LAJMI I FUNDIT:

Michelle dhe Barack Obama ndajnë fotografi të rralla të njëri-tjetrit, teksa shënojnë përvjetorin e 31-të të martesës

Michelle dhe Barack Obama ndajnë fotografi të rralla të njëri-tjetrit, teksa shënojnë përvjetorin e 31-të të martesës
Foto: Getty Images

Michelle Obama dhe bashkëshorti i saj, Barack Obama, kanë arsye për të festuar sot (e martë), pasi shënojnë 31 vjetorin e martesës.

Ish-presidenti dhe Zonja e Parë e Shteteve të Bashkuara u takuan në vitin 1989, kur autorja e “Becoming”, atëherë 25 vjeçare, u caktua të drejtonte bashkëshortin e saj të ardhshëm, atëherë 28 vjeç, në firmën ligjore në Chicago ku ata punonin, Sidley Austin LLP.


Ata ndërkohë u martuan më 3 tetor të vitit 1992, në vendlindjen e Michelle në Chicago, Illnois.

Për të përkujtuar 31 vjetorin e tyre, ish-avokatja bëri një dedikim për partnerin në rrjete sociale.

Të gjitha lajmet nga Michelle Obama
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Michelle Obama

Ajo ka postuar një foto të sinqertë të të dyve, ku shfaqet me flokët me gërsheta me një fustan të thurur me printe, gjersa nga ana tjetër Obama u pa me një këmishë gri dhe pantallona të bardha.

View this post on Instagram

A post shared by Barack Obama (@barackobama)

“31 vjet dhe një jetë tjetër”, shkroi ajo duke theksuar: “Më pëlqen të kaloj jetën pranë teje. Gëzuar përvjetorin, zemër”.

Obama gjithashtu bëri një dedikim duke postuar një fotografi të tyre gjatë një shëtitjeje.

“Urime përvjetorin e dashur. “Je e mrekullueshme, e sjellshme, argëtuese dhe e bukur – dhe unë jam me fat të të quaj timen”, ka shkruar ai.

Pas martesës, dyshja mirëpritën vajzat: Malia, 25 vjeçare dhe Sasha, 22 vjeçare. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Monika Salihu: Mbrëmjen që jam eliminuar, nuk erdhi askush nga familjarët të më merrte

Monika Salihu: Mbrëmjen që jam eliminuar, nuk erdhi askush nga familjarët të më merrte

Magazina
Linda Halimi befason me deklarata të tjera: Lumbardhi i ka shkruar vëllait tim, i ka kërkuar që unë të mos e ngacmoj në BBVK

Linda Halimi befason me deklarata të tjera: Lumbardhi i ka shkruar vëllait tim, i ka kërkuar që unë të mos e ngacmoj në BBVK

Magazina
E mbuluar dhe me kurorën e

E mbuluar dhe me kurorën e "miss"-it, publikohen të tjera fotografi të Kaderit nga e kaluara ku dukej shumë më ndryshe

Magazina
2 Ton dhe Stresi sjellin këngën e re

2 Ton dhe Stresi sjellin këngën e re "Fjalët e mia"

Magazina
Sherr në Big Brother VIP Kosova 2? Alaudin Hamiti del me një sqarim

Sherr në Big Brother VIP Kosova 2? Alaudin Hamiti del me një sqarim

Magazina
Mostransparencë me publikun - Santiana merr mesazh nga i dashuri në dhomën e rrëfimit?

Mostransparencë me publikun - Santiana merr mesazh nga i dashuri në dhomën e rrëfimit?

Magazina
Kalo në kategori