LAJMI I FUNDIT:

Barack Obama

598 Artikuj

Barack Obamës i ndalohet hyrja në Rusi

Barack Obamës i ndalohet hyrja në Rusi

Amerika
Brenda dhomës dhe hotelit në Turqi ku ka qëndruar Barack Obama

Brenda dhomës dhe hotelit në Turqi ku ka qëndruar Barack Obama

Marketing
Disa fotografi të publikuara rishtazi tregojnë “orët e tensionuara” në Shtëpinë e Bardhë gjatë aksionit nga i cili u vra Osama bin Laden

Disa fotografi të publikuara rishtazi tregojnë “orët e tensionuara” në Shtëpinë e Bardhë gjatë aksionit nga i cili u vra Osama bin Laden

Nga Bota
Michelle Obama i bashkohet Bruce Springsteen në skenë gjatë koncertit në Barcelonë

Michelle Obama i bashkohet Bruce Springsteen në skenë gjatë koncertit në Barcelonë

Muzikë
VITI 2012: 100-vjetori i pavarësisë së Shqipërisë dhe protestat për reciprocitet me Serbinë

VITI 2012: 100-vjetori i pavarësisë së Shqipërisë dhe protestat për reciprocitet me Serbinë

Agron Shala
Obama publikoi listën e filmave të preferuar të vitit 2022, spikat një përzgjedhje e ish-presidentit

Obama publikoi listën e filmave të preferuar të vitit 2022, spikat një përzgjedhje e ish-presidentit

TV / Film
Barack Obama gati ta blejë skuadrën e madhe nga NBA për një shifër rekorde për basketbollin amerikan

Barack Obama gati ta blejë skuadrën e madhe nga NBA për një shifër rekorde për basketbollin amerikan

NBA
Obama me dedikim emocionues në 30 vjetorin e martesës me Michelle

Obama me dedikim emocionues në 30 vjetorin e martesës me Michelle

Yjet
Yjet botërore reagojnë për vdekjen e Mbretëreshës Elizabeth II

Yjet botërore reagojnë për vdekjen e Mbretëreshës Elizabeth II

Yjet
Obama fiton çmimin Emmy për narracionin më të mirë

Obama fiton çmimin Emmy për narracionin më të mirë

TV / Film
Kryeministrja finlandeze u akuzua për videon ku shihet duke kënduar e vallëzuar me miqtë, por nuk është liderja e vetme që e bëri

Kryeministrja finlandeze u akuzua për videon ku shihet duke kënduar e vallëzuar me miqtë, por nuk është liderja e vetme që e bëri

Fun Lajme
Vajza e Barak Obamës, Sasha në lidhje dashurie me djalin e aktorit Clifton Powell

Vajza e Barak Obamës, Sasha në lidhje dashurie me djalin e aktorit Clifton Powell

Yjet
Obama: Putini ka qenë gjithmonë i rrezikshëm

Obama: Putini ka qenë gjithmonë i rrezikshëm

Nga Bota
Presidenti amerikan tallet në llogari të vet: Unë quhem Joe Biden, unë jam zëvendëspresident i Barack Obamës

Presidenti amerikan tallet në llogari të vet: Unë quhem Joe Biden, unë jam zëvendëspresident i Barack Obamës

Fun Lajme
Putin ndjek vetëm 22 persona në Twitter – emrat në atë listë mund t’ju habisin

Putin ndjek vetëm 22 persona në Twitter – emrat në atë listë mund t’ju habisin

Kuriozitete
Obama infektohet me coronavirus

Obama infektohet me coronavirus

Amerika
Vajza e Barack Obamës, Malia shihet e lumtur teksa del nga një dyqan cigaresh në Los Angeles

Vajza e Barack Obamës, Malia shihet e lumtur teksa del nga një dyqan cigaresh në Los Angeles

Yjet
Vajzat e Barack Obamës fotografohen në Hollywood – njëra duke pirë cigare, tjetra e mbuluar me shami dhe e veshur çuditshëm

Vajzat e Barack Obamës fotografohen në Hollywood – njëra duke pirë cigare, tjetra e mbuluar me shami dhe e veshur çuditshëm

Yjet
Rutina ditore e ish-presidentit Barack Obama

Rutina ditore e ish-presidentit Barack Obama

Lifestyle
Shqiptarët nëpër dekada: Çfarë kaluan ata në vitet 1921, 1931, 1941 … 2021!?

Shqiptarët nëpër dekada: Çfarë kaluan ata në vitet 1921, 1931, 1941 … 2021!?

Agron Shala
Me Barack dhe Michelle Obama në krye të listës, këta janë meshkujt dhe femrat më të admiruar në botë për vitin 2021

Me Barack dhe Michelle Obama në krye të listës, këta janë meshkujt dhe femrat më të admiruar në botë për vitin 2021

Valmira Rrustemi
Viti 1961: Muri i Berlinit, gara hapësinore dhe BRSS-ja e turpëruar nga Shqipëria

Viti 1961: Muri i Berlinit, gara hapësinore dhe BRSS-ja e turpëruar nga Shqipëria

Agron Shala
Barack Obama nis pushimet e Krishtlindjeve me familjen në Hawaii, fotografohet duke shijuar detin dhe motin e ngrohtë

Barack Obama nis pushimet e Krishtlindjeve me familjen në Hawaii, fotografohet duke shijuar detin dhe motin e ngrohtë

Yjet
Tradita e fundvitit – Barack Obama publikon listën e këngëve, filmave dhe librave të preferuar të vitit 2021

Tradita e fundvitit – Barack Obama publikon listën e këngëve, filmave dhe librave të preferuar të vitit 2021

Yjet