LAJMI I FUNDIT:

Birmingham

86 Artikuj

E frikshme: Kalimtarët publikojnë pamjet, momenti kur një burrë me një thikë ecën rrugës pranë një shkolle fillore në Birmingham, Angli

E frikshme: Kalimtarët publikojnë pamjet, momenti kur një burrë me një thikë ecën rrugës pranë një shkolle fillore në Birmingham, Angli

Evropa
Rrëfimi dramatik i Wayne Rooneyt për të 20-tat e tij ka shokuar të gjithë në Angli

Rrëfimi dramatik i Wayne Rooneyt për të 20-tat e tij ka shokuar të gjithë në Angli

Ndërkombëtare
Marca: Jude Bellingham, vjedhja e shekullit nga Liga Premier

Marca: Jude Bellingham, vjedhja e shekullit nga Liga Premier

La Liga
Bëhuni gati për aventura me kamionçinën e Izusu, në të cilën mund edhe të përgatisni ushqim

Bëhuni gati për aventura me kamionçinën e Izusu, në të cilën mund edhe të përgatisni ushqim

Koncepte
Sekondat para aksidentit me fatalitet në Birmingham të Anglisë: Viktima mbante një shishe vodka dhe filmonte, derisa shoku i tij voziste me shpejtësi dhe përplaset për një pemë

Sekondat para aksidentit me fatalitet në Birmingham të Anglisë: Viktima mbante një shishe vodka dhe filmonte, derisa shoku i tij voziste me shpejtësi dhe përplaset për një pemë

Nga Bota
Intervenimet kirurgjike me nënshkrim, kirurgu britanik vendoste inicialet në organet e pacientëve – humb licencën e mjekut

Intervenimet kirurgjike me nënshkrim, kirurgu britanik vendoste inicialet në organet e pacientëve – humb licencën e mjekut

Evropa
I hodhi pijen në fytyrë, roja e restorantit i vërsulet me shkop gruas britanike

I hodhi pijen në fytyrë, roja e restorantit i vërsulet me shkop gruas britanike

Evropa
Disa minuta pasi vdiq e moshuara nga coronavirusi – infermierja britanike i mori kartën për të blerë pije nga një makinë shitëse në spital

Disa minuta pasi vdiq e moshuara nga coronavirusi – infermierja britanike i mori kartën për të blerë pije nga një makinë shitëse në spital

Evropa
Nuk e la të futej brenda në një bar në Angli, gruaja “i hakmerret keq” punëtorit të sigurimit – merr kritika të ashpra për veprimet e saj

Nuk e la të futej brenda në një bar në Angli, gruaja “i hakmerret keq” punëtorit të sigurimit – merr kritika të ashpra për veprimet e saj

Nga Bota
Ia vodhi paratë në mes të ditës në një rrugë të frekuentuar në Angli, kur e kuptoi se ishin të xhamisë – ia riktheu burrit

Ia vodhi paratë në mes të ditës në një rrugë të frekuentuar në Angli, kur e kuptoi se ishin të xhamisë – ia riktheu burrit

Evropa
Pëson krizë shëndetësore, godet me veturë vajzën në Birmingham – shpëton mrekullisht

Pëson krizë shëndetësore, godet me veturë vajzën në Birmingham – shpëton mrekullisht

Evropa
Man City synon të kalojë në raundin tjetër të Kupës FA me një fitore ndaj Birminghamit, formacionet zyrtare

Man City synon të kalojë në raundin tjetër të Kupës FA me një fitore ndaj Birminghamit, formacionet zyrtare

Ndërkombëtare
Alexandre Pato drejt kthimit në Ligën Premier

Alexandre Pato drejt kthimit në Ligën Premier

Premier League
Nuk iu lejua hyrja në qendrën tregtare pasi kishte veshur “këpuca me rrota”, klienti grushtohet me rojën e sigurisë sikurse në një “ring boksi”

Nuk iu lejua hyrja në qendrën tregtare pasi kishte veshur “këpuca me rrota”, klienti grushtohet me rojën e sigurisë sikurse në një “ring boksi”

Nga Bota
“Horror” në qendër të Birmingamit, theren disa persona – ekipet e ndihmës së shpejtë ndihmojnë të lënduarit

“Horror” në qendër të Birmingamit, theren disa persona – ekipet e ndihmës së shpejtë ndihmojnë të lënduarit

Nga Bota
Parkon veturën në mes të rrugës, i japin leksion shoferit – ia largojnë me ekskavator

Parkon veturën në mes të rrugës, i japin leksion shoferit – ia largojnë me ekskavator

Interesante
Grupet kriminale në Angli kanë rifilluar plaçkitjet e armatosura, pas disa javësh mbyllje shkaku i pandemisë

Grupet kriminale në Angli kanë rifilluar plaçkitjet e armatosura, pas disa javësh mbyllje shkaku i pandemisë

Nga Bota
E rrahu 15-vjeçarin në rrugë – veprimi i policit në Angli kapet nga kamerat

E rrahu 15-vjeçarin në rrugë – veprimi i policit në Angli kapet nga kamerat

Nga Bota
Brenda 24 orëve në Britani të Madhe kanë humbur jetën 936 persona, çdo dy minuta vdes nga një pacient – vendi më i goditur është Birminghami

Brenda 24 orëve në Britani të Madhe kanë humbur jetën 936 persona, çdo dy minuta vdes nga një pacient – vendi më i goditur është Birminghami

Nga Bota
Pasojat e stuhisë Ciara, piloti mezi arrin ta zbret në tokë aeroplanin – erërat që frynin me 150 km/h ia vështirësonin punën pilotit

Pasojat e stuhisë Ciara, piloti mezi arrin ta zbret në tokë aeroplanin – erërat që frynin me 150 km/h ia vështirësonin punën pilotit

Nga Bota
Supë me lugë çaji, ngatërrime porosish dhe ushqim i ftohtë – familja 10 anëtarëshe kërkon dëmshpërblim nga restoranti në Angli

Supë me lugë çaji, ngatërrime porosish dhe ushqim i ftohtë – familja 10 anëtarëshe kërkon dëmshpërblim nga restoranti në Angli

Interesante
Blerësit ikën me shpejtësi kur afër lokalit u afrua një makinë, e ndjekur nga dy vet me shkopinj bejsbolli

Blerësit ikën me shpejtësi kur afër lokalit u afrua një makinë, e ndjekur nga dy vet me shkopinj bejsbolli

Nga Bota
Dikur bënte thirrje për t’ju bashkuar ISIS-it, tani e penduar kërkon të largohet bashkë me të birin nga kampi i refugjatëve

Dikur bënte thirrje për t’ju bashkuar ISIS-it, tani e penduar kërkon të largohet bashkë me të birin nga kampi i refugjatëve

Nga Bota
Lindi 16 javë para kohe me peshë vetëm 700 gramë, mjekët thanë se e ka të vështirë të mbijetojë – ai festoi ditëlindjen e parë me shëndet të plotë

Lindi 16 javë para kohe me peshë vetëm 700 gramë, mjekët thanë se e ka të vështirë të mbijetojë – ai festoi ditëlindjen e parë me shëndet të plotë

Nga Bota