteti serb po vuan shkaku i vendimit për dinarin, duhet një zgjidhje urgjente

Kosovë
A do të lëshojë pe Kurti për dinarin serb?

A do të lëshojë pe Kurti për dinarin serb?

Financa
Reagon Hoti: Ismaili nuk ka pasur ftesë nga BE-ja për dinarin, qeveria e ka përcjellë atë tek guvernatori

Reagon Hoti: Ismaili nuk ka pasur ftesë nga BE-ja për dinarin, qeveria e ka përcjellë atë tek guvernatori

Kosovë
​Ismaili thotë se BQK-ja nuk është ndikuar nga masat e Bashkimit Evropian

​Ismaili thotë se BQK-ja nuk është ndikuar nga masat e Bashkimit Evropian

Të Tjera
Analistët: Ardhja e Escobarit në Kosovë, presion për çështjen e dinarit

Analistët: Ardhja e Escobarit në Kosovë, presion për çështjen e dinarit

Ekonomi
Kosovës i duhet ligji për valutën e saj

Kosovës i duhet ligji për valutën e saj

Financa