LAJMI I FUNDIT:

Birra

129 Artikuj

Si të pastroni njollat e tepihut me pijen tuaj të preferuar!

Si të pastroni njollat e tepihut me pijen tuaj të preferuar!

Bëje vet
A keni parë ndonjëherë të shpërthejë një fuçi birre?

A keni parë ndonjëherë të shpërthejë një fuçi birre?

Fun Lajme
Po vazhdon kriza tek fabrikat gjermane të birrës

Po vazhdon kriza tek fabrikat gjermane të birrës

Botë
E bukur, e nxehtë dhe ëndrra e çdo mashkulli: Por, ju duhet të shihni se si ajo i hap birrat me takat e saja

E bukur, e nxehtë dhe ëndrra e çdo mashkulli: Por, ju duhet të shihni se si ajo i hap birrat me takat e saja

Fun Lajme
Emiratet e Bashkuara Arabe hapin “fabrikën e parë të birrës” në Abu Dhabi

Emiratet e Bashkuara Arabe hapin “fabrikën e parë të birrës” në Abu Dhabi

Nga Bota
Mbroni bimët gjatë dimrit: Gjithçka që ju nevojitet për t’i bërë ato të lulëzojnë si në pranverë është një përbërës

Mbroni bimët gjatë dimrit: Gjithçka që ju nevojitet për t’i bërë ato të lulëzojnë si në pranverë është një përbërës

Lule
Britaniku piu 60 litra birrë, ja çfarë e gjeti

Britaniku piu 60 litra birrë, ja çfarë e gjeti

Interesante
Si ndikon birra në funksionimin e zorrëve? Shkencëtarët kanë dalë me një përgjigje që do t’i pëlqejë shumicës së njerëzve

Si ndikon birra në funksionimin e zorrëve? Shkencëtarët kanë dalë me një përgjigje që do t’i pëlqejë shumicës së njerëzve

Shëndetësi Lajme
Ana sekrete e birrës – përfitimet shëndetësore që nuk i dinit

Ana sekrete e birrës – përfitimet shëndetësore që nuk i dinit

Shëndetësi Lajme
Birra dhe kikirikët: Mënyra më e mirë për këndellje nga vrapimi i gjatë

Birra dhe kikirikët: Mënyra më e mirë për këndellje nga vrapimi i gjatë

Shëndetësi Lajme
Po festonin në aheng, një grup burrash nga Afrika e Jugut i japin me forcë birrë pitonit gjigant – pamjet shpërndahen në rrjetet sociale

Po festonin në aheng, një grup burrash nga Afrika e Jugut i japin me forcë birrë pitonit gjigant – pamjet shpërndahen në rrjetet sociale

Interesante
“You are the brightest star”, koncepti fitues nga Growzillas shfaqet në Forbes

“You are the brightest star”, koncepti fitues nga Growzillas shfaqet në Forbes

Ekonomi
Birra është më e mirë se probiotikët

Birra është më e mirë se probiotikët

Ushqim i shëndetshëm
Mjekët paralajmërojnë për trendin e rrezikshëm të rrezitjes që premton “tenin më të mirë ndonjëherë”

Mjekët paralajmërojnë për trendin e rrezikshëm të rrezitjes që premton “tenin më të mirë ndonjëherë”

Shëndetësi Lajme
Studimi suedez: Pse konsumi i birrës u bën mirë femrave

Studimi suedez: Pse konsumi i birrës u bën mirë femrave

Shëndetësi Lajme
Çfarë ndodh në trupin tuaj nëse pini birrë pas stërvitjes

Çfarë ndodh në trupin tuaj nëse pini birrë pas stërvitjes

Të njohim produktet
Për flokë të bukur, mos harro birrën

Për flokë të bukur, mos harro birrën

Flokë dhe stil
Ekspertët zbuluan se cili lloj i birrës është më i shëndetshmi dhe në çfarë mase

Ekspertët zbuluan se cili lloj i birrës është më i shëndetshmi dhe në çfarë mase

Të njohim produktet
Treni me 25 vagonë me birra del nga binarët në Montana

Treni me 25 vagonë me birra del nga binarët në Montana

Amerika
Birra shqiptare në vështirësi, bie prodhimi dhe rriten importet rriten me 50 për qind

Birra shqiptare në vështirësi, bie prodhimi dhe rriten importet rriten me 50 për qind

Shqipëri
Pensionistja 66-vjeçare që u largua nga SHBA për në Meksikë tregon se çfarë mund të blini për 5 dollarë ose më pak

Pensionistja 66-vjeçare që u largua nga SHBA për në Meksikë tregon se çfarë mund të blini për 5 dollarë ose më pak

Interesante
A e forcon birra memorien?

A e forcon birra memorien?

Të tjera
Katari dhe FIFA me rregulla të qarta në lidhje me konsumimin e birrës në Botëror, mësohet edhe çmimi

Katari dhe FIFA me rregulla të qarta në lidhje me konsumimin e birrës në Botëror, mësohet edhe çmimi

Përfaqësueset
Kamioni që transportonte birra rrokulliset në Meksikë, banorët lokalë vrapojnë drejt rimorkios – e “zbrazin” pa ardhur policia

Kamioni që transportonte birra rrokulliset në Meksikë, banorët lokalë vrapojnë drejt rimorkios – e “zbrazin” pa ardhur policia

Fun Lajme