LAJMI I FUNDIT:

Bosnjë dhe Hercegovinë

84 Artikuj

Skena ‘horror’ në Bosnje – njerëz me çarçafë të bardhë që i ngjajnë ‘fantazmave’ u panë duke shëtitur mbrëmjeve

Skena ‘horror’ në Bosnje – njerëz me çarçafë të bardhë që i ngjajnë ‘fantazmave’ u panë duke shëtitur mbrëmjeve

Interesante
Në Bosnje e Hercegovinë sot po mbahen zgjedhjet e përgjithshme, qendrat e votimit kanë hapur dyert nga 7 e mëngjesit

Në Bosnje e Hercegovinë sot po mbahen zgjedhjet e përgjithshme, qendrat e votimit kanë hapur dyert nga 7 e mëngjesit

Bosnja
Skena romantike në Sarajevë, propozimi unik i zjarrfikësit nga Bosnja që u gjunjëzua para partneres

Skena romantike në Sarajevë, propozimi unik i zjarrfikësit nga Bosnja që u gjunjëzua para partneres

Interesante
Aksident i tmerrshëm në Bosnje, vetura godet punonjësin e pompës së derivateve – kamerat e sigurisë kapin momentin rrëqethës

Aksident i tmerrshëm në Bosnje, vetura godet punonjësin e pompës së derivateve – kamerat e sigurisë kapin momentin rrëqethës

Bosnja
Po kërkonte lëmoshë rrugëve të qytetit në Bosnje, vajza e vogël goditet nga një veturë – shpëton me lëndime të lehta

Po kërkonte lëmoshë rrugëve të qytetit në Bosnje, vajza e vogël goditet nga një veturë – shpëton me lëndime të lehta

Bosnja
Nga temperaturat e larta, në Bosnje për herë të parë pas 10 viteve kur u mboll – pema e bananes jep frytet e saj

Nga temperaturat e larta, në Bosnje për herë të parë pas 10 viteve kur u mboll – pema e bananes jep frytet e saj

Kuriozitete
Një tërmet me fuqi shkatërruese prej 4.8 ballë të shkallës Rihter godet Bosnjën e Hercegovinën

Një tërmet me fuqi shkatërruese prej 4.8 ballë të shkallës Rihter godet Bosnjën e Hercegovinën

Bosnja
Bosnja dhe Hercegovina në shënimet e Vaso Pashës

Bosnja dhe Hercegovina në shënimet e Vaso Pashës

Libri
Dodik: Nuk do të lejojmë që ushtria të bëhet myslimane

Dodik: Nuk do të lejojmë që ushtria të bëhet myslimane

Bosnja
Kongresmenët amerikanë shtojnë presionin për vendosjen e sanksioneve ndaj destabilizuesve të Ballkanit – përmendet Vuçiq si shtypës i mediave

Kongresmenët amerikanë shtojnë presionin për vendosjen e sanksioneve ndaj destabilizuesve të Ballkanit – përmendet Vuçiq si shtypës i mediave

Ballkan
Nga sot, ndalohet mohimi i gjenocidit në Bosnje

Nga sot, ndalohet mohimi i gjenocidit në Bosnje

Bosnja
Burgosja e drejtorit të inteligjencës boshnjake, Avdiq: Mehmedagiq po luftonte rusët dhe kinezët

Burgosja e drejtorit të inteligjencës boshnjake, Avdiq: Mehmedagiq po luftonte rusët dhe kinezët

Bosnja
Arrestohet drejtori i Agjencisë së Inteligjencës dhe Sigurisë në Bosnje

Arrestohet drejtori i Agjencisë së Inteligjencës dhe Sigurisë në Bosnje

Bosnja
Joe Biden: Dënimi i Mlladiqit është historik

Joe Biden: Dënimi i Mlladiqit është historik

Bosnja
I rruan flokët dhe e rrahën të bijën që kërkoi të martohet me një serb, familja nga Bosnja deportohet nga Franca

I rruan flokët dhe e rrahën të bijën që kërkoi të martohet me një serb, familja nga Bosnja deportohet nga Franca

Ballkan
Shtatë mrekullitë arkitekturale të cilat bota nuk i njeh!

Shtatë mrekullitë arkitekturale të cilat bota nuk i njeh!

Udhëpërshkrime
Vendet e Quintit kundërshtojnë Dodikun

Vendet e Quintit kundërshtojnë Dodikun

Ballkan
Gjendje katastrofale e refugjatëve në Bosnjë-Hercegovinë

Gjendje katastrofale e refugjatëve në Bosnjë-Hercegovinë

Ballkan
Anëtari i presidencës së Bosnjës: Nuk ka asnjë dilemë, Kosova është shtet i pavarur

Anëtari i presidencës së Bosnjës: Nuk ka asnjë dilemë, Kosova është shtet i pavarur

Kosovë
Peter Handke shpallet person non-grata në Sarajevë

Peter Handke shpallet person non-grata në Sarajevë

Ballkan
RCC bën ndarjen e granteve për turizmin – përfitojnë 16 projekte, nga Kosova vetëm një

RCC bën ndarjen e granteve për turizmin – përfitojnë 16 projekte, nga Kosova vetëm një

Të Tjera
Rriten kapacitetet prodhuese vendore, por edhe çmimet

Rriten kapacitetet prodhuese vendore, por edhe çmimet

Prodhime Vendore
Presidenti Meta polemizon me kryeministren serbe për Kosovën në samitin e Sarajevës

Presidenti Meta polemizon me kryeministren serbe për Kosovën në samitin e Sarajevës

Shqipëri
Kosova në Samitin e SEECP u ftua me fusnotë

Kosova në Samitin e SEECP u ftua me fusnotë

Kosovë