LAJMI I FUNDIT:

ATK

634 Artikuj

Fillojnë kontrollet për punëtorët e padeklaruar

Fillojnë kontrollet për punëtorët e padeklaruar

Të Tjera
Nga java e ardhshme nis fushata për identifikimin e punëdhënësve që nuk deklarojnë punëtorët

Nga java e ardhshme nis fushata për identifikimin e punëdhënësve që nuk deklarojnë punëtorët

Të Tjera
ATK publikon formën për lajmërimin e punëtorit

ATK publikon formën për lajmërimin e punëtorit

Të Tjera
ATK mbledh mbi 111 milionë euro tatime në janar, 4 përqind më shumë se plani i paraparë

ATK mbledh mbi 111 milionë euro tatime në janar, 4 përqind më shumë se plani i paraparë

Të Tjera
Qasja e kufizuar në financa, falimentojnë rreth 1500 biznese gjatë 2023-ës

Qasja e kufizuar në financa, falimentojnë rreth 1500 biznese gjatë 2023-ës

Biznes
Arrestimi i zyrtarit të ATK-së, policia jep detaje

Arrestimi i zyrtarit të ATK-së, policia jep detaje

Kronika e Zezë
Arrestohen dy zyrtarë të ATK-së nga komuniteti serb – akuzohen për kontrabandë me barna

Arrestohen dy zyrtarë të ATK-së nga komuniteti serb – akuzohen për kontrabandë me barna

Kosovë
Dilema e tregtarëve në veri: T’i paguajnë taksat, apo t’i mbyllin bizneset?

Dilema e tregtarëve në veri: T’i paguajnë taksat, apo t’i mbyllin bizneset?

Biznes
Lufta kundër shmangieve tatimore, Britania i dhuron ATK-së dron dhe pajisje tjera profesionale

Lufta kundër shmangieve tatimore, Britania i dhuron ATK-së dron dhe pajisje tjera profesionale

Financa
Shmangia nga tatimet i kushton buxhetit të Kosovës mbi 700 milionë euro

Shmangia nga tatimet i kushton buxhetit të Kosovës mbi 700 milionë euro

Ekonomi
Kosova ngec në luftën kundër pastrimit të parave

Kosova ngec në luftën kundër pastrimit të parave

Financa
Kontrata për punëtorët qysh në ditën e parë të punës, bizneset të pakënaqura me vendimin e Ministrisë së Financave

Kontrata për punëtorët qysh në ditën e parë të punës, bizneset të pakënaqura me vendimin e Ministrisë së Financave

Financa
Gjykata liron Feim Pulajn dhe 12 zyrtarët e ATK-së – kjo është masa që iu shqiptua

Gjykata liron Feim Pulajn dhe 12 zyrtarët e ATK-së – kjo është masa që iu shqiptua

Drejtësi
Arrestimi i 12 zyrtarëve të ATK-së, Murtezaj: Arritëm ta parandalojmë dëmtimin e buxhetit në vlerë prej 2.7 milionë euro

Arrestimi i 12 zyrtarëve të ATK-së, Murtezaj: Arritëm ta parandalojmë dëmtimin e buxhetit në vlerë prej 2.7 milionë euro

Kosovë
​Kosova humb miliona euro nga përdorimi i dinarit serb

​Kosova humb miliona euro nga përdorimi i dinarit serb

Financa
Çfarë dihet për rastin e faturave fiktive në ATK?

Çfarë dihet për rastin e faturave fiktive në ATK?

Financa
Kërkohet paraburgim ndaj 12 zyrtarëve të ATK-së dhe biznesmenit të dyshuar për mashtrim me fatura fiktive

Kërkohet paraburgim ndaj 12 zyrtarëve të ATK-së dhe biznesmenit të dyshuar për mashtrim me fatura fiktive

Kosovë
Arrestimi i 12 zyrtarëve të ATK-së dhe i një pronari të biznesit e mashtrimi me fatura fiktive në vlerë prej 18 milionë euro – gjithçka nga aksioni i Policisë dhe Prokurorisë

Arrestimi i 12 zyrtarëve të ATK-së dhe i një pronari të biznesit e mashtrimi me fatura fiktive në vlerë prej 18 milionë euro – gjithçka nga aksioni i Policisë dhe Prokurorisë

Kosovë
Biznesmeni i arrestuar në Prizren, dyshohet se tentoi përmes faturave fiktive të përfitojë rreth 3 milionë euro

Biznesmeni i arrestuar në Prizren, dyshohet se tentoi përmes faturave fiktive të përfitojë rreth 3 milionë euro

Kosovë
Këta janë zyrtarët e ATK-së që u arrestuan për “Mashtrimi në detyrë”

Këta janë zyrtarët e ATK-së që u arrestuan për “Mashtrimi në detyrë”

Drejtësi
Mashtruan me fatura fiktive në vlerë prej 18 milionë euro, arrestohen 12 zyrtarë të ATK-së dhe një pronar biznesi

Mashtruan me fatura fiktive në vlerë prej 18 milionë euro, arrestohen 12 zyrtarë të ATK-së dhe një pronar biznesi

Drejtësi
ATK: Raporti Progresit vlerëson luftimin e evazionit fiskal dhe rritjen e të hyrave

ATK: Raporti Progresit vlerëson luftimin e evazionit fiskal dhe rritjen e të hyrave

Të Tjera
ATK: Raporti i Progresit ka vlerësuar lartë luftimin e evazionit fiskal dhe rritjen e të hyrave

ATK: Raporti i Progresit ka vlerësuar lartë luftimin e evazionit fiskal dhe rritjen e të hyrave

Kosovë
Kontrolle në nëntë lokale të masazheve në kryeqytet

Kontrolle në nëntë lokale të masazheve në kryeqytet

Biznes