LAJMI I FUNDIT:

“Shkova në Kinë si 27 vjeçar vetëm për para” – Witsel thotë se ata që shkojnë në Arabi Saudite duhet ta pranojnë për çfarë shkojnë

“Shkova në Kinë si 27 vjeçar vetëm për para” – Witsel thotë se ata që shkojnë në Arabi Saudite duhet ta pranojnë për çfarë shkojnë
Reklama

Mesfushori i Atletico Madridit, Alex Witsel ka dhënë një intervistë për Radio Marca në të cilën ka folur për shumë tema nga karriera e tij.

Ai u ndal edhe te eksodi aktual i futbollistëve nga Evropa drejt Arabisë Saudite.


Belgu më parë, ashtu si bashkëkombasi i tij Yannick Ferreira Carrasco, luanin në Kinë, ndërkohë që mbretëronte zgjerimi i futbollit në këtë vend.

“Secili prej nesh ka rrugën e tij. Nuk po them se është keq kur dikush shkon në Arabinë Saudite. Unë shkova në Kinë në moshën 27 vjeçare”.

“Ishte një përvojë e pazakontë jete për mua, por sigurisht që shkova atje për para”.

“Të mos tregojmë histori për projekte sportive, është e qartë për të gjithë se bëhet fjalë vetëm për para”, ka thënë Witsel.

Shitjet rekorde ndër vite të Benficas - si i mbushi arkat klubi portugez duke shitur yje te gjigantët evropianë
Lexo po ashtu Shitjet rekorde ndër vite të Benficas - si i mbushi arkat klubi portugez duke shitur yje te gjigantët evropianë

Belgu luajti në Kinë nga prilli 2017 deri në shkurt 2018 për Tianjin Tianhai dhe gjatë asaj periudhe ai bëri 47 paraqitje në të gjitha garat në të cilat shënoi gjashtë gola dhe asistoi në katër prej tyre. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Moment tmerrues për gjyqtarin, i transportuar me barelë pasi u rrëzua në tokë nga lëndimi i rëndë

Moment tmerrues për gjyqtarin, i transportuar me barelë pasi u rrëzua në tokë nga lëndimi i rëndë

Ligat tjera
Tronditje në Gjermani: Vdiq në moshën 26-vjeçare lojtari që konsiderohej si një talent i madh

Tronditje në Gjermani: Vdiq në moshën 26-vjeçare lojtari që konsiderohej si një talent i madh

Ligat tjera
Ish-agjenti i FBI-së përndjek Djokovicin, është në listën e personave me “rrezikshmëri të lartë”

Ish-agjenti i FBI-së përndjek Djokovicin, është në listën e personave me “rrezikshmëri të lartë”

Tenis
Kishte dështuar te Barcelona, por gjigantët e Ligës Premier janë të gatshëm të paguajnë 45 milionë euro në janar për Todibon

Kishte dështuar te Barcelona, por gjigantët e Ligës Premier janë të gatshëm të paguajnë 45 milionë euro në janar për Todibon

La Liga
Manchester United me 'kontratë në tavolinë' për Ancelottin - dy lojtarë e presin me padurim italianin në Old Trafford

Manchester United me 'kontratë në tavolinë' për Ancelottin - dy lojtarë e presin me padurim italianin në Old Trafford

Premier League
Abramovich donte të dhuronte paratë nga shitja e Chelseat në Izrael, qeveria britanike merr vendimin përfundimtar

Abramovich donte të dhuronte paratë nga shitja e Chelseat në Izrael, qeveria britanike merr vendimin përfundimtar

Premier League
Kalo në kategori