LAJMI I FUNDIT:
Axel Witsel

Axel Witsel

103 Artikuj

“Lojtarët po shkojnë në Arabi për para”, ylli i Atletico Madridit flet për fenomenin e ‘ikjes’ së lojtarëve në Lindjen e Mesme

“Lojtarët po shkojnë në Arabi për para”, ylli i Atletico Madridit flet për fenomenin e ‘ikjes’ së lojtarëve në Lindjen e Mesme

Ndërkombëtare
“Shkova në Kinë si 27 vjeçar vetëm për para” – Witsel thotë se ata që shkojnë në Arabi Saudite duhet ta pranojnë për çfarë shkojnë

“Shkova në Kinë si 27 vjeçar vetëm për para” – Witsel thotë se ata që shkojnë në Arabi Saudite duhet ta pranojnë për çfarë shkojnë

Ligat tjera
Axel Witsel pensionohet nga Belgjika

Axel Witsel pensionohet nga Belgjika

La Liga
Shitjet rekorde ndër vite të Benficas – si i mbushi arkat klubi portugez duke shitur yje te gjigantët evropianë

Shitjet rekorde ndër vite të Benficas – si i mbushi arkat klubi portugez duke shitur yje te gjigantët evropianë

Ligat tjera
Zyrtare: Axel Witsel është lojtar i ri i Atletico Madridit

Zyrtare: Axel Witsel është lojtar i ri i Atletico Madridit

La Liga
Top 10 transferimet që pritet të ndodhin këtë verë

Top 10 transferimet që pritet të ndodhin këtë verë

Ndërkombëtare
Axel Witsel rrugës për në Atletico Madrid

Axel Witsel rrugës për në Atletico Madrid

La Liga
Ndeshja e fundit e sezonit në Bundesliga, atmosferë fantastike në Signal Iduna Park – Dortmundi përshëndetet me gjashtë futbollistë dhe drejtorin që do të largohen nga klubi

Ndeshja e fundit e sezonit në Bundesliga, atmosferë fantastike në Signal Iduna Park – Dortmundi përshëndetet me gjashtë futbollistë dhe drejtorin që do të largohen nga klubi

Bundesliga
Witsel konfirmon largimin nga Dortmundi në fund të sezonit, e ardhmja e tij në MLS ose Serie A

Witsel konfirmon largimin nga Dortmundi në fund të sezonit, e ardhmja e tij në MLS ose Serie A

Bundesliga
Notat e lojtarëve: Mainz 0-1 Dortmund, Emre Can stabil në mbrojtje

Notat e lojtarëve: Mainz 0-1 Dortmund, Emre Can stabil në mbrojtje

Bundesliga
Dortmundi rrëmben pikët ndaj Mainzit dhe i afrohet më shumë Bayernit

Dortmundi rrëmben pikët ndaj Mainzit dhe i afrohet më shumë Bayernit

Bundesliga
Përse kaq shumë lojtarët po nënshkruajnë Roc Nation Sports

Përse kaq shumë lojtarët po nënshkruajnë Roc Nation Sports

Ndërkombëtare
Juve bën goditjen e madhe, arrin marrëveshje me Witsel

Juve bën goditjen e madhe, arrin marrëveshje me Witsel

Serie A
Juventusi pritet ta kompletojë transferimin e Axel Witsel në janar

Juventusi pritet ta kompletojë transferimin e Axel Witsel në janar

Serie A
Roma në kërkim të një mesfushori, Witsel del në skenë

Roma në kërkim të një mesfushori, Witsel del në skenë

Serie A
Borussia Dortmund mund të shesë deri në tetë lojtarë pas sezonit të dobët, Haaland dhe Sancho kryesojnë listën

Borussia Dortmund mund të shesë deri në tetë lojtarë pas sezonit të dobët, Haaland dhe Sancho kryesojnë listën

Bundesliga
Witsel më i miri: Zenit 1-2 Dortmund, notat e lojtarëve

Witsel më i miri: Zenit 1-2 Dortmund, notat e lojtarëve

Liga e Kampionëve
Dortmundi kalon në fazën e eliminimit direkt si lider i Grupit F

Dortmundi kalon në fazën e eliminimit direkt si lider i Grupit F

Liga e Kampionëve
Tifozët zgjedhin 10 mesfushorët më të mirë defensiv në botë – Casemiro i pari, Kante i gjashti dhe Busquets i shtati

Tifozët zgjedhin 10 mesfushorët më të mirë defensiv në botë – Casemiro i pari, Kante i gjashti dhe Busquets i shtati

Ndërkombëtare
Neymar i shpëtoi kartonit të kuq pas goditjes së Witsel me bërryl

Neymar i shpëtoi kartonit të kuq pas goditjes së Witsel me bërryl

Liga e Kampionëve
Top dhjetë lojtarët më në formë në Evropë, Ronaldo e Messi mbesin jashtë liste

Top dhjetë lojtarët më në formë në Evropë, Ronaldo e Messi mbesin jashtë liste

Ndërkombëtare
Bayern Munich 4-0 Dortmund, notat e lojtarëve

Bayern Munich 4-0 Dortmund, notat e lojtarëve

Bundesliga
Witsel zbulon një prapaskenë nga e kaluara: Isha afër transferimit te Juventusi, bëra edhe testet mjekësore   

Witsel zbulon një prapaskenë nga e kaluara: Isha afër transferimit te Juventusi, bëra edhe testet mjekësore   

Bundesliga
Goal.com zgjedh formacionin me lojtarët më të mirë në pesë ligat kryesore evropiane,  asnjë lojtar i kampionëve francez dhe gjerman

Goal.com zgjedh formacionin me lojtarët më të mirë në pesë ligat kryesore evropiane, asnjë lojtar i kampionëve francez dhe gjerman

Ndërkombëtare