LAJMI I FUNDIT:
Australia

Australia

1045 Artikuj

Gjarpri helmues zvarritet mes rrobave të varura në dollapin e një shtëpie në Australi

Gjarpri helmues zvarritet mes rrobave të varura në dollapin e një shtëpie në Australi

Fun Lajme
Turistët gjermanë kanë humbur në Australi pasi ndoqën udhëzimet e Google Maps

Turistët gjermanë kanë humbur në Australi pasi ndoqën udhëzimet e Google Maps

Fun Lajme
Gruaja australiane i propozon të dashurit live në një emision – befasohet nga përgjigja e tij

Gruaja australiane i propozon të dashurit live në një emision – befasohet nga përgjigja e tij

Fun Lajme
Veturat e zakonshme janë elastike, por çka nëse rrufeja godet një automjet elektrik

Veturat e zakonshme janë elastike, por çka nëse rrufeja godet një automjet elektrik

EVs
Bateria i ngec në uretra, australiani humb organin gjenital

Bateria i ngec në uretra, australiani humb organin gjenital

Interesante
Djaloshi nga Australia u suspendua nga shkolla pasi ka derdhur qumësht mbi katër gra në një varkë në lum

Djaloshi nga Australia u suspendua nga shkolla pasi ka derdhur qumësht mbi katër gra në një varkë në lum

Interesante
Australia planifikon të ndërtojë marinën më të madhe që nga Lufta e Dytë Botërore

Australia planifikon të ndërtojë marinën më të madhe që nga Lufta e Dytë Botërore

Australia
Gruaja në Melburn prej pesë vitesh fjeti pranë kufomës së kalbur të vëllait – fqinjët vazhdimisht ankoheshin për erë të keqe

Gruaja në Melburn prej pesë vitesh fjeti pranë kufomës së kalbur të vëllait – fqinjët vazhdimisht ankoheshin për erë të keqe

Australia
‘Rrebesh rrufesh’ në Sidnei, katër persona përfundojnë në spital – probleme në qarkullimin e trenave, aeroport dhe energji elektrike

‘Rrebesh rrufesh’ në Sidnei, katër persona përfundojnë në spital – probleme në qarkullimin e trenave, aeroport dhe energji elektrike

Australia
Bananja e modikuar gjenetikisht miratohet nga rregullatorët për t’u kultivuar në ferma

Bananja e modikuar gjenetikisht miratohet nga rregullatorët për t’u kultivuar në ferma

Kuriozitete
Plazhi australian shënon rekord të ri botëror për numrin më të madh të personave që kryejnë banjë akulli në të njëjtën kohë

Plazhi australian shënon rekord të ri botëror për numrin më të madh të personave që kryejnë banjë akulli në të njëjtën kohë

Fun Lajme
Australia, Kanadaja dhe Zelanda e Re: Një sulm tokësor në Rafah do të ishte katastrofë

Australia, Kanadaja dhe Zelanda e Re: Një sulm tokësor në Rafah do të ishte katastrofë

Azia
Deputeti dhe ish-zëvendëskryeministri australian filmohet i shtrirë në rrugë dhe duke sharë në telefon

Deputeti dhe ish-zëvendëskryeministri australian filmohet i shtrirë në rrugë dhe duke sharë në telefon

Australia
Pamje të rënda nga Australia – pacienti u ankua për dhimbje barku, por shikoni se çfarë i nxorrën mjekët prej stomakut

Pamje të rënda nga Australia – pacienti u ankua për dhimbje barku, por shikoni se çfarë i nxorrën mjekët prej stomakut

Australia
Australianët do të mund t’i ‘injorojnë’ shefat me ligj nëse i thërrasin jashtë orarit të punës

Australianët do të mund t’i ‘injorojnë’ shefat me ligj nëse i thërrasin jashtë orarit të punës

Australia
Gazetarja austaliane godet veten me shuplakë pasi sulmohet nga “mushkonja e bezdisshme”

Gazetarja austaliane godet veten me shuplakë pasi sulmohet nga “mushkonja e bezdisshme”

Fun Lajme
Posteri në stacionin hekurudhor që hutoi pasagjerët në Syndey, australianët po përpiqen të kuptojnë domethënien

Posteri në stacionin hekurudhor që hutoi pasagjerët në Syndey, australianët po përpiqen të kuptojnë domethënien

Interesante
Djali 3 vjeçar bllokohet brenda një makinerie lojërash, policia detyrohet ta thyejë xhamin për ta nxjerrë

Djali 3 vjeçar bllokohet brenda një makinerie lojërash, policia detyrohet ta thyejë xhamin për ta nxjerrë

Fun Lajme
Australia e rregulloi përfundimisht problemin e parkingut

Australia e rregulloi përfundimisht problemin e parkingut

Auto Lajme
Kaos në aeroportin e Sydney, punonjësi i sigurimit përplaset me veturë në aeroplan – anulohen shumë fluturime

Kaos në aeroportin e Sydney, punonjësi i sigurimit përplaset me veturë në aeroplan – anulohen shumë fluturime

Australia
Derisa evropianët po kanë vështirësi me borën, tek australianët është e kundërta – temperaturat arrijnë afro 50 gradë

Derisa evropianët po kanë vështirësi me borën, tek australianët është e kundërta – temperaturat arrijnë afro 50 gradë

Australia
Dhjetëra lopë të arratisura endeshin rrugëve të Australisë derisa u kapën nga policia

Dhjetëra lopë të arratisura endeshin rrugëve të Australisë derisa u kapën nga policia

Fun Lajme
Australia në mes të një vale ekstreme të të nxehtit, temperaturat deri në 47 gradë Celsius

Australia në mes të një vale ekstreme të të nxehtit, temperaturat deri në 47 gradë Celsius

Australia
Gjarpri i dytë më helmuesi në botë është gjetur brenda dhomës së gjumit të një 3 vjeçari në Australi

Gjarpri i dytë më helmuesi në botë është gjetur brenda dhomës së gjumit të një 3 vjeçari në Australi

Fun Lajme