LAJMI I FUNDIT:

Aeroplani i Virgin Australia bën ulje emergjente pasi motori i tij ‘goditet’ nga shpendët dhe përfshihet nga zjarri

Aeroplani i Virgin Australia bën ulje emergjente pasi motori i tij ‘goditet’ nga shpendët dhe përfshihet nga zjarri

Një “goditje” e dyshuar e shpendëve shkaktoi një zjarr në një aeroplan pasagjerësh menjëherë pas ngritjes – duke e detyruar atë të bënte një ulje emergjente.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, zjarri bllokoi një motor të një aeroplani nga Queenstown në Zelandën e Re në Melburn në Australi, sipas shërbimit zjarrfikës të Zelandës së Re.


Zjarri shkaktoi devijimin e fluturimit dhe ai u ul i sigurt në aeroportin Invercargill – rreth 120 milje (193 km) në jug të Queenstown.

Si dhe pse përplasen tufat e shpendëve me aeroplanët?
Lexo po ashtu Si dhe pse përplasen tufat e shpendëve me aeroplanët?

Incidenti mund të jetë shkaktuar nga “një goditje e mundshme e shpendëve”, tha në një deklaratë shefi i operacioneve të linjës ajrore, Stuart Aggs.

Ai tha se nuk ishte në dijeni të ndonjë lëndimi fizik të 67 pasagjerëve ose gjashtë anëtarëve të ekuipazhit në bord.

Pasagjerët do të akomodohen në Invercargill gjatë natës dhe do të organizohen fluturime të reja, shtoi ai. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Gazetarja e televizionit serb e thotë në një transmetim Live:

Gazetarja e televizionit serb e thotë në një transmetim Live: "U shënua 29 vjetori i gjenocidit kundër boshnjakëve të Srebrenicës"

Serbia
Nëse Biden largohet, çfarë ndodh me paratë e tij?

Nëse Biden largohet, çfarë ndodh me paratë e tij?

Amerika
SHBA-ja dhe Gjermania zbulojnë planin rus - Moska planifikon ta vras shefin e fabrikës më të madhe gjermane të armëve

SHBA-ja dhe Gjermania zbulojnë planin rus - Moska planifikon ta vras shefin e fabrikës më të madhe gjermane të armëve

Evropa
U regjistruan mijëra vetëtima në të gjithë vendin – reshje të mëdha shiu dhe erëra të fuqishme në St. Gallen të Zvicrës

U regjistruan mijëra vetëtima në të gjithë vendin – reshje të mëdha shiu dhe erëra të fuqishme në St. Gallen të Zvicrës

Evropa
Vdekja 'e papritur': Gjendet i vdekur gjenerali që vlerësohej si dëshmitar kyç në një skandal të madh korrupsioni në Ministrinë ruse të Mbrojtjes

Vdekja 'e papritur': Gjendet i vdekur gjenerali që vlerësohej si dëshmitar kyç në një skandal të madh korrupsioni në Ministrinë ruse të Mbrojtjes

Botë
Një grua, shtetaze kineze, që u zhduk në det është gjetur e gjallë pas 36 orësh – publikohet momenti i shpëtimit

Një grua, shtetaze kineze, që u zhduk në det është gjetur e gjallë pas 36 orësh – publikohet momenti i shpëtimit

Azia
Kalo në kategori