LAJMI I FUNDIT:

Arabia Saudite

699 Artikuj

SHBA do të heqë “ngrirjen e shitjeve të armëve sulmuese” në Arabinë Saudite?

SHBA do të heqë “ngrirjen e shitjeve të armëve sulmuese” në Arabinë Saudite?

Nga Bota
​Fuqizimi i Kosovës në skenën ndërkombëtare, Osmani priti delegacionin nga Arabia Saudite

​Fuqizimi i Kosovës në skenën ndërkombëtare, Osmani priti delegacionin nga Arabia Saudite

Kosovë
“NEOM në progres”: Numri i punëtorëve është dyfishuar – një video e re që tregon ‘përparimin e shpejtë’ në projektin gjigant të Arabisë Saudite

“NEOM në progres”: Numri i punëtorëve është dyfishuar – një video e re që tregon ‘përparimin e shpejtë’ në projektin gjigant të Arabisë Saudite

Nga Bota
Rruga e drejtë më e gjatë në botë dhe pa asnjë kthesë është 240 km: Ajo është e mërzitshme për tu vozitur dhe gjendet në Azi

Rruga e drejtë më e gjatë në botë dhe pa asnjë kthesë është 240 km: Ajo është e mërzitshme për tu vozitur dhe gjendet në Azi

Azia
Aktivistja nga Arabia Saudite dënohet me 11 vjet burgim “për shkak të veshjes”

Aktivistja nga Arabia Saudite dënohet me 11 vjet burgim “për shkak të veshjes”

Nga Bota
Përmbytje në Arabinë Saudite – mbyllen disa shkolla, bllokohen rrugët

Përmbytje në Arabinë Saudite – mbyllen disa shkolla, bllokohen rrugët

Azia
Sekretari amerikan i Shtetit do të udhëtojë për në Arabinë Saudite

Sekretari amerikan i Shtetit do të udhëtojë për në Arabinë Saudite

Nga Bota
Pas disa vitesh “ndalesë”, iranianët shkojnë për pelegrinazhin e Umres në Arabinë Saudite

Pas disa vitesh “ndalesë”, iranianët shkojnë për pelegrinazhin e Umres në Arabinë Saudite

Nga Bota
“Arabia Saudite nuk ishte e përfshirë në përgjimin e dronëve dhe raketave të Iranit – që synuan Izraelin”

“Arabia Saudite nuk ishte e përfshirë në përgjimin e dronëve dhe raketave të Iranit – që synuan Izraelin”

Nga Bota
Si shtetet arabe ‘e ndihmuan befas Izraelin të zmbrapsë sulmin e Iranit’

Si shtetet arabe ‘e ndihmuan befas Izraelin të zmbrapsë sulmin e Iranit’

Nga Bota
Ukraina, Gaza dhe ngritja e gjeopolitikës së identitetit

Ukraina, Gaza dhe ngritja e gjeopolitikës së identitetit

Gideon Rachman
Arabia Saudite merr pjesë për herë të parë në “Miss Universe”, bukuroshja Rumy Alqahtani do t’i përfaqësojë në garën e bukurisë

Arabia Saudite merr pjesë për herë të parë në “Miss Universe”, bukuroshja Rumy Alqahtani do t’i përfaqësojë në garën e bukurisë

Yjet
Arabia Saudite prezanton robotin humanoid “femër” – është e programuar të mos flet për seks dhe politikë

Arabia Saudite prezanton robotin humanoid “femër” – është e programuar të mos flet për seks dhe politikë

Lajme Teknologji
SHBA-ja zbulon projekt-rezolutën e OKB-së që kërkon armëpushim të menjëhershëm në Gazë

SHBA-ja zbulon projekt-rezolutën e OKB-së që kërkon armëpushim të menjëhershëm në Gazë

Nga Bota
Kultura e Lindjes së Mesme në Kosovë, flet kreatorja palestineze që ka hapur ekspozitë në Prishtinë: Fatkeqësisht përmes luftës u njoha me Kosovën

Kultura e Lindjes së Mesme në Kosovë, flet kreatorja palestineze që ka hapur ekspozitë në Prishtinë: Fatkeqësisht përmes luftës u njoha me Kosovën

Butrint Avdyli
“Ëndrra e shkretëtirës”, Arabia Saudite me tren luksoz – do të përshkojë 800 milje nëpër peisazhet piktoreske

“Ëndrra e shkretëtirës”, Arabia Saudite me tren luksoz – do të përshkojë 800 milje nëpër peisazhet piktoreske

Azia
Dhëndri i Donald Trump flet për investimin e diskutueshëm saudit prej 2 miliardë dollarësh dhe vrasjen e Jamal Khashoggi – tregon nëse synon kthimin në Shtëpinë e Bardhë

Dhëndri i Donald Trump flet për investimin e diskutueshëm saudit prej 2 miliardë dollarësh dhe vrasjen e Jamal Khashoggi – tregon nëse synon kthimin në Shtëpinë e Bardhë

Amerika
Imazhet ajrore zbulojnë shkallën gjigante të një kantieri ndërtimi të qytetit të ri 1 trilion dollarësh në Arabinë Saudite

Imazhet ajrore zbulojnë shkallën gjigante të një kantieri ndërtimi të qytetit të ri 1 trilion dollarësh në Arabinë Saudite

Nga Bota
Marrëdhënie diplomatike? Arabia Saudite vjen me një kusht për Izraelin

Marrëdhënie diplomatike? Arabia Saudite vjen me një kusht për Izraelin

Nga Bota
Policia e Arabisë Saudite do të pajiset me flotë elektrike veturash të aftë për transportimin e dronëve

Policia e Arabisë Saudite do të pajiset me flotë elektrike veturash të aftë për transportimin e dronëve

Auto Lajme
Arabia Saudite përgatitet të hapë dyqanin e parë të alkoolit – për diplomatët

Arabia Saudite përgatitet të hapë dyqanin e parë të alkoolit – për diplomatët

Nga Bota
Bebe Rexha mban koncert spektakolar para 50 mijë personave në Jeddah të Arabisë Saudite

Bebe Rexha mban koncert spektakolar para 50 mijë personave në Jeddah të Arabisë Saudite

Yjet
Arabia Saudite mund ta njohë Izraelin nëse zgjidhet çështja palestineze

Arabia Saudite mund ta njohë Izraelin nëse zgjidhet çështja palestineze

Azia
Gjatë ndeshjes Real Madrid – Atletico Madrid kishte një minutë heshtje për Beckenbauer, por tifozët në Arabinë Saudite e fishkëllyen

Gjatë ndeshjes Real Madrid – Atletico Madrid kishte një minutë heshtje për Beckenbauer, por tifozët në Arabinë Saudite e fishkëllyen

La Liga