LAJMI I FUNDIT:

Avokat

27 Artikuj

Këto janë profesionet që kërkohet një IQ e lartë, mësoni nëse jeni edhe ju në mesin e këtyre profesionistëve

Këto janë profesionet që kërkohet një IQ e lartë, mësoni nëse jeni edhe ju në mesin e këtyre profesionistëve

Psikologji
Avokati brazilian ekzekutohet brutalisht para zyrës së tij në Rio de Janeiro – kamerat e sigurisë filmuan momentin rrëqethës

Avokati brazilian ekzekutohet brutalisht para zyrës së tij në Rio de Janeiro – kamerat e sigurisë filmuan momentin rrëqethës

Amerika Latine
Gjyqet kundër Albin Kurtit dhe ish të burgosurve të tjerë në Serbi në librin “Proceset e kurdisura kundër shqiptarëve të Kosovës (1999-2001)”

Gjyqet kundër Albin Kurtit dhe ish të burgosurve të tjerë në Serbi në librin “Proceset e kurdisura kundër shqiptarëve të Kosovës (1999-2001)”

Elfije Boletini
Arrestimi i ish-ushtarit të UÇK-së nga Serbia, avokati Smakiqi: Më shumë është çështje politike se juridike

Arrestimi i ish-ushtarit të UÇK-së nga Serbia, avokati Smakiqi: Më shumë është çështje politike se juridike

Elfije Boletini
Avokatja Xhevahire Kloppner tregon kushtet sipas të cilave mund të punojnë avokatët kosovarë në Gjermani

Avokatja Xhevahire Kloppner tregon kushtet sipas të cilave mund të punojnë avokatët kosovarë në Gjermani

Drejtësi
Gjermania zyrtarisht njeh avokatët e licencuar të Kosovës, Rohde: Një hap i rëndësishëm përpara

Gjermania zyrtarisht njeh avokatët e licencuar të Kosovës, Rohde: Një hap i rëndësishëm përpara

Kosovë
Tomë Gashi bëhet avokat i të përfshirit në përleshjen në “Bon Vivant”

Tomë Gashi bëhet avokat i të përfshirit në përleshjen në “Bon Vivant”

Kosovë
Apeli anulon vendimin për vazhdimin e paraburgimit ndaj kryeshefit të KEK-ut, Nagip Krasniqi

Apeli anulon vendimin për vazhdimin e paraburgimit ndaj kryeshefit të KEK-ut, Nagip Krasniqi

Kosovë
A do t’ju kthehen mjetet qytetarëve që paguan nga 30 euro në “VisaMetric”? Flet avokati Abdullahu

A do t’ju kthehen mjetet qytetarëve që paguan nga 30 euro në “VisaMetric”? Flet avokati Abdullahu

Elfije Boletini
Dyshohet se morri peng avokaten në Korçë, agresori e kërcënoi me pistoletë pneumatike

Dyshohet se morri peng avokaten në Korçë, agresori e kërcënoi me pistoletë pneumatike

Shqipëri
Avokati brazilian ia shkulë flokët koleges dhe e përplas në mes të rrugës, gjithçka ndodhi pas përleshjes së qenve të tyre

Avokati brazilian ia shkulë flokët koleges dhe e përplas në mes të rrugës, gjithçka ndodhi pas përleshjes së qenve të tyre

Amerika Latine
Berat Lahu lirohet nga paraburgimi për arsye shëndetësore

Berat Lahu lirohet nga paraburgimi për arsye shëndetësore

Kosovë
Ekipit mbrojtës të Thaçit pritet t’i bashkohet edhe avokati Bislimi

Ekipit mbrojtës të Thaçit pritet t’i bashkohet edhe avokati Bislimi

Kosovë
Avokati Tmava: Familja e 30-vjeçarit që vdiq nga rrëzimi i drurit, mund të padisë Komunën e Prishtinës

Avokati Tmava: Familja e 30-vjeçarit që vdiq nga rrëzimi i drurit, mund të padisë Komunën e Prishtinës

Donjeta Zeqiraj
Avokati i Trumpit mban dorën mbi kokë derisa pi ujë, ngjallë kureshtje te masa për këtë veprim

Avokati i Trumpit mban dorën mbi kokë derisa pi ujë, ngjallë kureshtje te masa për këtë veprim

Interesante
Fitoi betejën kundër COVID-19, britaniku lirohet nga spitali pas 306 ditëve – 67 prej tyre i kaloi në respirator

Fitoi betejën kundër COVID-19, britaniku lirohet nga spitali pas 306 ditëve – 67 prej tyre i kaloi në respirator

Evropa
Seanca e radhës lidhur me vrasjen e Oliver Ivanoviqit mbahet më 5 shkurt

Seanca e radhës lidhur me vrasjen e Oliver Ivanoviqit mbahet më 5 shkurt

Kosovë
Avokati i Thaçit, Hooper nuk pajtohet me Prokurorinë që gjykimi të nis në verën e 2021-tës

Avokati i Thaçit, Hooper nuk pajtohet me Prokurorinë që gjykimi të nis në verën e 2021-tës

Kosovë
Avokati 41-vjeç nga Londra padit prindërit, gjithçka ndodhi pasi ata nuk e përkrahën më financiarisht

Avokati 41-vjeç nga Londra padit prindërit, gjithçka ndodhi pasi ata nuk e përkrahën më financiarisht

Kuriozitete
Rrëfimet e pacientëve që kanë fituar betejën ndaj coronavirusit: Kam bërë jetë të shëndetshme, por për pak ditë përfundova në repartin e kujdesit intensiv

Rrëfimet e pacientëve që kanë fituar betejën ndaj coronavirusit: Kam bërë jetë të shëndetshme, por për pak ditë përfundova në repartin e kujdesit intensiv

Nga Bota
Fier, arrestohen për mashtrim dy policë dhe një avokat

Fier, arrestohen për mashtrim dy policë dhe një avokat

Shqipëri
Avokati Damati, ofron mbrojtje pa pagesë për zyrtarët policorë të Kosovës në arrestimin e Gjuriqit

Avokati Damati, ofron mbrojtje pa pagesë për zyrtarët policorë të Kosovës në arrestimin e Gjuriqit

Kosovë
Arrestohet avokati në Prizren, prezantoi licencën e punës të vëllait të tij

Arrestohet avokati në Prizren, prezantoi licencën e punës të vëllait të tij

Kronika e Zezë
Futet në restorant dhe qëllon me revole avokatin në prezencë të dhjetëra personave, kamerat e sigurisë filmojnë momentin rrëqethës (Video, +18)

Futet në restorant dhe qëllon me revole avokatin në prezencë të dhjetëra personave, kamerat e sigurisë filmojnë momentin rrëqethës (Video, +18)

Nga Bota