LAJMI I FUNDIT:

SHBA do të heqë “ngrirjen e shitjeve të armëve sulmuese” në Arabinë Saudite?

SHBA do të heqë “ngrirjen e shitjeve të armëve sulmuese” në Arabinë Saudite?

Shtetet e Bashkuara do të heqin “masën për ngrirjen e shitjeve të armëve sulmuese” në Arabinë Saudite në javët e ardhshme.

Kështu së paku kanë thënë burime të njohura me këtë çështje për Al Arabiya English të dielën, përcjell Telegrafi.

Një burim tregoi se do të kishte një rifillim të konsiderueshëm në llojet e armëve të shitura, megjithëse nuk u dhanë detaje të mëtejshme.

Kur u pyetën për masën, zyrtarët e Departamentit të Shtetit të SHBA nuk komentuan.

Al Arabiya English thotë se ka kontaktuar gjithashtu Shtëpinë e Bardhë për koment.

Financial Times raportoi fillimisht vendimin e administratës Biden për të hequr “ngrirjen e shitjeve të armëve sulmuese në Arabinë Saudite”. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Çfarë tha Stoltenberg teksa theksoi se NATO është në bisedime për t’i vënë armët bërthamore në gjendje gatishmërie?

Çfarë tha Stoltenberg teksa theksoi se NATO është në bisedime për t’i vënë armët bërthamore në gjendje gatishmërie?

Botë
Si dhe pse përplasen tufat e shpendëve me aeroplanët?

Si dhe pse përplasen tufat e shpendëve me aeroplanët?

Botë
Autoritetet gjermane japin detaje rreth “konfiskimit më të madh të drogës së klasit A që Evropa ka parë ndonjëherë”

Autoritetet gjermane japin detaje rreth “konfiskimit më të madh të drogës së klasit A që Evropa ka parë ndonjëherë”

Botë
Shpërthim i madh në qytetin rus

Shpërthim i madh në qytetin rus

Evropa
Komandanti i Forcave Ajrore ukrainase publikon pamje nga aksioni i pilotëve të tyre - i quan “fantazmat e Kievit”

Komandanti i Forcave Ajrore ukrainase publikon pamje nga aksioni i pilotëve të tyre - i quan “fantazmat e Kievit”

Evropa
Ushtari rus rrëfen për humbjet e mëdha që i kanë pësuar në Kharkiv: Ishim 100 në regjimentin tim, sot jemi 12

Ushtari rus rrëfen për humbjet e mëdha që i kanë pësuar në Kharkiv: Ishim 100 në regjimentin tim, sot jemi 12

Evropa
Kalo në kategori