LAJMI I FUNDIT:

Barack Obama

611 Artikuj

Biden mbledh shumë rekorde në aktivitetin me ish-presidentët Obama dhe Clinton

Biden mbledh shumë rekorde në aktivitetin me ish-presidentët Obama dhe Clinton

Amerika
Obama dhe Clinton i dalin në ndihmë Bidenit – një foto me tre presidentët amerikanë do të kushtojë 100 mijë dollarë

Obama dhe Clinton i dalin në ndihmë Bidenit – një foto me tre presidentët amerikanë do të kushtojë 100 mijë dollarë

Amerika
Obama ndan listën e librave të tij të preferuar të vitit 2023

Obama ndan listën e librave të tij të preferuar të vitit 2023

Yjet
Julia Roberts tregon se ish-presidenti Barack Obama ka bashkëpunuar me regjisorin e filmit të saj të ri

Julia Roberts tregon se ish-presidenti Barack Obama ka bashkëpunuar me regjisorin e filmit të saj të ri

Yjet
U filmua duke ngacmuar dhe fyer myslimanët, ish-këshilltari i Barack Obamës arrestohet në New York

U filmua duke ngacmuar dhe fyer myslimanët, ish-këshilltari i Barack Obamës arrestohet në New York

Amerika
“Injorimi i kostove njerëzore mund të…”: Obama paralajmëron Izraelin për veprimet në Gaza

“Injorimi i kostove njerëzore mund të…”: Obama paralajmëron Izraelin për veprimet në Gaza

Nga Bota
Michelle dhe Barack Obama ndajnë fotografi të rralla të njëri-tjetrit, teksa shënojnë përvjetorin e 31-të të martesës

Michelle dhe Barack Obama ndajnë fotografi të rralla të njëri-tjetrit, teksa shënojnë përvjetorin e 31-të të martesës

Yjet
Barack Obama i përfshirë në filmin e Netflix, “Leave The World Behind”

Barack Obama i përfshirë në filmin e Netflix, “Leave The World Behind”

TV / Film
Vajza e Obamas shfaqet me një kombinim të pazakontë në veshje në rrugët e Los Angeles

Vajza e Obamas shfaqet me një kombinim të pazakontë në veshje në rrugët e Los Angeles

Yjet
Kuzhinieri personal i Barack Obamas, Tafari Campbell gjendet i vdekur pranë shtëpisë së ish-presidentit amerikan

Kuzhinieri personal i Barack Obamas, Tafari Campbell gjendet i vdekur pranë shtëpisë së ish-presidentit amerikan

Yjet
Obama kritikon perëndimin për emigrantët: Më shumë vëmendje ka marrë nëndetësja Titan sesa varka e përmbysur në Greqi

Obama kritikon perëndimin për emigrantët: Më shumë vëmendje ka marrë nëndetësja Titan sesa varka e përmbysur në Greqi

Greqia
Barack Obama dhe Michelle bashkë me dy vajzat e tyre vizitojnë rrënojat e lashta në Greqi

Barack Obama dhe Michelle bashkë me dy vajzat e tyre vizitojnë rrënojat e lashta në Greqi

Yjet
Ish-këshilltari i presidentit Obama: Kosova është në udhëkryq, Serbia ka elementë të përbashkët me Rusinë

Ish-këshilltari i presidentit Obama: Kosova është në udhëkryq, Serbia ka elementë të përbashkët me Rusinë

Kosovë
Barack Obamës i ndalohet hyrja në Rusi

Barack Obamës i ndalohet hyrja në Rusi

Amerika
Brenda dhomës dhe hotelit në Turqi ku ka qëndruar Barack Obama

Brenda dhomës dhe hotelit në Turqi ku ka qëndruar Barack Obama

Marketing
Disa fotografi të publikuara rishtazi tregojnë “orët e tensionuara” në Shtëpinë e Bardhë gjatë aksionit nga i cili u vra Osama bin Laden

Disa fotografi të publikuara rishtazi tregojnë “orët e tensionuara” në Shtëpinë e Bardhë gjatë aksionit nga i cili u vra Osama bin Laden

Nga Bota
Michelle Obama i bashkohet Bruce Springsteen në skenë gjatë koncertit në Barcelonë

Michelle Obama i bashkohet Bruce Springsteen në skenë gjatë koncertit në Barcelonë

Muzikë
VITI 2012: 100-vjetori i pavarësisë së Shqipërisë dhe protestat për reciprocitet me Serbinë

VITI 2012: 100-vjetori i pavarësisë së Shqipërisë dhe protestat për reciprocitet me Serbinë

Agron Shala
Obama publikoi listën e filmave të preferuar të vitit 2022, spikat një përzgjedhje e ish-presidentit

Obama publikoi listën e filmave të preferuar të vitit 2022, spikat një përzgjedhje e ish-presidentit

TV / Film
Barack Obama gati ta blejë skuadrën e madhe nga NBA për një shifër rekorde për basketbollin amerikan

Barack Obama gati ta blejë skuadrën e madhe nga NBA për një shifër rekorde për basketbollin amerikan

NBA
Obama me dedikim emocionues në 30 vjetorin e martesës me Michelle

Obama me dedikim emocionues në 30 vjetorin e martesës me Michelle

Yjet
Yjet botërore reagojnë për vdekjen e Mbretëreshës Elizabeth II

Yjet botërore reagojnë për vdekjen e Mbretëreshës Elizabeth II

Yjet
Obama fiton çmimin Emmy për narracionin më të mirë

Obama fiton çmimin Emmy për narracionin më të mirë

TV / Film
Kryeministrja finlandeze u akuzua për videon ku shihet duke kënduar e vallëzuar me miqtë, por nuk është liderja e vetme që e bëri

Kryeministrja finlandeze u akuzua për videon ku shihet duke kënduar e vallëzuar me miqtë, por nuk është liderja e vetme që e bëri

Fun Lajme