LAJMI I FUNDIT:

Argjentina

184 Artikuj

“Make Argentina Great Again”, takohen Milei dhe Trump 

“Make Argentina Great Again”, takohen Milei dhe Trump 

Amerika
Ishte ndalur për ta mbushur veturën në pompë, momenti kur vetura e polices argjentinase që kishte 20 kilogramë kokainë hidhet në erë

Ishte ndalur për ta mbushur veturën në pompë, momenti kur vetura e polices argjentinase që kishte 20 kilogramë kokainë hidhet në erë

Amerika Latine
Papa Françesku i bëri një pyetje të pazakonshme presidentit argjentinas gjatë takimit në Vatikan

Papa Françesku i bëri një pyetje të pazakonshme presidentit argjentinas gjatë takimit në Vatikan

Fun Lajme
Presidenti argjentinas tërhoqi vëmendjen me veshjen e pazakonshme gjatë vizitës zyrtare në Izrael

Presidenti argjentinas tërhoqi vëmendjen me veshjen e pazakonshme gjatë vizitës zyrtare në Izrael

Azia
Dikur thoshte se është “imbecil dhe përfaqësues i së keqes”, presidenti argjentinas tani do të vizitojë Papa Françeskun në Vatikan

Dikur thoshte se është “imbecil dhe përfaqësues i së keqes”, presidenti argjentinas tani do të vizitojë Papa Françeskun në Vatikan

Amerika Latine
Presidenti argjentinas udhëtoi me fluturim komercial për në Davos, pasagjerët renditen për të bëri selfie me Milein

Presidenti argjentinas udhëtoi me fluturim komercial për në Davos, pasagjerët renditen për të bëri selfie me Milein

Amerika Latine
Argjentina godet Rusinë e Kinën – tërheq vendimin për anëtarësim në BRICS

Argjentina godet Rusinë e Kinën – tërheq vendimin për anëtarësim në BRICS

Amerika Latine
Protesta për lëvizjen e presidentit argjentinas, paralajmëroi pushimin nga puna të 5 mijë nëpunësve civilë

Protesta për lëvizjen e presidentit argjentinas, paralajmëroi pushimin nga puna të 5 mijë nëpunësve civilë

Amerika Latine
Argjentinasit dalin në rrugë, 44.7 për qind e tyre jetojnë nën kufirin e varfërisë – protestojnë kundër masave të paralajmëruara shtrënguese

Argjentinasit dalin në rrugë, 44.7 për qind e tyre jetojnë nën kufirin e varfërisë – protestojnë kundër masave të paralajmëruara shtrënguese

Amerika Latine
Aeroplani i pasagjerëve shkaktoi kaos pasi filloi të lëvizte vetvetiu në pistë teksa erërat me shpejtësi 160 km/h goditën edhe aeroportin argjentinas

Aeroplani i pasagjerëve shkaktoi kaos pasi filloi të lëvizte vetvetiu në pistë teksa erërat me shpejtësi 160 km/h goditën edhe aeroportin argjentinas

Amerika Latine
Katërmbëdhjetë të vdekur në Argjentinë pasi stuhia sjell erëra me shpejtësi 150 km/h

Katërmbëdhjetë të vdekur në Argjentinë pasi stuhia sjell erëra me shpejtësi 150 km/h

Amerika Latine
Shirat e rrëmbyeshëm dhe erërat e forta godasin qytetin argjentinas, të paktën 13 të vdekur

Shirat e rrëmbyeshëm dhe erërat e forta godasin qytetin argjentinas, të paktën 13 të vdekur

Amerika Latine
Presidentin argjentinas për pak sa nuk e godasin me shishe në kokë, lëndohet një pjesëtar i sigurimit – policia arreston të dyshuarin

Presidentin argjentinas për pak sa nuk e godasin me shishe në kokë, lëndohet një pjesëtar i sigurimit – policia arreston të dyshuarin

Amerika Latine
Zelensky udhëton në Argjentinë për inaugurimin e presidentit të ri

Zelensky udhëton në Argjentinë për inaugurimin e presidentit të ri

Evropa
Presidenti i ri i Argjentinës kërkoi që Britania t’ia kthejë Ishujt Folkland, vjen përgjigja nga Londra

Presidenti i ri i Argjentinës kërkoi që Britania t’ia kthejë Ishujt Folkland, vjen përgjigja nga Londra

Amerika Latine
“Luan, parukë dhe luftëtar” – kush është Javier Milei, presidenti i zgjedhur i Argjentinës?

“Luan, parukë dhe luftëtar” – kush është Javier Milei, presidenti i zgjedhur i Argjentinës?

Amerika Latine
Argjentina zgjedh si president Javier Milein

Argjentina zgjedh si president Javier Milein

Amerika Latine
Kishin shkuar për të ndjekur spektaklin me aeroplanë në Argjentinë, shokohen të pranishmit kur një fluturake rrëzohet direkt në tokë

Kishin shkuar për të ndjekur spektaklin me aeroplanë në Argjentinë, shokohen të pranishmit kur një fluturake rrëzohet direkt në tokë

Amerika Latine
Viktimat e huaja në Izrael dhe Gaza – listës i prijnë amerikanët

Viktimat e huaja në Izrael dhe Gaza – listës i prijnë amerikanët

Azia
Një ‘mur’ i madh zjarri po i afrohet një qyteti në Argjentinë

Një ‘mur’ i madh zjarri po i afrohet një qyteti në Argjentinë

Amerika Latine
“Unë isha më i miri, ai ishte më i keqi”: Michael Owen rikujton kartonin e kuq të David Beckham ndaj Argjentinës

“Unë isha më i miri, ai ishte më i keqi”: Michael Owen rikujton kartonin e kuq të David Beckham ndaj Argjentinës

Ndërkombëtare
Argjentina në prag të kolapsit: Deri në fund të vitit, inflacioni 169 për qind

Argjentina në prag të kolapsit: Deri në fund të vitit, inflacioni 169 për qind

Botë
Treni përplaset me kamionion në Buenos Aires: Shoferi ishte disa centimetra larg vdekjes

Treni përplaset me kamionion në Buenos Aires: Shoferi ishte disa centimetra larg vdekjes

Amerika Latine
Mbi një muaj nga vrasja, kufoma e argjentinases ende ndodhet në Kosovë – MD: Jemi në përmbyllje të procedurave

Mbi një muaj nga vrasja, kufoma e argjentinases ende ndodhet në Kosovë – MD: Jemi në përmbyllje të procedurave

Kosovë