LAJMI I FUNDIT:

Bekim Haxhiu

295 Artikuj

MSH anulon listën e çmimeve të barnave pasi u vërejtën probleme, opozita e akuzon për keqpërdorime

MSH anulon listën e çmimeve të barnave pasi u vërejtën probleme, opozita e akuzon për keqpërdorime

Kosovë
Haxhiu: Prokuroria ta intervistojë Kusari-Lilën, në të kundërtën do të ngriti padi si informatore e aktivitetit të ish-ushtarëve të UÇK-së

Haxhiu: Prokuroria ta intervistojë Kusari-Lilën, në të kundërtën do të ngriti padi si informatore e aktivitetit të ish-ushtarëve të UÇK-së

Kosovë
Haxhiu prezanton listën: Ja pse anulimi i çmimit të barnave është fitore për qytetarët

Haxhiu prezanton listën: Ja pse anulimi i çmimit të barnave është fitore për qytetarët

Kosovë
​Përplasje në Komisionin për Shëndetësi, Haxhiu: Qeveria e ka varfëruar Kosovën

​Përplasje në Komisionin për Shëndetësi, Haxhiu: Qeveria e ka varfëruar Kosovën

Kosovë
U përleshen në Kuvend, shkon në ndërmjetësim lënda ndaj zv.kryeministrit Bislimi dhe tre deputetëve

U përleshen në Kuvend, shkon në ndërmjetësim lënda ndaj zv.kryeministrit Bislimi dhe tre deputetëve

Drejtësi
​Kalon projektligji në komision, deputetët në më shumë se dy komisione s’do të paguhen

​Kalon projektligji në komision, deputetët në më shumë se dy komisione s’do të paguhen

Kosovë
​Raporti i DASH, Kuvendi s’ka kuorum për projekt-rezolutën e opozitës

​Raporti i DASH, Kuvendi s’ka kuorum për projekt-rezolutën e opozitës

Politikë
Vendimi për Manastirin, reagon opozita: Krejt jeta politike e Albin Kurtit është tërheqje, dorëzim e mashtrim

Vendimi për Manastirin, reagon opozita: Krejt jeta politike e Albin Kurtit është tërheqje, dorëzim e mashtrim

Kosovë
Nuk ka çështje më të rëndësishme se shëndeti i qytetarëve, Haxhiu nga PDK: Kurti do të duhej të ishte prezentë në debat

Nuk ka çështje më të rëndësishme se shëndeti i qytetarëve, Haxhiu nga PDK: Kurti do të duhej të ishte prezentë në debat

Shëndetësi
Haxhiu: Sistemi shëndetësor mund të kolapsojë nga ikja e mjekëve

Haxhiu: Sistemi shëndetësor mund të kolapsojë nga ikja e mjekëve

Shëndetësi
Blerja e raketave ‘Javelin’, politikanët nisin ‘garën’ në rrjetet sociale për të marrë meritat

Blerja e raketave ‘Javelin’, politikanët nisin ‘garën’ në rrjetet sociale për të marrë meritat

Kosovë
Miratohet buxheti i Kosovës për vitin 2024

Miratohet buxheti i Kosovës për vitin 2024

Financa
Deklarata e Kurtit për shkëmbimin e territoreve, Haxhiu: Serbia dhe Albini me të njëjtin mllef kundër Thaçit

Deklarata e Kurtit për shkëmbimin e territoreve, Haxhiu: Serbia dhe Albini me të njëjtin mllef kundër Thaçit

Kosovë
Haxhiu: Hashimi në ballë të luftës, Albini me duar në xhepa i arrestuar prej Serbisë, reagon Konjufca

Haxhiu: Hashimi në ballë të luftës, Albini me duar në xhepa i arrestuar prej Serbisë, reagon Konjufca

Kosovë
Dosja e Prokurorisë për përleshjen në Kuvend, për çka akuzohen Bislimi, Beqa, Lushtaku dhe Haxhiu?

Dosja e Prokurorisë për përleshjen në Kuvend, për çka akuzohen Bislimi, Beqa, Lushtaku dhe Haxhiu?

Drejtësi
Vizitë ish-krerëve të UÇK-së në Hagë, Haxhiu: Takim emocionues dhe domethënës

Vizitë ish-krerëve të UÇK-së në Hagë, Haxhiu: Takim emocionues dhe domethënës

Kosovë
Haxhiu: SHIK-u ka luajtur një rol shumë të rëndësishëm në procesin e pas luftës në Kosovë

Haxhiu: SHIK-u ka luajtur një rol shumë të rëndësishëm në procesin e pas luftës në Kosovë

Kosovë
Deputeti i PDK-së kritikon Klinakun për deklaratën kërcënuese ndaj Kurtit: I zgjove nga gjumi LVV-në, ishin të heshtur nga skandalet

Deputeti i PDK-së kritikon Klinakun për deklaratën kërcënuese ndaj Kurtit: I zgjove nga gjumi LVV-në, ishin të heshtur nga skandalet

Siguri
Blerja e teksteve shkollore nga prindërit, Haxhiu: Gjashtë milionë euro humbje për shtetin, dikush duhet të japë përgjegjësi

Blerja e teksteve shkollore nga prindërit, Haxhiu: Gjashtë milionë euro humbje për shtetin, dikush duhet të japë përgjegjësi

Arsim
Kombinati Trepça ndëshkon 151 punëtorë, Haxhiu: Minatorët nuk do të arrijë t’i nënshtroj as Qeveria ‘Zdravo’

Kombinati Trepça ndëshkon 151 punëtorë, Haxhiu: Minatorët nuk do të arrijë t’i nënshtroj as Qeveria ‘Zdravo’

Financa
Haxhiu: Bastisjet u zhvilluan në objektin që Kurti e ka vendqëndrim për takime sekrete

Haxhiu: Bastisjet u zhvilluan në objektin që Kurti e ka vendqëndrim për takime sekrete

Kosovë
Deputeti Haxhiu kritikon Kurtin dhe Vitinë për manipulim të konkursit për infermierë në QKUK

Deputeti Haxhiu kritikon Kurtin dhe Vitinë për manipulim të konkursit për infermierë në QKUK

Shëndetësi
Haxhiu i kërkon kryetarit të Leposaviqit të mos japë dorëheqje

Haxhiu i kërkon kryetarit të Leposaviqit të mos japë dorëheqje

Kosovë
Deputetët dhe qeveritarët e përfshirë në rrahje do të ndiqen penalisht

Deputetët dhe qeveritarët e përfshirë në rrahje do të ndiqen penalisht

Kosovë