LAJMI I FUNDIT:

Angli

1409 Artikuj

“The Sun”: Gangsterët shqiptarë po përdorin gratë shtatzëna për të siguruar leje qëndrimi në Angli

“The Sun”: Gangsterët shqiptarë po përdorin gratë shtatzëna për të siguruar leje qëndrimi në Angli

Shqipëri
Shpallen në kërkim për vrasje tre shqiptarë në Angli, policia britanike: 10 mijë paund shpërblim për çdo informacion

Shpallen në kërkim për vrasje tre shqiptarë në Angli, policia britanike: 10 mijë paund shpërblim për çdo informacion

Shqipëri
Humb 17-vjeçari shqiptar në Angli, policia kërkon ndihmë për gjetjen e tij

Humb 17-vjeçari shqiptar në Angli, policia kërkon ndihmë për gjetjen e tij

Shqipëri
Shpresa të reja – vaksinat e para të personalizuara kundër kancerit pritet të jenë të disponueshme pas pesë vitesh

Shpresa të reja – vaksinat e para të personalizuara kundër kancerit pritet të jenë të disponueshme pas pesë vitesh

Shëndetësi Lajme
Gruaja shqiptare para gjykatës në Angli, akuza për trafik emigrantësh me gomone

Gruaja shqiptare para gjykatës në Angli, akuza për trafik emigrantësh me gomone

Shqipëri
Përdhunoi të miturën shqiptare në kampet e qëndrimit në Angli, afgani dënohet me 12 vite burg

Përdhunoi të miturën shqiptare në kampet e qëndrimit në Angli, afgani dënohet me 12 vite burg

Shqipëri
Shkuarja e shqiptarëve me gomone në Angli, janar-korrik 429 persona drejt Londrës

Shkuarja e shqiptarëve me gomone në Angli, janar-korrik 429 persona drejt Londrës

Shqipëri
Në pritje të dëbimit, shqiptarët arratisen nga qendra azilantëve në Angli

Në pritje të dëbimit, shqiptarët arratisen nga qendra azilantëve në Angli

Shqipëri
Trafik armësh drejt Anglisë, arrestohet 35-vjeçari në Portin e Durrësit

Trafik armësh drejt Anglisë, arrestohet 35-vjeçari në Portin e Durrësit

Shqipëri
Të gjithë e kanë thënë gabim, Joao Felix shpjegon si t’ia thonë emrin

Të gjithë e kanë thënë gabim, Joao Felix shpjegon si t’ia thonë emrin

Ndërkombëtare
Në Leicester të Anglisë dëgjohet një zhurmë misterioze

Në Leicester të Anglisë dëgjohet një zhurmë misterioze

Evropa
Në Angli zbulohet letra të cilën një vajzë e kishte shkruar për Babadimrin para 120 vitesh

Në Angli zbulohet letra të cilën një vajzë e kishte shkruar për Babadimrin para 120 vitesh

Interesante
Zbulohen tetë “shtëpi bari” në zona të ndryshme në Angli, kapen shqiptari dhe bashkëpunëtori i tij

Zbulohen tetë “shtëpi bari” në zona të ndryshme në Angli, kapen shqiptari dhe bashkëpunëtori i tij

Shqipëri
‘Minivarka’ e ndërtuar nga nxënësit në Rhode Island arrin në Angli

‘Minivarka’ e ndërtuar nga nxënësit në Rhode Island arrin në Angli

Interesante
Ronela Hajatit ia vjedhin të gjitha paratë dhe kartelat në Londër: Jam në mes të Anglisë dhe nuk kam identitet

Ronela Hajatit ia vjedhin të gjitha paratë dhe kartelat në Londër: Jam në mes të Anglisë dhe nuk kam identitet

Po Flitet
Mediat britanike zbulojnë numrin e shqiptarëve në burgje: U kushtojnë 57 milionë paund në vit taksapaguesve

Mediat britanike zbulojnë numrin e shqiptarëve në burgje: U kushtojnë 57 milionë paund në vit taksapaguesve

Shqipëri
Në Angli kapet ‘murgu fantazmë’ dhe ogurzi, i cili iu shmang kamerave për një dekadë

Në Angli kapet ‘murgu fantazmë’ dhe ogurzi, i cili iu shmang kamerave për një dekadë

Interesante
“Bandat shqiptare kontrollojnë tregtinë e drogës”, mbi 1 mijë shqiptarë në burgjet e Anglisë

“Bandat shqiptare kontrollojnë tregtinë e drogës”, mbi 1 mijë shqiptarë në burgjet e Anglisë

Shqipëri
Rama i drejtohet të rinjve: Mos ikni në Angli, me 30 mijë paund bëni ekonomi në Kukës

Rama i drejtohet të rinjve: Mos ikni në Angli, me 30 mijë paund bëni ekonomi në Kukës

Shqipëri
Çifti mbeti i tronditur kur pa dhelprën që u fut në shtëpinë e tyre

Çifti mbeti i tronditur kur pa dhelprën që u fut në shtëpinë e tyre

Interesante
72 shtetas shqiptarë riatdhesohen nga Anglia dhe Franca

72 shtetas shqiptarë riatdhesohen nga Anglia dhe Franca

Shqipëri
BMW M3 Touring do të debutojë në Festivalin e Shpejtësisë në Angli më 23 qershor

BMW M3 Touring do të debutojë në Festivalin e Shpejtësisë në Angli më 23 qershor

Auto Lajme
Britaniku që vozit makinën më të vogël në botë

Britaniku që vozit makinën më të vogël në botë

Auto Fun
Britanikja krijoi një vazo lulesh nga një shishe detergjenti

Britanikja krijoi një vazo lulesh nga një shishe detergjenti

Interesante